Şimdi Ara

kondansatör patlak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
4.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar resmini fotosunu (intel I865GBF) verdigim ve üzerinde işaretledigim kondansatör patlak ama sistem çalışıyor. bu durum bir sorun yaratırmı. Acaba ben degişmeye kalksam yapabilirmiyim. kondansatörün degeri 820 microF 6.3 V

kondansatör patlak

• kendin değiştirebilirsin tabiki aynı değerlerdeki kondansatör ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FelixCrail

kendin değiştirebilirsin tabiki aynı değerlerdeki kondansatör ile.
    quote:

Orjinalden alıntı: owemya

tegmenim sistem calışır vaziyette degişmesem bir sorun olurmu? saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackhawk_x3

quote:

tegmenim sistem calışır vaziyette degişmesem bir sorun olurmu? saygılar

Alıntıları Göster
    hocam bilgisayarda bi kural vardır: bişey beklenen işlevini yerine getiriyorsa elleşmeyeceksin

• quote:

Orijinalden alıntı: btahir346

hocam bilgisayarda bi kural vardır: bişey beklenen işlevini yerine getiriyorsa elleşmeyeceksin

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: btahir346

arkadaşa katılıyorum.elleşme bencede.madem çalışıyormuş bırak kalsın.takma kafana.bakarsın daha kötüsü olur.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: btahir346

arkadaşa katılıyorum.elleşme bencede.madem çalışıyormuş bırak kalsın.takma kafana.bakarsın daha kötüsü olur.

Alıntıları Göster
    teşekkürler arkadaşlar bende öyle düşündüm. en iyisi dokunmamak..

• quote:

teşekkürler arkadaşlar bende öyle düşündüm. en iyisi dokunmamak..

Alıntıları Göster
    kondansatörü sökme sadece bacak uşları kalacak şekilde onu soyabilirsin. Daha sonra 1,1.5 cm kalacak şekilde kes ve yeni kapasitörü böyle lehimle. Bölelikle başka bir yere zarar vermemiş olursun gerçi kapasitör havada asılı gibi kalmış olur ama olur o kadar.
    Sistemde sorun yoksa tabi söküp sökmemek sana kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uriel

kondansatörü sökme sadece bacak uşları kalacak şekilde onu soyabilirsin. Daha sonra 1,1.5 cm kalacak şekilde kes ve yeni kapasitörü böyle lehimle. Bölelikle başka bir yere zarar vermemiş olursun gerçi kapasitör havada asılı gibi kalmış olur ama olur o kadar.
    Sistemde sorun yoksa tabi söküp sökmemek sana kalmış.

Alıntıları Göster
    yazıcıoğlu ış hanına alt katta götur sanıurum ecem eleotronık 5 ytl hemen değiştırıırler

muhakkat bı yerde donma fılan yapar kondansartorun şişmesı aslında senın power ının da değişmesı gerektıgını gösterır daha buyuk iş açmadan değiştırrtır

• quote:

Orijinalden alıntı: rainxx

yazıcıoğlu ış hanına alt katta götur sanıurum ecem eleotronık 5 ytl hemen değiştırıırler

muhakkat bı yerde donma fılan yapar kondansartorun şişmesı aslında senın power ının da değişmesı gerektıgını gösterır daha buyuk iş açmadan değiştırrtır

Alıntıları Göster
    arkadaşalar yeni farkkettim fotosunu verdigim yerde ki işaretledigim diger
    kondansatörlerde patlamış meger. hepsi aynı marka ve aynı degerli
    kondansatorler. Artık acılışta windows başlangıc logosu gelıreken hafif
    bir bozulma oluyor ama sistem açılıyor. sorunsuz şekilde. degiştirmeye
    karar verdim kondansatorleri aldım ama aynı degerinde bulamadım.
    olması gereken degerleri 6,3V 820 microfarad buldugum kondansatorler
    ise 6,3V 1000 microfarad yardımmm edin arakadaşalar daha kötü
    olmasın. istanbulda oturmuyorum malesef. trabzonda tamir edecek
    biryer bulmak imkansız. bu arada 350 watt psu kullanıyorum. psu da
    bir sorun olamadıgını düşünüyorum...

kondansatör patlak

• quote:

arkadaşalar yeni farkkettim fotosunu verdigim yerde ki işaretledigim diger
    kondansatörlerde patlamış meger. hepsi aynı marka ve aynı degerli
    kondansatorler. Artık acılışta windows başlangıc logosu gelıreken hafif
    bir bozulma oluyor ama sistem açılıyor. sorunsuz şekilde. degiştirmeye
    karar verdim kondansatorleri aldım ama aynı degerinde bulamadım.
    olması gereken degerleri 6,3V 820 microfarad buldugum kondansatorler
    ise 6,3V 1000 microfarad yardımmm edin arakadaşalar daha kötü
    olmasın. istanbulda oturmuyorum malesef. trabzonda tamir edecek
    biryer bulmak imkansız. bu arada 350 watt psu kullanıyorum. psu da
    bir sorun olamadıgını düşünüyorum...

kondansatör patlak

Alıntıları Göster
    Kondastör patlamasının veya bozulmasının birinci sebebi PSU dur ilerde problem yaşarsınız PSU ve bu hataları gideriniz ilerde problem yaşarsınız..

Not:PSU ÇALIŞSA BİLE ARIZA PEK ANLAŞILMAZ DEĞİŞTİRMEYİ DENEYİNİZ..(KALİTELİ)

• quote:

Orijinalden alıntı: computeron

Kondastör patlamasının veya bozulmasının birinci sebebi PSU dur ilerde problem yaşarsınız PSU ve bu hataları gideriniz ilerde problem yaşarsınız..

Not:PSU ÇALIŞSA BİLE ARIZA PEK ANLAŞILMAZ DEĞİŞTİRMEYİ DENEYİNİZ..(KALİTELİ)

Alıntıları Göster
    Kondansatorler için power supply değiştir dostum..Kondansatörlerin değşmesi kesin gereklidir..Kondansatörler orada filtre görevi görüyor ve stabiletiyi sağlıyor..Bence board komple elden gitmeden değiştir veya değiştirt o kondansatörleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: IcemanTURK

Kondansatorler için power supply değiştir dostum..Kondansatörlerin değşmesi kesin gereklidir..Kondansatörler orada filtre görevi görüyor ve stabiletiyi sağlıyor..Bence board komple elden gitmeden değiştir veya değiştirt o kondansatörleri.

Alıntıları Göster
    ARKADAŞIM BUKONUDA HİÇ CANINI SIKMA,ANA KARTINI SÖK VE TANIDIĞIN BİR TV TAMİRCİSİNE GİT.DEĞİŞTİRİVERSİN.OLAY BU KADAR BASİT.

• quote:

quote:

arkadasım anakartlar toplam 8 kattan oluşur sen onları değiştiricem derken anakartı yakarsın sakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdinç35

ARKADAŞIM BUKONUDA HİÇ CANINI SIKMA,ANA KARTINI SÖK VE TANIDIĞIN BİR TV TAMİRCİSİNE GİT.DEĞİŞTİRİVERSİN.OLAY BU KADAR BASİT.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu kondansatörleri ben kendim degiştirebilirim de canımı sıkan olay aldıgım
    kondansatör degerlerinin orjinal kondansatör degerleri ile örtüşmemesi yani
    kondansatörlerin orjinal degeri 6,3 Volt 820 microfarad benim almış oldugum
    kondansatör degerleri ise 6,3 Volt 1000 microfarad. yani bu degerler arasındaki
    kücük farklılık bir propleme neden olurmu sizce??? trabzonda gezmedigim elektronikçi
    kalmadı aynı degerlerini bulamadım. Nettende 7 tane kondansatör sipariş verilmezki..

• quote:

arkadaşlar bu kondansatörleri ben kendim degiştirebilirim de canımı sıkan olay aldıgım
    kücük farklılık bir propleme neden olurmu sizce??? trabzonda gezmedigim elektronikçi
    kalmadı aynı degerlerini bulamadım. Nettende 7 tane kondansatör sipariş verilmezki..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: blackhawk_x3

arakadaşım aynı kondastörü bulamadın ise iyi bir elektronikciye sor sanırım bu bulduğun kondastörlerde uyar sanırım elekroniikci arkadaşlarla haşır neşiriz uyması lazım sanırım bir problem olmaz yinede danış..buna benzer olaylarda farklı yakın -uzak değerlerde kondastör çok takıldı yinede sen bilirsin...

• quote:

quote:

arakadaşım aynı kondastörü bulamadın ise iyi bir elektronikciye sor sanırım bu bulduğun kondastörlerde uyar sanırım elekroniikci arkadaşlarla haşır neşiriz uyması lazım sanırım bir problem olmaz yinede danış..buna benzer olaylarda farklı yakın -uzak değerlerde kondastör çok takıldı yinede sen bilirsin...

Alıntıları Göster
    Dostum voltaj 12 de olsa olur ama kapasite tam olmalı.Oradakıler filtre ve voltajdaki küçük dalgalanmaları cpu'ya hissettirmiyorlar..Yani tampon değer kondansatörler..820 yerine 1000 olabilir ama garanti edemem..Mümkünse voltaj yüksekte olsa yakın değer kondansatörler takman tavsiyemdir..

• quote:

Orijinalden alıntı: hardman

quote:

arkadasım anakartlar toplam 8 kattan oluşur sen onları değiştiricem derken anakartı yakarsın sakın

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: hardman

quote:

Nasıl yani??? kondansatörün baglantıları board ın katları arasındamı yani. ama bugun komle
    makınayı söküp baktım. kondansatör pinleri boardın en altına lehimlenmiş. Ama pinlere baglantıda
    olacak via ları (bakır iletim hatlarını) göremedim. haklı olabilirsin.. derken şimdide bu çıktı bu iş çatallanıyo
    artık nasıl olacak şimdi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackhawk_x3 -- 1 Ekim 2006; 23:12:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: IcemanTURK

Dostum voltaj 12 de olsa olur ama kapasite tam olmalı.Oradakıler filtre ve voltajdaki küçük dalgalanmaları cpu'ya hissettirmiyorlar..Yani tampon değer kondansatörler..820 yerine 1000 olabilir ama garanti edemem..Mümkünse voltaj yüksekte olsa yakın değer kondansatörler takman tavsiyemdir..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: hemp_gru

hocam en yakın deger 1000 likti.. 820 den alt degerlerde vardı ama 820 den yüksek olması bana daha akılcı geldi bilemiyorumm..

• quote:

quote:

hocam en yakın deger 1000 likti.. 820 den alt degerlerde vardı ama 820 den yüksek olması bana daha akılcı geldi bilemiyorumm..

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

arkadaşım işinize karışamayım ama bu işleri bildiğin tamircide sıcak havya(farklı olan) ile yaptır mb una zarar verebilirsin çünki mb katman katmandır gördüğün gibi değil.

• quote:

quote:

quote:

arkadaşım işinize karışamayım ama bu işleri bildiğin tamircide sıcak havya(farklı olan) ile yaptır mb una zarar verebilirsin çünki mb katman katmandır gördüğün gibi değil.

Alıntıları Göster
    Bence hiç uğraşma. Anakartı değiştir. Garantisi varsa ki sanmıyorum garantiye ver derdim ama 45 gün anakartsız bekleyemezsin.İkinci elleri en fazla 30 ytl o anakartların.

Not: Meydandaki balık lokantasına git ve benim için hamsi söyle. Çok özledim orayı. 3.5 sene kaldım orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavageWarrior -- 1 Ekim 2006; 23:56:14 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.