Şimdi Ara

Korsan film indirene hapis (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
0
Favori
9.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zor iş bu be...Kim kimi hapse atıyor...Ülkede herşey halledildi, bütün sistem tıkır tıkır işliyor, insanlar rahat rahat yaşıyabiliyor, kişi başına düşen gelir 50.000TL oldu...İşsizlik ve terör halledildi...Veeee sonunda geldik korsan yayın indirenleri cezalandırmaya...Bunların hepsi halledilsin kendim gidecem hapse...
  • Yakında interneti text haline dönderecekler okuyup çıkacaz Şimdiden bi dial-up paketi satın alıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FA5T -- 22 Ocak 2009; 14:04:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: _FaCeS_

Yakında interneti text haline dönderecekler okuyup çıkacaz Şimdiden bi dial-up paketi satın alıyım.

Tebrik ediyorum, güzel yorum
  • Bu kanun yürürlüğe girene kadar Anayasa Mahkemesince iptal edilir, hiç merak etmeyin..birincisi özel hayatın gizliliği ilkesini ihlal var..sonra usul ekonomisi ilkesine de aykırı, zira davalar, soruşturmalar mümkün olan en kısa süre içinde, devlete ve şahıslara mali yönden mümkün olan en az yük yüklenerek sonuçlanmalıdır. Yürürlükteki fikri mülkiyete, telif haklarına ilişkin kanunlarla kayıt dışı ekonominin, vergisiz, haksız kazancın önlenmesi, fikir eseri sahiplerinin emeklerinin başkaları tarafından kazanç kapısı haline getirilmesinin önüne geçilmesidir. Zaten başkasının oluşturduğu bir şey üzerinden hiç emek harcamadan para kazanmak düpe düz hırsızlıktır. Devlet bu hırsızları engelledi de gariban paylaşımcı bireysel kullanıcılar kaldı...
  • Şimdi kızacaksınız bana belki ama, bu Avrupada çoğu ülkede uygulanan bir sistem.
    2ncisi özel hayat ile bu işin ilgisi falan yok. Nasıl kaçak işletim sistemi kullandığım zaman bazı zamanlarda microsoft bunu yakalıyorsa adamlara dava açtıkları zaman sanane benim pcmdeki işletim sisteminden mi diyeceğim. Bakın bilişim teknolojilerinde bir sürü yasa oturmamış olabilir. Umarım oturacaktır. Bu yöneticilerle ben de uzak bir ihtimal olarak görüyorum ama bazı gerçekleri de unutmayalım. Özel hayatınızı suç işlemeden yaşarsanız kimse karışmaz size.
  • microsoft diyorsunuz da microsoft dosya degilki indirelm de ozelimiz olsun icerisinde kisisel dosyalarımızı barındıran isletim sisteminin sahipleri bunlar kıyaslama olarak microsoft windowsla muzik vs. film yapmanız anlamlı olmamıs bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peace_346 -- 22 Ocak 2009; 15:51:28 >
  • ben hala anlamış değilim böyle mantık mı olur o zaman 16 ve 32 mbit bağlantıyı niçin çıkarıyorsun süsüne bakmak için mi?Bu ülkede en son bitecek şey download tır ne zaman kişi başı milli gelir 35 bin dolara çıkar belki o zaman biter.ama insanların aklına korku sqalmayı çok iyi biliyorlar böyle yapmakla.
  • Bunlar sadece gündem oluşturmak için veya bilgisi olmayan insanları orjinal olmayan birşey indirmeden önce iki defa düşündürmek için yapılan haberler.
    Hiçbir şekilde korsan bir içerik indirildiğini anlayamazlar. Gerekirse dosya adı değiştirilir, yine anlayamazlar.
    Kaldı ki anladılar, o kadar çok kişi yakalanır ki hangisi ile uğraşacaklarını şaşırırlar.
    Yapılması gereken çok daha öncelikli şeyler varken bununla uğraşmazlar, sadece insanların gözünü korkutmak için yapılan haberler.
  • toplu download eylemi düzenlenir olay orda biter aynı anda herkes indirsin bakalım kimi ne iççin bağlayacaklar:)
    Hatta her gece 21.00 de 1 dk download eylemini başlatalım.Ben katılırım.Nasılsa illa 9 da download yapıyor olur pc:)
    Şaka bir yana rahat olun arkadaşlar bir hukukçu olarak söyleyebilirim ki bunlar kuru gürültü sadece!!
    Olsa olsa kaynakları keserler.Yeni kaynak oluşturmak 1 gününü alır insanların.
  • gelsin alsınlar beni
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kunter

Şimdi kızacaksınız bana belki ama, bu Avrupada çoğu ülkede uygulanan bir sistem.
    2ncisi özel hayat ile bu işin ilgisi falan yok. Nasıl kaçak işletim sistemi kullandığım zaman bazı zamanlarda microsoft bunu yakalıyorsa adamlara dava açtıkları zaman sanane benim pcmdeki işletim sisteminden mi diyeceğim. Bakın bilişim teknolojilerinde bir sürü yasa oturmamış olabilir. Umarım oturacaktır. Bu yöneticilerle ben de uzak bir ihtimal olarak görüyorum ama bazı gerçekleri de unutmayalım. Özel hayatınızı suç işlemeden yaşarsanız kimse karışmaz size.

avrupada cogunlukla uygulanıyor da nasıl rapidshare linkleri forumları avrupalı kullanııcı kaynıyor, yine avrupada rapidshare en cok girilen 10 siteden biri oluyor?
    bu insanlar aile fotograf albumlerini indirmiyor rapidden

insanları kandırmayalım. dünyada uygulanamıyor en fazla yaptıkları emule serverı torrent sitesi kapatmak, rapide sikayet edip dosya sildirmek

• bencede bişey yapamazlar belki uplaod sınırlarını en alt sevıyeye ındırerek paylaşımı yavaşlatmaya gidebilirler.
  • hapisane de serbest yapsalar bari
  • valla kardes avrupada bu sistem uygulanıo mu bilmiorum ama bn avrupadaki arkadasıma rapid linkleri verip oyun kurdum simdi oyunu oyuyor hiç bi sorun da cıkmadı
    bnce avrupa da yalan
  • Korsan filim indirene hapis vereceklerine korsan filim yayınlayanlara versinler.

yani suyu baştan kessinler ne diye son kullanıcıya eziyet verirlerki yoksa suyu baştan bulandırmak istemezlermi
  • Milyonlarca kisiyi suclu durumuna dusuren hic bir kanun uygulanamaz. Bosuna endiselenmeyin.
  • Oldu olacak herkesin evine kamera sistemi kursunlar, rahat rahat izlesinler, "Biri Bizi Gözetliyor" gibi olalım.
  • Diyelim ki IP numarasından tespit ettiler, IP numarasının muhatabı o bilgisayarın sahibi mi, yoksa o an dosyayı indiren mi olacak? Neye göre tespit edilecek?
    Belki herhangi bir işyerinde personelden biri indirecek o dosyayı, suçlusu işveren mi olacak? Ya da o bilgisyarı kullanan herkes korsan sayılacak.
    Ülkede hiç sorun kalmadı, nelerle uğraşıyorlar.
    Eğer bu uygulamayı AB ve ABD ye bakarak uygulamaya kalkıyorlarsa unutmasınlar ki oradaki vatandaşların yaşam standardı bizden kat kat fazla. Önce onu düzeltsinler, ondan sonra herşey kendinden düzelir.
  • Bütün bunların tek nedeni var : P A R A

Olur olmaz yöntemler ile popülist söylemler yaparak bizlerden ceza ile para kesmeye çalışmak başka bir şey değil.Nasılsa vergiyi dayamışlar dibine her alanda hayat pahalılığı dünyanın en pahalı yakıtı,korkunç elektrik,su,doğalgaz faturaları hiç bir sosyal güvencesi olmayan minimal koşullarda yaşayan insanlar dan nasıl daha fazla para sızdırırım politikası.İnanın bana başka bir şey değil bu.
    Gözlerini toprak doyursun sıkıldım artık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: soygar

haberlerde gösteriyordu.1 ton hamsi halde 100 liraya satılıyormuş,peki Türk halkı kaçtan alıyor kilosu 5 liraya,anlıyacağınız gelen vuruyor,giden vuruyor,ezik türklerde koyun gibi kabul ediyor.

Bu bilgiyi nereden aldığınızı bilmiyorum ama size söyleyen yalan söylemiş siz de yanlış bir bilgi veriyorsunuz. Fiyat aralığı 20 TL ile 100 TL arasındadır ve 12-13 kiloluk kasalarda satılır.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.