Şimdi Ara

Kumru balkona yumurtlamış yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kumru bizim mutfak balkonuna yumurtlamış ama yuva felan yok fayansın üstüne yumurtlamış kendim bi yuva yapıp yumurtayı yuvaya koysam bi zararı olurmu kuş huylanırmı? Yada öylece bırakayımmı?

Yuvayı neyle yapayım tavsiyelerinizi bekliyorum ama lütfen cıvıtmayın ciddi yorumlar bekliyorum.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kumru Balkona Yumurtalamışsa Ne Yapmalı?

Kumrular, balkonlara sıklıkla yumurtlarlar ve bu durumla karşılaştığınızda doğru adımları atmanız önemlidir. İşte kumru yumurtasına rastladığınızda izlemeniz gereken adımlar:

• Kuluçkaya Yatmasına İzin Vermeyin: Kumru yumurtası gördüğünüzde, kuluçkaya yatmasına izin vermemelisiniz. Yumurtalar hareket ettirilirse veya rahatsız edilirse, kumrular onları terk edebilir.
    • Yumurtaları Kurtarın: Yumurtalar balkonda güvenli bir yerde değilse, onları dikkatlice alın ve yumuşak bir beze veya kağıt havluya sarın. Yumurtaları mümkün olan en kısa sürede kurtarmak önemlidir.
    • Sıcak Tutun: Yumurtaları ılık ve karanlık bir yerde saklayın. Yumurtaları çok sıcak veya çok soğuk tutmayın. İdeal sıcaklık yaklaşık 37-38 santigrat derecedir.
    • Nemli Tutun: Yumurtaları nemli tutmak da önemlidir. Nemli bir bez veya kağıt havlu ile yumurtaların üzerine kapatın.
    • Profesyonel Yardım Alın: Yumurtaların çatlamaya yaklaştığını görüyorsanız veya kuluçka sürecine aşina değilseniz, profesyonel yardım almak için bir yaban hayatı rehabilitasyon merkezine veya veteriner kliniğine başvurun.

Önemli Notlar:

• Yabani kuşlara dokunmak yasal olarak yasak olabilir. Profesyonel yardım almak için yerel yaban hayatı yönetmeliklerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
    • Kumru yumurtaları hassastır ve dikkatli bir şekilde ele alınmaları gerekir.
    • Kumru yumurtalarının kuluçka süresi yaklaşık 14-16 gündür.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • pişir ye
  • Kalsin oyle dokunma
  • Hayır kumru çıkcak ondan.
  • Dragon9 kullanıcısına yanıt
    Kendi yaparmı sonra?
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    onu kendisi bilir ben birsey soyleyemem fakat sizin disardan elle yapacaginiz birsey onu rahatsiz edecektir.
  • Yumurtanin yerine tavuk yumurtasi koy hayvancagiz sevinsin.
  • Valbilken kullanıcısına yanıt
    Ulan hiç güleceğim yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Ulan hiç güleceğim yoktu
    yuvayı kendin yaparsan kumru kabul etmeyecektir, kuluçkaya yatacağı varsa da senin yaptığın yerde yatmaz.
    orayı uygun görmüş ki oraya yumurtlamış, bırak öyle kalsın. sen arada bir kontrol et sadece, düşmesin camdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DhAk

yuvayı kendin yaparsan kumru kabul etmeyecektir, kuluçkaya yatacağı varsa da senin yaptığın yerde yatmaz.
    orayı uygun görmüş ki oraya yumurtlamış, bırak öyle kalsın. sen arada bir kontrol et sadece, düşmesin camdan.

Alıntıları Göster
    sen ellersen yumurtaya kokun bulaşır kumru evlatlıktan reddeder yumurtayı(ciddi)
  • Kuluçkaya yat
  • Çok temiz hayvanlar bizim balkona da yumurtladilar 2 tane sadece yavrular buyuyunce biraz pislik olusabiliyo
  • Yumurtaya insan elinin kokusu sinince yumurtasına bakmıyo kuşlar diye biliyorum.

Eldivenle falan dokun dokuncaksan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Çok temiz hayvanlar bizim balkona da yumurtladilar 2 tane sadece yavrular buyuyunce biraz pislik olusabiliyo

Ne zaman götürdü yavrularını? Bizim camın önündeki saksıya yumurtaladi yavrular yumurtadan çıktı 2 gün sonra gittiler? Başka kuş mu yedi acaba 2 gün erken değil mi daha yavrularin tüyleri seyrekti derisi gozuluyodu neden goturdu
  • 221B baker street kullanıcısına yanıt
    Hocam kus yemis olabilir yavrular yumurtadan ciktiktan sonra eger korkup anne baba kacarsa yavrulari yubada birakiyolar cunku
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Hocam kus yemis olabilir yavrular yumurtadan ciktiktan sonra eger korkup anne baba kacarsa yavrulari yubada birakiyolar cunku
    Yumurtayı ellemeyin düşecek bir yerde ise önüne düşmesini engelleyek bişe koyun yuvayı yavaş yavaş kendisi yapar.
  • Sakın dokunma yumurtaya annesi farkederse dokunduğunu parçalıyor direkt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gözlüklü Kör

Sakın dokunma yumurtaya annesi farkederse dokunduğunu parçalıyor direkt
    yumurtayı yok et.. cunku bir defa orayi bellediler mi surekli geliyorlar.. pisligi insani bezdiriyor.. hatta biraz daha bekle ikinci yumurtayı da yapsın ondan sonra cope atarsın.. gitsinler baska yerde asna fisne etsinler.. dogurup sokaga atiyorlar sonra derdi sana dusuyo..
  • Quichotte kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam tavsiye için düşecek bir yerde değilde fayansta olduğu için sabit değil ne güzel saksı vardı saksıya yumurtlamamışta
  • oktay1910 kullanıcısına yanıt
    ellemeyin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.