Şimdi Ara

SİLİNSİN (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
2
Favori
6.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: abrooke139

Zaten son dönemim bitiyor. 21 yaşında kazandım okulu. Diğer okuyanlardan çekiniyor değilim. Artık kimsenin ne dediği, benim hakkımda ne düşündüğü umrumda değil. Maşallah tarzı bu alaycı konuşmalarla insanlara yaklaştığın sürece sen kaybedersin.

Ben seni anlamakta zorlanıyorum. Mesajını siliyorsun sonra geri geliyorsun. Yazdıklarıma cevap vermeyip farklı frekanslardayız diyorsun, tartışamayacağız diye konuyu kapatıyorum, arkasından tekrar yazıyorsun. Ben her halükarda sana daha fazla cevap vermeyeceğim çünkü sen kredi borcunun niye silinmesi gerektiği konusunda bir şey söyleyemiyorsun.

Alaycı konuşma konusuna gelince, eğer sen emredersin komutanım demeseydin ben de maaşallah demezdim. Sen edebiyat yapıyorsun demeseydin ben de sana senin edebiyatını görelim demezdim. Senin yaptığın girişler benim de tavrımı belirledi. Düzgün konuşsaydın daha düzgün cevaplar alırdın. Ben burada mesajını olgunlukla yazan kimseye fikirlerimiz farklı da olsa ters konuşmam. Kim kazanır kim kaybeder, onu birbirimizi tanımadan tartışmayalım derim. İyi geceler, selametle.

• 41 yerden maaş alan, her vergi borcu silinenler dururken buna mı taktın şimdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Boş laflar. KYK yurdunda kaldım evet her şey on numara değildi ama kötü hiç değildi. Okumaya niyeti olan adam her türlü okur. Devletten burs alıyordum. Bir miktar dersim kaldı diye bursu krediye döndürdüler. Çalışmadığım hâlde devlet kredi borcunu vergi dairesine aktarinca ödemek zorunda kaldım ve ödedim.

Senin üniversitenin KYK şartı farklı benimki farklı. Ben kendi şehrime göre yorumladım neresi boş?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RonaldoyaHızMıGerek R kullanıcısına yanıt
    Allah aşkına hocam üç kuruşluk parayla karakıza harcayamazsın bile kpss sorunlu maalesef kendi işini yapsan kol gibi vergi alıyorlar özel sektör zaten seni iplemiyor piyasa senin gibi çok diye geriye yurtdışı kaldı onun için de para lazım gençliğin genel durumu bu artı 30binlira yük koyuyorsun adama o zmn devlet ne için var beni okutamıyacaksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trubetzkoy -- 20 Haziran 2021; 0:19:50 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ABD neden siliyor borçları. Pandemide bile her bireye binlerce dolar yardım yaptılar. Biz de diyoruz genç beyinler neden ABD ye kaçıyor.

• 2 arkadasım var ıkısıde kız bırı keyfı ıcın aldı kredısı yattıgı gıbı manıtasına yedıren asalak bı tıptı dıgerı 4 yıllık + 2 yıllık bolumu aynı anda bıtıren gercekten egıtım ıcın harcayan bırıydı sahsen ben devlette bu konuda yetkılı olsaydım gercekten egıtım almıs olduguna ınandıgım kısılerınkını sılerdım.Bence okullarda bu kredıyı alanları ıncelemelıler ve ona gore bıseyler yapılmalı

• Hocam üç kuruş para diyorsun da adamlar ödememek için kırk takla atıyor. İş vergi vs vs bu kadar karamsar olmamak lazım ama sizin dediklerinizinde haklılık payı var ne yazık ki. Gelirde adalet vergi de adalet konusunda ne yazıkki sıkıntı var. Diğer bir durumda ben esnafın tam manasıyla(olması gerekenin yüzde 10-20sini geçmez) vergi verdiğini iş adamlarınında vergi verdiğini(ödediğini geri alıyor) düşünmüyorum. Biz bordrolu çalışanlar daha parayı görmeden vergi veriyoruz :). Üstüne para kalmıyor da olaki araba alırsam ÖTV + bir daha vergi KDV alınıyor. Esnaf veya işadamı ceza yese bile vergiden düşüyor.

Ama en nihayetinde bir şeyi alıyorsak bazı şeyleri kabul ediyoruz demektir o yüzden borç bu kardeşim gidip ödeyeceksin. İster ahlaki de ister yeni tabirle etik de bu yerleşmediği sürece problemler devam eder.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • RonaldoyaHızMıGerek R kullanıcısına yanıt
    İllakş ödememiz gerekiyor kızdığım nokta şu öğrencilik zamanında bizden daha iyi durumda olan elinde son model telefonu olup babasının işletmesi vs var bu adamlara burs çıkıyor bizlerede kredi verip faiz bindiriyorlar eşşek yükü adalet tecilli etmediği sürece ben ödemeyi düşünmüyorum zaten ödeyememde

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • You know bro ne diyeyim fikrine saygı duyuyorum. Ama devlet o parayı alır biraz faizi siler ama yine de alır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-127142DBC

kompleksli, kıskanç tipler toplanmış yine. Kendilerinden borç almışlar gibi agliyolar komplekslerinden

xd devlete parayı afrikalılar mı sağlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Redmi K20 Pro

xd devlete parayı afrikalılar mı sağlıyor.

Alıntıları Göster

Baban sağlıyor, kredi bu yardım değil. Bunun için ayri butcesi var devletin egitime hizmet yapmayacak da neye yapacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-127142DBC -- 24 Ağustos 2021; 17:21:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-127142DBC

Baban sağlıyor, kredi bu yardım değil. Bunun için ayri butcesi var devletin egitime hizmet yapmayacak da neye yapacak

Alıntıları Göster

Hadi babam sağlasın sadece, babam enayi mi. onun oğlu olarak onun parasının alınmasının bana etkisi yok mu. Kudurmasalarmış kendi alanları hakkında bir iş bulsalarmış parttime veya gerekirse ücretsiz yapıp deneyip kazanıp daha sonra harçlıklarını çıkarsalarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redmi K20 Pro -- 24 Ağustos 2021; 20:31:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redmi K20 Pro

Hadi babam sağlasın sadece, babam enayi mi. onun oğlu olarak onun parasının alınmasının bana etkisi yok mu. Kudurmasalarmış kendi alanları hakkında bir iş bulsalarmış parttime veya gerekirse ücretsiz yapıp deneyip kazanıp daha sonra harçlıklarını çıkarsalarmış.

Alıntıları Göster

kanka bu dediklerini ve sana anlatmaya üşendiğim fazlasını sağlayamıyor işte devlet sorun o. sadece baban vergi vermiyor ayrıca

• Tamam devlet yapsın bu dediğiniz ücretsiz yardımı ama ilk önce hali hazırda borcu olanlar ödesin.

• bu kyk kredisini 10 yıl ödemeyenler var. hiçbir şey olmuyor galiba. olmuyorsa ben de ödemeyi düşünmüyorum. faizlerle şişirilmiş. faiz haramdır. faizini ödemem. borcu da ödemem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SM01_VXG

bu kyk kredisini 10 yıl ödemeyenler var. hiçbir şey olmuyor galiba. olmuyorsa ben de ödemeyi düşünmüyorum. faizlerle şişirilmiş. faiz haramdır. faizini ödemem. borcu da ödemem.

ben ödemeye 6 ay ara verdim, evime ödeme emri geldi.

• Yorumları okumadım şuan dönen tartışmadan çok haberdar değilim fakat kendi düşüncelerimi söyleyeyim, ailenin maddi durumu çok kötü olmadığı sürece KYK kredisinin alınmaması taraftarıyım. Üniversite hayatım boyunca part-time olarak birçok işte çalıştım bazıları yüz yüze bazıları da remote olarak. Hem okuyup hem de çalışmak kolay değil ama abartıldığı kadar zor bir durum değil. Özellikle son senelerde remote çalışma kültürü yaygınlaştı, böyle olanaklar varken fiziksel olarak zorlanmadan çalışılabilir seviyeye geldik. Demem o ki, ileride bunun faiziyle uğraşmak yerine işe girin aylık fena olmayan bir maaşla çalışıp para kazanırsınız. Önemli olan sizi köle gibi çalıştıracak işverenlerden uzak durmak, bu duruma uyanık olmak gerekiyor.

Ayrıca KYK bursu almak için ne kadar ciddi bir prosedür varsa aynı şekilde KYK kredisi için de olması gerektiğini düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.