Şimdi Ara

LAIR harika (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
0
Favori
3.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: blackgod

NumanB,

%55 veren bir kişi değil ki; gamerankings.com'da 10-15 sitenin ortalaması var

o zaman kişisellikten çıkar evet , ama o zamanda yanlı olmaya girer .
  • Valla oynamadığım yorum yapamayacağım ama ilk izlenimleri olumlu olmadı oyunun bende :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: sagorap

@Weycell 61 ve @kralemre

hayırlı olsun ikinizede eğer almanızda bi katkım varsa ne mutlu..

umarım beğenirsiniz sevimli(!) ejderhaları

valla dostum sizin yorumlarınızla aldım ben oyunu...aslında birşey söyliyim mi playstatıon u bu yüzden seviyorum,bize hep farklı şeyleri sunduğu için,tek düze bir oyun kültüründe bırakmadığı için

LB PLANET VİDEOLARINI BUGUN O KADAR COK İZLEDİM Kİ....herşey o kadar farklıki....anlıyorum ki bazı şeyler bize özel,ps kullanıcılarıra sunulmuş bir ziyafet....

PLAYSTATION,KULLANICILARA ÖZGÜ OLDUKCA BEN HİÇBİR ZAMAN ONDAN VAZGECMEM...

COK DUYGULANDIM YAWW

• quote:

Orjinalden alıntı: NumanB

quote:

Oyunu bende merak etmiştim bir ara ama %55 not ortalamasını görünce gamerankings.com 'da denemekten bile vazgeçmiştim :)

%55 verenin akıl sağlığından süphe ederim yada yanlı olduğunu düşünürüm.

Kişisel bazda %1 verilebilinir , ama oyun incelemesi kişisel olmamalı ...

Dediğini anlayamadım, sen oyun %1 mi eder ederse dedin yoksa olumlu birşey mi demek istedin..

Bu arada Salı günü detaylı olarak oyun hakkındaki görüşlerimi yazacağım. Lair düşük not aldı diye şu ana kadar edinmemiş olanlar için kesinlikle bilgilendirici olacak, kısa ve öz biçimde.

• quote:

Orjinalden alıntı: Weycell 61

quote:

quote:

Oyunu bende merak etmiştim bir ara ama %55 not ortalamasını görünce gamerankings.com 'da denemekten bile vazgeçmiştim :)

%55 verenin akıl sağlığından süphe ederim yada yanlı olduğunu düşünürüm.

Kişisel bazda %1 verilebilinir , ama oyun incelemesi kişisel olmamalı ...

Dediğini anlayamadım, sen oyun %1 mi eder ederse dedin yoksa olumlu birşey mi demek istedin..

Bu arada Salı günü detaylı olarak oyun hakkındaki görüşlerimi yazacağım. Lair düşük not aldı diye şu ana kadar edinmemiş olanlar için kesinlikle bilgilendirici olacak, kısa ve öz biçimde.

bu tür oyun sevmeyen % 1 verebilir demek istedim , ama bence % 55 bile çok az

• Bu kadar çok site varsa düşük not veren, vardır bir bildikleri
  • quote:

Bu kadar çok site varsa düşük not veren, vardır bir bildikleri

oda bir bakış açısı tabi , ama bence herkes kendi notunun verir

misal kimi futbol sevmez kimi fps ....
  • quote:

quote:

bende bunu anlamıyorum zaten. diğer oyunlara aynı siteler yüksek puanlar verdiğinde 'bu oyuna nassı kötü dersin bak bunlar bunlar kaçar puan vermiş' diye yorum yapar bazıları(lafım şahsına değil). Gel gör ki işlerine gelmeyen bir durum olduğu zaman 15 tane ayrı sitenin verdiği puan ortalamasına 'pehh, ne anlar onlar oyundan' gibisinden yorum da yapar aynı 'bazıları'. Arkadaşlar sahip olduğunuz oyun, sırf para verdiğiz için çok güzel olacak diye bir zorunluluk yok. MGS'yi, gta4, gt5'i çıkartan bir konsola bu oyun yakışıyor mu sizin onu sormanız lazım bence en başta.Sonuç olarak yaptığınıza 'algıda seçicilik' deniyor psikolojide. Sahip olunan maddesel varlığın sadece iyi taraflarını görmek gibi herneyse bazılarına bu kadarı fazla gelir, sivri sivri konuşurlar, sinirlerimi bozarlar yine:) o yüzden hadi size iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khazad -- 6 Ocak 2008; 3:39:17 >

• Şimdi şöyle birşey var, iyi bir oyuna siteler düşük puan pekala verebilir...Burdaki arkadaşların ne dediği açıkçası benim için çok daha önemli o yüzden sitelerin 4.5 verdiği bir oyunu kafaya koyup alabiliyorum, zaten bugün tüm videolarını indirip izledim PSN'den ve hala çok kaliteli bir oyun izlenimi alıyorum. 4.5 veya 4.9 hakikaten biraz insafsız olmuş gibi kabul edelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Khazad

quote:

quote:

bende bunu anlamıyorum zaten. diğer oyunlara aynı siteler yüksek puanlar verdiğinde 'bu oyuna nassı kötü dersin bak bunlar bunlar kaçar puan vermiş' diye yorum yapar bazıları(lafım şahsına değil). Gel gör ki işlerine gelmeyen bir durum olduğu zaman 15 tane ayrı sitenin verdiği puan ortalamasına 'pehh, ne anlar onlar oyundan' gibisinden yorum da yapar aynı 'bazıları'. Arkadaşlar sahip olduğunuz oyun, sırf para verdiğiz için çok güzel olacak diye bir zorunluluk yok. MGS'yi, gta4, gt5'i çıkartan bir konsola bu oyun yakışıyor mu sizin onu sormanız lazım bence en başta.Sonuç olarak yaptığınıza 'algıda seçicilik' deniyor psikolojide. Sahip olunan maddesel varlığın sadece iyi taraflarını görmek gibi herneyse bazılarına bu kadarı fazla gelir, sivri sivri konuşurlar, sinirlerimi bozarlar yine:) o yüzden hadi size iyi günler

Khazad haftalardır söylemek istediklerimi söylediğin için sana teşekkür etmek istiyorum.

• @ Khazad

Çok zor değil anlamak , dur sana en basit yoldan anlatmaya çalışayım

Ben poker severim , PS3 ede poker oyunum var . Hiç puanlara bakmadım ama 50/100 bile yoktur . GT5p yanında bu poker yakışıyormu acaba diye bakmam bile .

Sen PES seversin , 90/100 seni kesmez.

Elime neredeyse bütün oyunlar geçti PS3 ü aldığımdan beri .

Yani psikolojiye girmene gerek yok , çok oyunu aldığıma yada takasladığıma pişman oldum bugüne kadar .

Hiçte şöyle demedim " olur mu lan ben buna para verdim bu oyun 100/100 "

psikolojik analizlerin her insanda aynı olamaz

İyi oyunlar

• Aylar önce tartıştık bu konuyu.

Eğer kontroller konusunda sabırlıysanız oyun 3. ve 4. bölümden sonra mükemmeleşiyor. Ki ben de inceleme yapmıştım 3, 4 bölüm oynadıktan sonra oyun hayalkırıklığıydı.

Ancak daha sonra devasa savaşlar açıldığında bir de kontrollere de alışmış olduğum için acaba filmde miyim hissini uyandırdı oyun.
  • Rainbow6 vegas karşılığında forumdan bir arkadaşla takaslamıştım LAİR 'İ (R6 Vegas ıda NFS Carbon kRaşılığında yine forumdan bi arkadaşla takaslamıştım)
    LAİR beni okadar sardıki 3 GÜNDE bitirdim oyunu, sonra kralemre arkadaşla HS karşılığı takas ettik.
    ne çok takas yapmışım bea (DH forumu sağolsun oyunlara extra para vermiyoruz)

özetle oyun yer yer kaplama kalitesi düşüklüğü dışında çok güzel, 2. bölümden sonra sixaxis e alışılıyor, konusu oynanışı tamamen kendine özgü, ara videolar çok iyi.
  • Evet arkadaşlar oyun elime bugün geçti ve yaklaşık 1-1,5 saat oynadım hemen yorumlarıma geçiyorum.

Öncelikle şunu söylemeliyimki bana bu oyunu almamı öneren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve oyun sırf sitelerden düşük not aldı diye yanaşmayan arkadaşım varsa şiddetle hemen edinmelerini tavsiye ediyorum.

Oyunun en çok eleştirilen yanı kontrolleri iken size ilginç gelebilir ama bence en tatlı yanı bu olmuş, yani Sixaxis hareket sensörü ile ejderhayı uçurmak o kadar zevkli ki bazen oyunu bırakıp şöyle süzüleyim diyosunuz dağlara doğru...Kontrollerle ilgili sıkıntı çok fazla değil tekrar söylüyorum, eğer burdan bu kadar puan kırıldıysa yazıklar olsun diyorum ben o sitelere.

Oyunun tek eksisi kaplamalar, bazı bölgelerde biraz kalitesiz kaplamalara denk gelebiliyorsunuz. Yani sanki üstünden bir kere daha geçilmesi gerekirken geçilmemiş ve bu halde piyasaya çıkmış gibi bi halleri var ama onun dışında gözünüze çok hoş gelen detaylarda var. Su efekti oyun çıkmadan önce devamlı sözünü ettiğimiz büyüleyicilikten uzak ama çok değil, hoşunuza gidecek kadar olmuş.

Eğlenceli mi diye sorarsanız oyun buna da cevabım kesinlikle evet, yani ikinci bir kez bitirmek isteyebilirsiniz. Devamlı ejderha öldürmek çok sıkıcı olmamakla birlikte (çünkü değişik kombinasyonlarla öldürüyorsunuz) bazen yere inip binlerce askeri yok etmek gibi bir göreviniz de oluyor. Bir tane görevde yaklaşık 1800 askeri öldürdüm mesela inanılmaz bir tecrübeydi benim için.

Bu oyunu ben inceleseydim vereceğim puan 7.5 / 10 olurdu, iyiki almışım.

• quote:

Evet arkadaşlar oyun elime bugün geçti ve yaklaşık 1-1,5 saat oynadım hemen yorumlarıma geçiyorum.

Öncelikle şunu söylemeliyimki bana bu oyunu almamı öneren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve oyun sırf sitelerden düşük not aldı diye yanaşmayan arkadaşım varsa şiddetle hemen edinmelerini tavsiye ediyorum.

Oyunun en çok eleştirilen yanı kontrolleri iken size ilginç gelebilir ama bence en tatlı yanı bu olmuş, yani Sixaxis hareket sensörü ile ejderhayı uçurmak o kadar zevkli ki bazen oyunu bırakıp şöyle süzüleyim diyosunuz dağlara doğru...Kontrollerle ilgili sıkıntı çok fazla değil tekrar söylüyorum, eğer burdan bu kadar puan kırıldıysa yazıklar olsun diyorum ben o sitelere.

Oyunun tek eksisi kaplamalar, bazı bölgelerde biraz kalitesiz kaplamalara denk gelebiliyorsunuz. Yani sanki üstünden bir kere daha geçilmesi gerekirken geçilmemiş ve bu halde piyasaya çıkmış gibi bi halleri var ama onun dışında gözünüze çok hoş gelen detaylarda var. Su efekti oyun çıkmadan önce devamlı sözünü ettiğimiz büyüleyicilikten uzak ama çok değil, hoşunuza gidecek kadar olmuş.

Eğlenceli mi diye sorarsanız oyun buna da cevabım kesinlikle evet, yani ikinci bir kez bitirmek isteyebilirsiniz. Devamlı ejderha öldürmek çok sıkıcı olmamakla birlikte (çünkü değişik kombinasyonlarla öldürüyorsunuz) bazen yere inip binlerce askeri yok etmek gibi bir göreviniz de oluyor. Bir tane görevde yaklaşık 1800 askeri öldürdüm mesela inanılmaz bir tecrübeydi benim için.

Bu oyunu ben inceleseydim vereceğim puan 7.5 / 10 olurdu, iyiki almışım.

budur

• quote:

Su efekti oyun çıkmadan önce devamlı sözünü ettiğimiz büyüleyicilikten uzak ama çok değil, hoşunuza gidecek kadar olmuş.

Su yaratıklarıyla savaşılan bir bölüm var ki, orda ki su efekti ve grafik çok nadir görülcek cinsden, o kadar diyorum yani...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hell knight

quote:

Su efekti oyun çıkmadan önce devamlı sözünü ettiğimiz büyüleyicilikten uzak ama çok değil, hoşunuza gidecek kadar olmuş.

Su yaratıklarıyla savaşılan bir bölüm var ki, orda ki su efekti ve grafik çok nadir görülcek cinsden, o kadar diyorum yani...

Oraya daha gelmedim ama yağmur yağan bi bölüm var 3. bölüm sanırım orası da çok güzel olmuş eklemeden geçemeyeceğim, yani oyunda görmeniz gereken bir sürü güzellik var arkadaşlar güvenin bana ve bunları abartmadan söylüyorum, abartırsam daha çok şey çıkar güzellik olarak zaten. Bu oyun Analog ile olsaymış bence bu kadar güzel olmazmış..(sonunda abartım gördünüz mü)

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: hell knight

quote:

Oraya daha gelmedim ama yağmur yağan bi bölüm var 3. bölüm sanırım orası da çok güzel olmuş eklemeden geçemeyeceğim, yani oyunda görmeniz gereken bir sürü güzellik var arkadaşlar güvenin bana ve bunları abartmadan söylüyorum, abartırsam daha çok şey çıkar güzellik olarak zaten. Bu oyun Analog ile olsaymış bence bu kadar güzel olmazmış..(sonunda abartım gördünüz mü)

yooo abatma değil , bende aynı şekilde düşünüyorum .

Keza HS dede sixaxis kulanma bölümlerini oynarken paylaşamadık , kaç kere baştan oynadık

SONY bu sixaxis i süs diye koymadı oraya , bu kadar basit ...

• Evet, yani hakikaten oyuna 4.5 ve 4.9 gibi notlar veren sitelere içimden kan kusuyorum şu anda. Bir oyunun hakkı bu kadar mı yenir.
  • Evet arkadaşlar oyunda epey bir ilerledim ve o su efekti için ve hatta kaplamalar için söylediklerimi de geri alıyorum...Su efekti tek kelime ile MUHTEŞEM ilerledikçe gördüm...Kaplamalarda gittikçe güzelleşir mi oldu nedir onlar da çok iyi, hele ejderha ile yere inip yüzlerce kişiye dalmak acayip zevkli. Ama oyunda devamlı aksiyon var ağız tadıyla ejderha uçurup grafik izleyemiyoruz yaw...Hakikaten bu oyun özel bir oyun arkadaşlar, kesinlikle ps3 sahiplerini de özel olduklarına hissettirecek bir oyun. Lair'ı artık klasiklerin arasına yazıyorum.

Son olarak denizdeki koca yılanı geçemedim yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weycell 61 -- 8 Ocak 2008; 5:52:39 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.