Şimdi Ara

@@LAP TOP a VİSTA kurdum TESTLER EKLENDİ@@ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
4.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bu vistanın cd sini nerden bulabilirim?bende masa üstü pc me yuklemek istiyorumda
  • yav arkadaşlar vista bilgisayarın(laptop) açılış ve kapanışına ne kadar etki ediyo. sn cinsinden yazar mısınız.
  • Arkadaşlar valla ben yok XP kullnırım falan demeyin

Çünkü çko farklı sadece görünüm değil farklılık

Çok basitleştirilmiş kullnım ve kurulum hiç dokunmuyorsunuz OYUN kurmaktan bile daha kolay bişiy.
    hiç bişye dokunmuyorsunuz sadece dil ayarları ve partıton u seçiyorsunuz kendisi halediyor

Görünümü çok iyi SES kartını kendisi tanıdı zaten 1.3 gb falan DRİVERvar

KAPANIş daha hızlı AÇILIŞ da aynı sayılır.

VİSTA XP den daha hızlı çalışıyor orası kesin

Bir çok 3 boyutlu özelliği var ama ekran kartınızın iyi olması lazım.

Dediğim gibi VİSTA TRANSPARAN programı gibi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAy Ciddi -- 9 Aralık 2006; 16:00:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: funy251

arkadaslar bu vistanın cd sini nerden bulabilirim?bende masa üstü pc me yuklemek istiyorumda

cd'sini bulamazsın. dvd'sini indirebilirsin microsoft'tan. yazılım forumuna bak, orada vista hakkında bir üst konu var, herşeyi öğrenebilirsin. download linkinin verildiği bir ayrı üst konu daha var.
  • burada DOWNLOAD edresleri var arkadaşlar linklerde sorun var sa QThe Web arkadaşımı PM lersiniz

Zaten kendisi BETA TESTER bede 1 sene sonra falan BETA TESTER olucam ama önce MCSE+s falan olmama lazım yani çok çalışmam lazım

http://forum.donanimhaber.com/m_9483249/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: kahraman

quote:

Orjinalden alıntı: funy251

arkadaslar bu vistanın cd sini nerden bulabilirim?bende masa üstü pc me yuklemek istiyorumda

cd'sini bulamazsın. dvd'sini indirebilirsin microsoft'tan. yazılım forumuna bak, orada vista hakkında bir üst konu var, herşeyi öğrenebilirsin. download linkinin verildiği bir ayrı üst konu daha var.

• peki biz bu linklerden hangisini indiricez rc1 rc2 arasinda ne fark var ben ilk defa kurucam

bu arada vistayla ilgili goruntu konusunda
    bence goruntunun hic onemi yok xpnin ayni goruntude olsa ne olurki onemli olan yaptiklari, o acidan az gelismis ara yuzu degismis filan bence yanlis kullanalim gorelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salla_gitsin -- 9 Aralık 2006; 23:01:10 >
  • vistadaki bu aero ozelligide ne olaki acep
  • rc2'yi indireceksin tabii ki de
    rtm bulursan onu kur tabii ki, ama kamuya açık değil onun download'ı.
    aero anlatılmaz yaşanır
  • Evet dostlar indirecek olan lar RC2 indirsinler

KEY de sorun yaşayan bulamayan arkadaşlar beni PM lesin KEY istemek yasak diğer türlü kimse 'lanmasın

Ayrıca kurulum çok KEK kimse korkmasın çok kolay kendisi yapıyor. benim sistemde 1 saat falan sürdü ama kullana kadar yani açtım kurcalamaya başladığım ana kadar.

EN ÇOK HOŞUMA GİDEN DE

İŞlemci kullanımı SİDE BAR da DEVİr saati olarak gösteriliyor ayarladığnız da çok hoş olmuş benim hoşuma gitti yanın da daha küçük saatle RAM kullanımı var

512 MB ram de RAHAT kullnılablir. fazla kasacağını sanmıyorum.bir konfigürasyon itiyor ama kesinlikle XP den daha iyi çalışıyor gibi geldi bana.

Normal virüs programları bunda çalışıyor ama LONGHORM SERVER versiyonunda yani çalışmıyor zaten onda SERVER virüs programları falan çalışıyor onlar tamamen farklı SERVER 2003 gibi falan değil.

Ekran kartı iyi olan arkdaşlar 3D özelliklerini de kullanablirler.

Ayrıca SESLi destek var kadın okuyor MİCROSOFT bayağı geliştirmiş bunu.

Programlarda sorun yok COUNTER Strike kurdum sorunsuz tıkır tıkır oynadım

Tam rahat çalışmak için 750 Mb ram bana göre çok ideal

[Türkçe versiyonu heniz yok zaten bETA bendeki de

Bir de İNGİLİZCE den korkmayın öğreneceğiniz 300 kelime oturun çalışın

Hem biraz ingilizce öğrenince TR veriyonların ne kadar abuk çeviriler olduğunu görürsünüz

quote:

Orjinalden alıntı: kahraman

rc2'yi indireceksin tabii ki de
    rtm bulursan onu kur tabii ki, ama kamuya açık değil onun download'ı.
    aero anlatılmaz yaşanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAy Ciddi -- 9 Aralık 2006; 21:29:28 >

• beyler peki bu rc 2 64 bit mi 32 bitmi..ben 64 bitligini kursam sorun yasarmiyim oyunlarda acaba .... islemcim core 2 duo 2 ghz t7200...
  • Sorun yaşamazsın ama kurması uzun süeüyor ayrıca DRİVER bulmak zor bildiğim kadarı ile hem 64 bit DİRVEr bulmak zor he mde VİSTa ile uyumlu olması gerekiyor bunun
    quote:

Orjinalden alıntı: gallagher2001

beyler peki bu rc 2 64 bit mi 32 bitmi..ben 64 bitligini kursam sorun yasarmiyim oyunlarda acaba .... islemcim core 2 duo 2 ghz t7200...
  • Yeni screnshot lar ekliyorum
    el de değişmiş bir çok şey eklenmiş

Control Pan

Win Mobility servis te ses ayarıvar nede buraya koymuşlar anlamadım.

bir de projektör falan bağlandığında buradan taratarak bulabiliyorunu sync ne işe yarıyro daha anlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAy Ciddi -- 9 Aralık 2006; 22:10:51 >

• Bayciddi, sen rtm mi yükledin rc2 mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BAy Ciddi

Sorun yaşamazsın ama kurması uzun süeüyor ayrıca DRİVER bulmak zor bildiğim kadarı ile hem 64 bit DİRVEr bulmak zor he mde VİSTa ile uyumlu olması gerekiyor bunun
    quote:

beyler peki bu rc 2 64 bit mi 32 bitmi..ben 64 bitligini kursam sorun yasarmiyim oyunlarda acaba .... islemcim core 2 duo 2 ghz t7200...

simdi o zaman rc2 32 bitlik mi download edelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salla_gitsin -- 10 Aralık 2006; 3:29:19 >
  • beyler yukarda bi tane link var donanimhaber icinde orda rc2 linkleri vardi ama orda indirebilecegim yer gormedim bide bi yerde artik rc2 bedava indirilmiyo diye okumustum

simdi nerden indirebilirim bu vistayi
  • Evet bendeki 32 bir RC2

Linkleri eklicem hocam bu gün

biraz bekleyiverin
    quote:

Orjinalden alıntı: salla_gitsin

quote:

Sorun yaşamazsın ama kurması uzun süeüyor ayrıca DRİVER bulmak zor bildiğim kadarı ile hem 64 bit DİRVEr bulmak zor he mde VİSTa ile uyumlu olması gerekiyor bunun
    quote:

simdi o zaman rc2 32 bitlik mi download edelim

• eyvallah bekliyoruz heyecanla
    quote:

Evet bendeki 32 bir RC2

Linkleri eklicem hocam bu gün

biraz bekleyiverin

• Windows Vista Aero

Windows Vista Aero, arkalarını görebildiğiniz cama benzer arabirim öğeleri gibi etkileyici görsel efektler sunuyor arkadaşlar.

Linkler gelsin hemen veriyorum
    quote:

vistadaki bu aero ozelligide ne olaki acep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAy Ciddi -- 10 Aralık 2006; 14:32:03 >
  • Vistayı kuran arkadaşlara birkaç sorum var..
    1-Driver sorun çıkardı mı?Ekran kartı olsun ses kartı olsun vista kendi tanıyor mu yoksa driverleri yüklemek için sahip olduğumuz laptopun web sitelerinde driver çıkarmalarını mı bekleyeceğiz?
    2-Vista'nın daha hızlı olduğunu söylemişsiniz bu hızlılığın nedeni işletim sistemni yeni kurmanız olabilir mi?Yani şişmiş bir Xp den daha hızlı olması doğaldır..Yeni kurulmuş Xpden daha hızlı diyebilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Of Monsters and Men -- 10 Aralık 2006; 19:22:09 >
  • İyi günler

Hatırladığım bütün Rc2 tetlerinde Vista Xp pro ya göre %10-15 oranında yavaş sonuçlar almıştı,gerçekten hızlı olduğunu söylemek biraz iyimser ve erken
    bir kanı.
    Diğer taraftan yüksek ram ihtiyacı oyun performansının daha iyi olmasında önemli bir engel olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.