Şimdi Ara

Laptop masaüstü geldikten 5-10 saniye sonra reset atıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    HP g62 model laptop var, 1 aydır kullanıyorum.Oyun açıkken, aynı anda film falan izleyince bazen çok ısınıp kapanıyordu tekrar açıp devam ediyordum.
    Bugün yine oyunu açık bıraktım 2-3 saat sonra geldim kapanmış.Açtım windows sürdürülüyor yazıyordu yani ısındığı için kapanmış.Açılınca mavi ekran geldi %100e kadar bir şey taradı sonra reset attı.
    Daha sonra açıldı ama takılmalar oluyordu ve masaüstü geldikten 5-10sn sonra reset atıyordu.
    Şuan güvenli modda girebiliyorum kapanma olmadı şimdiye kadar ama ısınma var gibi.

Sorun ne olabilir format atmadan kurtarma şansım var mı?(Sistem geri yükleyemiyorum, nokta yok.)

• hdf arizali gibi test et. biosta self test olacak. uzun test yap

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lnsane kullanıcısına yanıt
    O testi başlatıp uzun test başladığında durdurmuştum.Yapayım o zaman hocam teşekkürler tekrar dönüş yapıcam duruma göre.
  • Ccleaner yukleyip gerekli scanları yapın restart
    Sonra ccleaner ile startupları kapatın restart
    Yeni kullanıcı olusturup yonetici yapın onceki oturumu silin
    Malwarebytes indirin kurun taratın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Testi yaptım bir sorun vs belirtmeden test tamamlandı yazdı.
    Ccleaner ile de dediklerinizi yaptım ama bir değişiklik olmadı.
    Format atmayı deneyeceğim.

• Hocam format atıp ilk olarak win 7 sonra win 8.1 yükledim.
    Şuan laptopu açtığımda görev yöneticisini açıyorum ve %100 hdd kullanımı gösteriyor. 20 sn içinde falan reset atıyor.
    Sanırım hdd de problem var.Ne yapabiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • degistiricen . low level format deneyebilirsin. bide hd tune ile health degerlerine bak kirmizilar varsa hdd ariza var. bad sectorde olabilir diger arizalar da.

• lnsane kullanıcısına yanıt
    Hocam win 7 format attım son olarak driverlarda sıkıntım var şuan ekran kartlarının driverlarında özellikle.
    Düzgün çalışmıyor.Ve ısınma problemi var masaüstü boşta çekirdeklerden biri 50 diğeri 60 derecede çalışıyor bir şey yüklerken falan ısındığı için kapanıyor pc.

Hdd içinde hd tune ile error scan yaptım hepsi yeşil, health sekmesinde ise 2 tane sarı seçenek var ama hepsi ok.

Sıkıntı işlemci-gpu dan kaynaklı olabilir mi acaba?
    Çünkü oyun açıkken film vs izleyince Laptop kapanıyordu sık sık belki zarar görmüşlerdir bir süre sonra.

• Laptopun icindeki fanda sorun vardir yeterlidir sogutma olmamasi durumunda pc kapanir

• cadavaros kullanıcısına yanıt
    Hocam birde görev yöneticisine bakıyorum %100 ram kullanımı oluyor svchost.exe kullanıyor virüs bulaşmış olabilir mi?

• Oncellikle islemci isisini stabil Hale getirin yazilimsal sorun varsa anti malware programlariyla temizlersiniz

• cadavaros kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam baya soru sordum ama çok uğraştırdı final üstü.

• quote:

Orijinalden alıntı: BarışN

Çok sağolun hocam baya soru sordum ama çok uğraştırdı final üstü.

rica ederim kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.