Şimdi Ara

Lastik Tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
25.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9 senedir aynı lastiğimi kullanıyorsun. ölüme davetiye çıkatıyorsun.
  • Şu an 205 55 R16 lastik alıcak olsam düşünmeden gider Hankook ventus prime k105 alırım hemde öle 200 milyon falan deil sadece 110 lira , Auto show dergisinde yapılan testte bridgestone er300 ve continentalle birlikte kesinlikle tavsiye edilir notonu aldı bu lastik , yani michelin, pirelli,dunlop gibi lastikleri geride bırakarak , ayrıca golf gibi bi araçta bu lastikleri fabrika çıkışı olarak veriyorsa buda bi güven sağlar, ben derimki gelin paranızı sokağa atmayın marka hevesiyle boşuna para harcamayın.....
  • goodyear alın bence çok iyi duragrip ve hydragrip veya exelance
  • quote:

Orjinalden alıntı: asflo

goodyear alın bence çok iyi duragrip ve hydragrip veya exelance

yeni optigripler nasıl ?
  • Pahalı
  • Hankook ventus prime k105 dediğiniz lastiğe bakacağım,

Bir de dün gördüm premio.com.tr 'de '205 55 16 Dunlop SP3000 A' 4 adet alana 1'i bedava yani 3 lastik fiyatına 4 lastik veriyorlar, piyasada 150 TL'ye bulunabiliyor ama Premio'daki fiyatı ne kadar bilmiyorum, haberiniz olsun.

Adac'ın yapmış olduğu bir testin sonuçları:

ADAC/ÖAMTC (DE) 2007 - 205/55 R16

1) Pirelli P7 ***
    2) Bridgestone Turanza ER300 ***
    3) Continental Premium Contact 2 ***
    4) Uniroyal Rallye 550 ***
    5) Vredestein Sportrac 3 ***
    6) Michelin Pilot Primacy HP **
    7) Fulda Progresso **
    8) Hankook Ventus Prime K105 **
    9) Goodyear Excellence **
    10) Firestone Firehawk TZ 200 **
    11) Kumho Ecsta KU31 SPT **
    12) Nokian NRVi **
    13) Avon ZV3 **
    14) Nankang Ultra Sport NS-2 *
    15) Marangoni Vanto *
    16) Falken ZE-512 -

Edit: Hankook'u nerede bulabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio -- 18 Mayıs 2009; 12:36:38 >

• nexen nasıldır acaba menşei koremi japonmu bilemiyorum
  • cumartesi lassa impetus revo tanesi 105 tl den aldım 3 gündür kulanıyorum süper bi lastik kesinlikle tavsiye ederm
  • hankook lastiği düşünmeyin derim. yeni aldığım golf 6 aracımla birlikte geldi ve çok ses yapıyor, bilginiz olsun.
  • 17 Mayıs tarihli AUTOSHOW dergisinde lastik testi var. Bu testte ilk dikkatimi çeken şey diş derinliğinin fren mesafesine muazzam etkisiydi. Hemen bir örnek vereyim;

Sağanak yağmurda 120km/sa. hızla giderken yapılan frende

8mm. profil derinliğine sahip bir lastik ile 64,77m.de dururken 3mm.profil derinliğine sahip aynı lastik ile bu mesafe 89,29m.ye çıkıyor. Profil derinliği 1,6mm.ye ki bu yasal zorunluluktur, indiğinde ise 123,18m.ye çıkıyor. Aradaki fark çok büyük. Nerdeyse 2 katı.

Bunu şöylede örnekleyebiliriz: Yetersiz diş derinliğine sahip bir lastikli araçla, yeni bir lastiğe sahip aracın durduğu noktadan yaklaşık 50km/sa.lik hızla geçip gidiyoruz.

Kısaca test sonucuna da değineyim. Tabi bu test ne kadar güvenilirdir ve tarafsızdır bilemiyeceğim.

3 tane lastik "çok iyi" olarak değerlendirilmiş. Bunlar:

1-Bridgestone turanza er300, tek eksisi vasatı aşamayan yuvarlanma gürültüsü olarak açıklanmış
    2-Continental Premiumcontact2, eksi yönü turanza ile aynı.
    3-Hankook ventus primak105, eksi yönü diğer ikisiyle aynı.

3 tanesi "iyi" olarak değerlendirilmiş.

1-Pirelli P7
    2-Dunlop SP Sport Fastresponse
    3-Nokian

4 Tanesi "Tatminkar" olarak değerlendirilmiş.

1-Mıchelin Primacy HP
    2-Firestone Firehawk TZ 300CX
    3-Kumho Ecsta HM Asmm.KH 31
    4-Michelin Energy Saver

1 Tanesi ise "Canını seven almasın" olarak değerlendirilmiş.

1-Apollo Acclere Sportz

Son oarak; Ben bu kadar yazdım çizdim ama kendimde karar veremedim. Volvo s60 var. Kış lastikleri ile duruyor. Havaların ısınması ile birlikte çokta sert olmayan frenlerde bile kızaklamaya şahit olmaya başladım. Şimdilerde alsam mı almasam mı, alırsam ne alsam kararsızlığı içindeyim.

Tavsiyelere açığım.

• quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

17 Mayıs tarihli AUTOSHOW dergisinde lastik testi var. Bu testte ilk dikkatimi çeken şey diş derinliğinin fren mesafesine muazzam etkisiydi. Hemen bir örnek vereyim;

Sağanak yağmurda 120km/sa. hızla giderken yapılan frende

8mm. profil derinliğine sahip bir lastik ile 64,77m.de dururken 3mm.profil derinliğine sahip aynı lastik ile bu mesafe 89,29m.ye çıkıyor. Profil derinliği 1,6mm.ye ki bu yasal zorunluluktur, indiğinde ise 123,18m.ye çıkıyor. Aradaki fark çok büyük. Nerdeyse 2 katı.

Bunu şöylede örnekleyebiliriz: Yetersiz diş derinliğine sahip bir lastikli araçla, yeni bir lastiğe sahip aracın durduğu noktadan yaklaşık 50km/sa.lik hızla geçip gidiyoruz.

Kısaca test sonucuna da değineyim. Tabi bu test ne kadar güvenilirdir ve tarafsızdır bilemiyeceğim.

3 tane lastik "çok iyi" olarak değerlendirilmiş. Bunlar:

1-Bridgestone turanza er300, tek eksisi vasatı aşamayan yuvarlanma gürültüsü olarak açıklanmış
    2-Continental Premiumcontact2, eksi yönü turanza ile aynı.
    3-Hankook ventus primak105, eksi yönü diğer ikisiyle aynı.

3 tanesi "iyi" olarak değerlendirilmiş.

1-Pirelli P7
    2-Dunlop SP Sport Fastresponse
    3-Nokian

4 Tanesi "Tatminkar" olarak değerlendirilmiş.

1-Mıchelin Primacy HP
    2-Firestone Firehawk TZ 300CX
    3-Kumho Ecsta HM Asmm.KH 31
    4-Michelin Energy Saver

1 Tanesi ise "Canını seven almasın" olarak değerlendirilmiş.

1-Apollo Acclere Sportz

Son oarak; Ben bu kadar yazdım çizdim ama kendimde karar veremedim. Volvo s60 var. Kış lastikleri ile duruyor. Havaların ısınması ile birlikte çokta sert olmayan frenlerde bile kızaklamaya şahit olmaya başladım. Şimdilerde alsam mı almasam mı, alırsam ne alsam kararsızlığı içindeyim.

Tavsiyelere açığım.

Bu lastikleri aynı anda hem kalite hem de fiyata göre sıralarsak liste nasıl oluşur ?

Kumho Ecsta KH 31 ve Pirelli P7 ne kadar mesela ? ( 205 55 R16 )

Edit: Bir de anladığım kadarıyla bunlar en çok frenleme performansına bakmış. Yüksek hızlarda yol tutuş ve yol sesi alma konusunda en iyileri de var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 09nanometer -- 18 Mayıs 2009; 19:32:22 >

• quote:

Orjinalden alıntı: 09nanometer

Bu lastikleri aynı anda hem kalite hem de fiyata göre sıralarsak liste nasıl oluşur ?

Kumho Ecsta KH 31 ve Pirelli P7 ne kadar mesela ? ( 205 55 R16 )

Edit: Bir de anladığım kadarıyla bunlar en çok frenleme performansına bakmış. Yüksek hızlarda yol tutuş ve yol sesi alma konusunda en iyileri de var mı ?

Bütün dergiyi özetlemem mümkün değil ama senin için Bridstone'un sonuç bölümünü yazayım. Oradan değerlendirmenin geneli ile ilgili bir kanıya varabilirsin.

Artılar: Islak ve kuru zeminde tüm disiplinlerde yüksek puanlar ve başarılı sürüş özellikleri;aquaplaning'de çok iyi güvenlik rezervleri.

Eksiler: Vasatı aşamayan yuvarlanma gürültüsü.

Sonuçta sadece frenlemeye bakmamışlar. Islak, kuru zemin olarak fren, dairesel pist, sürüş özellikleri, aquaplaning, yuvarlanma direnci gibi çeşitli değerlendirmeleri var.

Sonucu da bu toplam testler sonucu belirlemişler.

Fiyat/performans olarak ne sonuç çıkar bilemiyorum. Benim de takıldığım nokta orası. Bugün bir lastikçiyi aradım Bridstone ve Michelin için yaklaşık aynı parayı yani adedine 200 TL.istedi. Oluru buymuş...

Ama mesela biri Kumho için atıyorum 120 TL.a dese toplamda fark çok açılıyor ve Kumho'ya kayabilirim.

Lastik ölçülerim 205/55 16

• Ses olarak şimdi baktım. En fazla 80 km/sa hızda iken ölçüm yapmışlar. Diyorlarki:

-İç mekanda farkları anlayabilmek çok zor. Buna rağmen Koreli iki lastik Kumho ve Hankook diğerlerine göre daha sessziler ve birinciliği paylaştılar.
  • quote:

Ses olarak şimdi baktım. En fazla 80 km/sa hızda iken ölçüm yapmışlar. Diyorlarki:

-İç mekanda farkları anlayabilmek çok zor. Buna rağmen Koreli iki lastik Kumho ve Hankook diğerlerine göre daha sessziler ve birinciliği paylaştılar.

Vay be Kumho gel beni al diyo , bugün E46 kasa Sütlü Kahve bir Bmw 3.20i de Ecsta görmemle beraber Kumhoya sempatim arttı

Zaten kış lastiği olan Kumholardan da memnunum.

Bu arada lastikçinin biri ha kumho almışsın ha petlas almışsın gibi bir laf etmiş , saçmaladı zannımca fakat sizden de aksini düşünen varsa söylesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 09nanometer -- 18 Mayıs 2009; 21:49:53 >

• quote:

quote:

Ses olarak şimdi baktım. En fazla 80 km/sa hızda iken ölçüm yapmışlar. Diyorlarki:

Vay be Kumho gel beni al diyo , bugün E46 kasa Sütlü Kahve bir Bmw 3.20i de Ecsta görmemle beraber Kumhoya sempatim arttı

Zaten kış lastiği olan Kumholardan da memnunum.

Bu arada lastikçinin biri ha kumho almışsın ha petlas almışsın gibi bir laf etmiş , saçmaladı zannımca fakat sizden de aksini düşünen varsa söylesin

Ben önceki arabalarımın ikisinde de Kumho kullandım.(Golf3 ve 4 kasa...) bir olumsuzluğunu görmedim. Sadece golf4 comfortline olanının lastik yanakları çok fazla idi (65) ve süspansiyon sisteminin aşırı yumuşaklığı nedeniyle özellikle virajlarda önden kayma meyli gösteriyordu. Yani bu konuda doğrudan lastiği suçlayamıyorum. Lastiğin sınırlarını zorlayamadan arabanın limitleri doluyordu diyebilirim.

Zaten incelemede de "Tatminkar" sınıfında yer almış.

Fakat yukarıda bir arkadaşın Hankook marka lastik fiyatını belirten mesajını gördükten ve bu incelemede "çok iyi" ler sınıfında olduğunu gördükten sonra şaşırdım. Bu lastiği bir araştırmak lazım. Nerede kim satıyor diye...

• Kumho ve Hankook lastikleri sanırım aynı fiyattalar aşşağı yukarı, test sonuçları belli yani fiyat performans ibresi hankook diyor
  • Nedense bir lastiğin tipinin de güzel olması gerekiyormuş gibi bi düşüncem var...

Hankook un tipini beğenmedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: serty23

Kumho ve Hankook lastikleri sanırım aynı fiyattalar aşşağı yukarı, test sonuçları belli yani fiyat performans ibresi hankook diyor

Bir sitede buldum. KDV dahil 109 TL. demiş.http://www.lastikturk.com/productDetails.aspx?id=1495

Sanırım testteki modelin aynısı. Fiyat gayet uygun. Testinde doğru olduğunu kabul edersek fiyat/performans lideri Hankook olarak gözüküyor.

Tabi bu lastikle ilgili deneyimi olan arkadaşları da dinlemek lazım.

• quote:

Nedense bir lastiğin tipinin de güzel olması gerekiyormuş gibi bi düşüncem var...

Hankook un tipini beğenmedim

Hehe...Bende de vardır o. Mutlaka diş yapısını beğenmem lazım. Artı yanaklarında bombeli değil, düz olması gerekiyor. Onun bir adı vardı ama aklıma gelmedi, yanak koruması mı ne?...

Ama bu linkini verdiğim sitede gözüken fotoğrafta fena durmuyor yaw...
  • Türkçe sitesi de varmış bu Hankook'ların.

http://www.hankooktire-eu.com/tr/product/tire_main.asp
    Daha önceden bu marka forumda da konuşulmuş. İyi diyende var berbat diyende...
    HANKOOK MARKA LASTİKLER NASILDIR?

http://forum.donanimhaber.com/m_16058414/mpage_1/key_//tm.htm#16058414

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 18 Mayıs 2009; 22:46:02 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.