Şimdi Ara

Lastik Tavsiyesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
25.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: 09nanometer

quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Ses olarak şimdi baktım. En fazla 80 km/sa hızda iken ölçüm yapmışlar. Diyorlarki:

-İç mekanda farkları anlayabilmek çok zor. Buna rağmen Koreli iki lastik Kumho ve Hankook diğerlerine göre daha sessziler ve birinciliği paylaştılar.

Vay be Kumho gel beni al diyo , bugün E46 kasa Sütlü Kahve bir Bmw 3.20i de Ecsta görmemle beraber Kumhoya sempatim arttı

Zaten kış lastiği olan Kumholardan da memnunum.

Bu arada lastikçinin biri ha kumho almışsın ha petlas almışsın gibi bir laf etmiş , saçmaladı zannımca fakat sizden de aksini düşünen varsa söylesin

sirket arabalarımız da her marka lastiği denedim 70 liradan 335 lira olanlara kadar 14 kadar arcımız var ve her araca yılda 1 kez takım halinde lastik alırım
    sizin bahsettiğiniz testler türkiyede geçerli değil.geçerli tek test türkiyede kullananlara sorun derim sizlere bilgim dahilinde yardım etmek isterim

• quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Türkçe sitesi de varmış bu Hankook'ların.

http://www.hankooktire-eu.com/tr/product/tire_main.asp
    Daha önceden bu marka forumda da konuşulmuş. İyi diyende var berbat diyende...
    HANKOOK MARKA LASTİKLER NASILDIR?

http://forum.donanimhaber.com/m_16058414/mpage_1/key_//tm.htm#16058414

Açıkçası bana Falken bundan daha kaliteli geliyor... Lastik yapısı olarak... Fakat bu F/P oranını belki diş yapısı vs. sayesinde yapmışlardır... Sonuçta yeni lastiklerle yapıyorlar bu testi uzun süre kullanılmış lastiklerle de karşılaştırma yaptıklarını sanmıyorum.

Şu anda kararsız kaldım , Kumho Ecsta , Pirelli P7 , Hankook un şu modeli vb. birkaç lastik düşünüyorum , fiyatı da çok abartı olmasa iyi olur sonuçta 80 lira fark 4 lastikte 320 tl ediyor

Ekleme

quote:

Orjinalden alıntı: asflo

sirket arabalarımız da her marka lastiği denedim 70 liradan 335 lira olanlara kadar 14 kadar arcımız var ve her araca yılda 1 kez takım halinde lastik alırım
    sizin bahsettiğiniz testler türkiyede geçerli değil.geçerli tek test türkiyede kullananlara sorun derim sizlere bilgim dahilinde yardım etmek isterim

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim... Lastikten öncelikle beklentim sağ sol ani manevralarda ve yağışlı havada yol tutuş , iyi frenleme mesafesi , uzun ömür , az yol sesi , dayanıklılık ( balon falan yapmasın kolayca ) ve son olarak da 4 mevsim de takılı durabilirse daha da makbule geçer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 09nanometer -- 18 Mayıs 2009; 23:42:36 >

• Alman Adac tarafından yapılan 2009 lastik test sonuçlarını sizinle paylaşmak istedim. Yapılan değerlendirmelerde 5 ana değer ön planda. Kuru Zemin Performansı - Islak Zemin Performansı - Ses Seviyesi - Yakıt Tüketimi - Aşınma Değeri. Bu ana değerler kendi içinde birkaç bölümde incelenmiş. Tablo şeklinde sizinde incelemeniz icin hazırladım. Değerlemede puanlama 1 den 5 e kadar yapılmış. 1 en iyi değer olurken 5 en kötü değerdir.
    Ayrıntılarıhttp://www.adac.de sitesinden sizde inceleyebilirsiniz.

Goodyear Continental Bridgestone Michelin Nokian
    Optigrip P.Contact Turanza ER300 HP

Kuru Zemin : 2,2 1,4 1,4 1,6 1,7
    Islak Zemin : 1,6 2,2 2,5 2,5 2,2
    Ses Seviyesi : 3,1 3,2 3,0 2,8 3,0
    Yakıt Tüketimi : 2,2 2,9 2,6 2,3 2,9
    Aşınma : 1,2 2,4 2,4 0,9 2,5

Genel Ort : 2,06 2,42 2,38 2,02 2,46

Bu beş marka şiddetle tavsiye edilir denilmekte. Tavsiye edilen lastikler daha sonra Dunlop, Kumho ve Fulda. Şartlı tavsiye edilen denilen lastikler Hankook , Avon ve Matador. Önerilmeyen lastikler olarak Mabor ve Syron yazmakta. İlginç bir durum bu testte Pirelli yok. Test 205/55R16 lastikler ile yapılmış.

• @HiGHWAYMOUSE

Verdiğiniz sitedeki Hankook lastikler stokta bulunmuyor, kendi sitesinde de 200 TL civarında fiyatı var, yani fiyat olarak bir avantajı bulunmuyor.
    _______________________________________________________________________________________________________________________________

Ben yine Continental Premium Contact 2 & Michelin Pilot Primacy ve Dunlop SP Sport arasından tercih yapacağım, 3 lastik de daha önce kullandığım lastikler ve üçünden de memnun kalmıştım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio -- 19 Mayıs 2009; 10:46:01 >
  • 200 TL ise kim alır ki? Ben de almam. Ama bulunabilirse 120 TL.ya kadar ciddi olarak düşünecem. Yoksa 200 TL olan Bridgestone'a yönelirim. Şimdilik düşüncem bu yönde...
  • İnterneti kafanıza takmayın fazla hankook lastiklerinin fiyatları çok uygun, gidin sorun bi lastikçiye 200 lira hankkok mu olur kardeşim max 120 dir fiyatı oda taksitle , ben daha yeni dunlop aldım 110 dan yuhh yani...
  • Hankook resmi perakende satış fiyatları :

205/55R16 K105 H Serisi : 167 TL
    195/65R15 K105 H Serisi : 131 TL
    175/65R14 K715 T Serisi : 87 TL
    175/70R13 K702 T Serisi : 76 TL

Bu fiyatlar KDV dahil liste satış fiyatlarıdır. Bu fiyatların üzerinde lastik alırsanız siz zarar edersiniz. Daha ucuza mal ederseniz sizin yararınıza.
  • 205 55 -16 en iyi lastik bence continental prime contact2
  • Ankaradan fiyat alan var mı ? Bize Pirelli P7 için 150 TL P6 için 140 TL model adı verilmemiş bir dunlop için de 170 TL fiyat vermişler...
  • 205/55/16 91V P7cinturato çiftini daha şimdi 300 liraya aldım getirecekler haftaya pztesi taktıracağım

yalnız kafama takılan bir soru var paylaşayım

elimde 4 tane lastik var yazlık ama 2 si haşat durumda 2 si iyi durumda .depoda nem almışlar suyun içinde kalmışlar güvenemiyorum lastiklere

1-1.5 yıllık lastik bunlar haşat olan 2 tanesini atacağım bu pirellilerle beraber diğer eski 1-1.5 yıllık lastikleri taktıracağım

araba arkadan itişli acaba yeni aldığım lastikleri arkayamı taktırsam ön tarafamı .

yeni lastiklerimin fazla aşınmasını istemiyorum çünkü gelecek yıl o eski 2 lastiğide atacağım maksat eskilerden biraz daha istifade edeyim iyice eskisin

aldığım yeniler pek eskimesin maksat eskiler daha fazla eskirsen

önemi arkayamı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecstasymen -- 19 Mayıs 2009; 18:16:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 09nanometer

Ankaradan fiyat alan var mı ? Bize Pirelli P7 için 150 TL P6 için 140 TL model adı verilmemiş bir dunlop için de 170 TL fiyat vermişler...

Dunloplar muhtemelen SP Sport 01 dir. Birde SP3000A deseni var . SP3000A lar 150 TL civarında olmalı.
  • Michelin ler başka . Bizim yollarda konfor çok önemli ve bu konuda michelin süper Daha ucuza lassa da alınır.
  • Uzmanlar yeni lastikler arkaya takılmalı diyor, sürüş güvenliği için arka lastikler daha önemli
  • lastikler ne kadar pahalanmış böyle. geçen sene de ilgilenmiştim ve en iyi lastikler (michelin) 140 liraydı, DİĞER lastikler ise 80-110 aralığındaydı. bridgestone da 130 liraydı. 200 lira olmuş demekki. ben hala aynı lastiklerle devam ediyorum bakalım.

2004 tarihli ama 2005 de trafiğe çıkılmış, 50.000 km yapmış durumda. Biliyorum değişmesi lazım ama nasıl. 6 ay daha idare etmem lazım param yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filidor -- 20 Mayıs 2009; 0:29:40 >
  • turanza er300 al başın ağrımasın
  • Tabiiki michlen. Alırken yumuşak olmasına dikkat et.
  • --------------------------------------------------------------------------------

Alman Adac tarafından yapılan 2009 lastik test sonuçlarını sizinle paylaşmak istedim. Yapılan değerlendirmelerde 5 ana değer ön planda. Kuru Zemin Performansı - Islak Zemin Performansı - Ses Seviyesi - Yakıt Tüketimi - Aşınma Değeri. Bu ana değerler kendi içinde birkaç bölümde incelenmiş. Tablo şeklinde sizinde incelemeniz icin hazırladım. Değerlemede puanlama 1 den 5 e kadar yapılmış. 1 en iyi değer olurken 5 en kötü değerdir.
    Ayrıntılarıhttp://www.adac.de sitesinden sizde inceleyebilirsiniz.

Goodyear Continental Bridgestone Michelin Nokian
    Optigrip P.Contact Turanza ER300 HP

Kuru Zemin : 2,2 1,4 1,4 1,6 1,7
    Islak Zemin : 1,6 2,2 2,5 2,5 2,2
    Ses Seviyesi : 3,1 3,2 3,0 2,8 3,0
    Yakıt Tüketimi : 2,2 2,9 2,6 2,3 2,9
    Aşınma : 1,2 2,4 2,4 0,9 2,5

Genel Ort : 2,06 2,42 2,38 2,02 2,46

Bu beş marka şiddetle tavsiye edilir denilmekte. Tavsiye edilen lastikler daha sonra Dunlop, Kumho ve Fulda. Şartlı tavsiye edilen denilen lastikler Hankook , Avon ve Matador. Önerilmeyen lastikler olarak Mabor ve Syron yazmakta. İlginç bir durum bu testte Pirelli yok. Test 205/55R16 lastikler ile yapılmış.

benim için en önemli özellik ses sevyesidir. yol sesini az alan lastik arıyorum yana yana.
    şimdi bu teste göre ses sevyesi için 1 puanı alan lastik tam olarak continental mı? hangisi? ben anlayamadım?

• @@@ derememo

Sessizlik lastik olarak adac testinde ayrıntılı şu sonuçlara yer verilmiş. Ortalama ses seviye puanı olarak hesaplamışlar. Lastiğin ses üretimi ve arac içinde hissedilen ses seviyelerinin ortalaması olarak yer almakta.

Sıralama;

1. Michelin Primacy Hp Ortalama Ses Notu : 2,8
    2. Brdigestone Turanza ER300 Ortalama ses notu : 3,0
    Nokian Ortalama Ses Notu : 3,0
    3. Goodyear Optigrip Ortalama Ses Seviyesi : 3,1
    4. Continental P Contact Ortalama Ses Seviyesi: 3,2
  • Ankaradan alınmak üzere 205 55 R16 fiyat / performans ı yüksek bir lastik ... Hala karar verebilmiş değilim ???
  • lastik sektörü ve lastik satmak şu dönemde ne kadar zor allah yardım etsin lastik bayilerine

bir sürü çeşit var ve satıcının bilmediği kavramları müşterisi biliyor

gideceksin şimdi bir lastikçiye ADAC diyeceksin anlamaz ..zor valla bu zamanda esnaflık allah yardım etsin
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.