Şimdi Ara

Lastik Tavsiyesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
25.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ecstasymen

lastik sektörü ve lastik satmak şu dönemde ne kadar zor allah yardım etsin lastik bayilerine

bir sürü çeşit var ve satıcının bilmediği kavramları müşterisi biliyor

gideceksin şimdi bir lastikçiye ADAC diyeceksin anlamaz ..zor valla bu zamanda esnaflık allah yardım etsin

Zamanla onlar da uyum sağlayacak ,daha bi 5-10 yılları var tam uyum sağlamaları için .
  • Bugün bir lastikçiye uğradım. Goodyear'dan Dunlop'a pek çok modelin fiyatını aldım. Hankook elinde yoktu. Ben Hankook, Kumho falan deyince onlardan daha iyisi var diye Apollo önerdi. İçime bir kuşkuda düştü ama yukarıdaki bir mesajımda autoshow dergisi lastik testin alıntıladığım yazı aklıma tam gelmedi. İşyerine gelince kontrol ettim. "Canını seven almasın" şeklinde özetlenebilecek test sonucuna sahip lastiğin Apollo olduğunu gördüm.

Demekki sadece satıcı tavsiyelerine bakma doğru olmayabiliyor. Alım öncesi araştırmakta fayda var.

Ayrıca başka bir lastikçiden eş-dost fiyatı aldım. Yalnız kendisi İstanbul dışında. Bridgestone er300'ün tanesine 175 fiyat verdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Bugün bir lastikçiye uğradım. Goodyear'dan Dunlop'a pek çok modelin fiyatını aldım. Hankook elinde yoktu. Ben Hankook, Kumho falan deyince onlardan daha iyisi var diye Apollo önerdi. İçime bir kuşkuda düştü ama yukarıdaki bir mesajımda autoshow dergisi lastik testin alıntıladığım yazı aklıma tam gelmedi. İşyerine gelince kontrol ettim. "Canını seven almasın" şeklinde özetlenebilecek test sonucuna sahip lastiğin Apollo olduğunu gördüm.

Demekki sadece satıcı tavsiyelerine bakma doğru olmayabiliyor. Alım öncesi araştırmakta fayda var.

Ayrıca başka bir lastikçiden eş-dost fiyatı aldım. Yalnız kendisi İstanbul dışında. Bridgestone er300'ün tanesine 175 fiyat verdi.

Fiyatları yazabilir misin model model ?

• quote:

Orjinalden alıntı: 09nanometer

Fiyatları yazabilir misin model model ?

Yazayım. Bir kağıda not etmiştim.

Goodyear optigrip: 200 TL.
    Michalin Privacy HP: 200 TL.
    Goodyear nc5: 160 TL.
    Dunlop sb3000 veya sport: 160 TL.
    Apollo Acellere: 130 TL.
    Goodyear Exellence: 175 TL.

Bridgestone için aldığım fiyat başka bir bayiden onu da tekrar etmiş olayım.
  • Bugün başka bir lastikçide Hankook lastik buldum. 125 TL. ya olur dedi. Fakat elinde 3 tane varmış. Bir tanesini yarın getirtecek. Bir aksilik olmaz ise yarın Hankookları taktırmayı düşünüyorum.

Bugün kırmızı ışıkta durmak için frene bastığımda (hafif sert) öyle bir ses çıktıki lastiklerden ve abs devreye girdi. (Kış lastiği var üzerinde) İdare ederim bunlarla diye düşünüyordum ama sanırım bu değişiklik zaruret mertebesine geldi dayandı.
  • On beş gün önce k 105 ventus prime lastiği ki 195/65/15v serisini pazarlıkla ki illa 100ytl dedi bende 95 ytl olmazsa gidiyorum dedim ve çıkarken tamam deyip karta tek çekimle aldım.61 dolar fiyatı varmış oradan hesap ettiler ve primi doldururuz pek kar yok deyip deyip verdiler.
  • Benim lastiğin ebatları 205/55/16. Bu durumda benim aldığım fiyatta fena değil gibi. Bakalım artık; Yarın ola hayr ola...

Peki lastikten memnun musun dostum? Çünkü her gittiğim lastikçide "Bırak onu yaw..." laflarını duydum.
  • Nokian fiyatı almadınız mı ?
  • selamlar
    3 lastik varsa ve 4.lastik sonradan gelecekse 4 lastiğin de aynı olmasına dikkat edin.
    4 lastiğin de üretim yılına dikkat edin. belki son gelen başka bir partiden çıkar ve üretim tarihi değişik olabilir diğerlerine göre.

belki de pek birşey arketmez ama yine de 4 lastiğin birebir aynı olmasını tercih ederim.
    quote:

Benim lastiğin ebatları 205/55/16. Bu durumda benim aldığım fiyatta fena değil gibi. Bakalım artık; Yarın ola hayr ola...

Peki lastikten memnun musun dostum? Çünkü her gittiğim lastikçide "Bırak onu yaw..." laflarını duydum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: individual

selamlar
    3 lastik varsa ve 4.lastik sonradan gelecekse 4 lastiğin de aynı olmasına dikkat edin.
    4 lastiğin de üretim yılına dikkat edin. belki son gelen başka bir partiden çıkar ve üretim tarihi değişik olabilir diğerlerine göre.

belki de pek birşey arketmez ama yine de 4 lastiğin birebir aynı olmasını tercih ederim.

Doğrusu benim de aklıma geldi bu. Hatta çaktırmadan lastiğin üzerindeki üretim tarihini bulmaya çalıştım ama bulamadım. Bu yüzden senin de uyarmış olduğun sebeplerden dolayı biraz çekimserim şu an.

Almadan önce bir daha yeni gelecek tek lastik ile birlikte kontrol etmeye çalışayım en iyisi.

@history

Nokian sormak aklıma gelmedi dostum. Elinde varmıydı, onun bile farkında değilim.

• Arkadaşım ben bu lastiği ilk jetttada kullandım ve kullandığım golfün üstündeki michelin lere göre biraz daha iyi olduğu kanısına vardım ve nette biraz araştırınca izlenimlerimin doğru olduğunu gördüm.Özellikle ıslakta daha fark edilir bir performansı vardı.
    Fiyatıda uygun olunca bayiden direkt model söyleyerek aldım ki bana onlar en az 5 marka söylediler ve markasız olanlara bile çok para istediler ki kolay kolay fabrika markaları dışında almam ki hankook ve kumho da pazarlıkla onlara yakın fiyatlara alınabiliyor ancak diğerlerinden karları fazla olduğundan önümüze garip markaları koyuyorlar.
    Birde imal tarihi olarak hafta ve yılın son iki rakamaı olarak yanağa işlenmiştir ,elips bir şeklin içine.
  • Arkadaşlar merhaba,
    yeni süürücüyüm ve 2.el KALOS HB aracım var.

daha 15 gün önce 1-2 ay kullanılmış pirelli 2500 aldım. 4 adet 150 TL

sizlerin söylediklerini okuyunca benimki lastik değil harhalde dedim ..

Gerçekten ne yapmam gerekir. Yukaraıdaki fiyatllar 1 adet lastik fiyatımı öyle.

yardımınızı rica ederim..
  • sen bence nokianı da araştır.
    205/55/16 kullanıyorum. 17000 km yol yaptım. hala yepyeni.
    kışın bile yaz lastiği olmasına rağmen asr yi devreye sokmadı karda,buzda.
    ve çok memnunum.
    quote:

quote:

selamlar

Doğrusu benim de aklıma geldi bu. Hatta çaktırmadan lastiğin üzerindeki üretim tarihini bulmaya çalıştım ama bulamadım. Bu yüzden senin de uyarmış olduğun sebeplerden dolayı biraz çekimserim şu an.

Almadan önce bir daha yeni gelecek tek lastik ile birlikte kontrol etmeye çalışayım en iyisi.

@history

Nokian sormak aklıma gelmedi dostum. Elinde varmıydı, onun bile farkında değilim.

• quote:

sen bence nokianı da araştır.
    205/55/16 kullanıyorum. 17000 km yol yaptım. hala yepyeni.
    kışın bile yaz lastiği olmasına rağmen asr yi devreye sokmadı karda,buzda.
    ve çok memnunum.

İlgine teşekkür ederim dostum ama şimdi aldım, takıldı geldim, foruma bakayım dedim. Hankook 205/55 16 v. Nakit 490 TL'ya oldu 4 lastik.

Diğer marka ve modellerden iyi midir kötü müdür? hepsini uzun süre test etmeden bilemiyeceğim ama lastikçiden gelirken uygun yerlerde biraz sert fren yaptım, durumu hoşuma gitti. Ama neye göre dersen öncesinde kullanmakta olduğum Michelin Alpihine kış lastiklerine göre. Zaten o Michelinler yeniydi. Yaz-kış bitene kadar kullanırım düşüncem vardı. Ama yaz ayı ile birlikte havaların ısınmasıyla fren mesafesi çok arttı. Sert sayılamayacak frenlerde bile zor ve adeta kızaklar gibi ses çıkararak duruyordu. Abs hemen devreye girmek zorunda kalıyordu. Kış lastiğinin yaz aylarında kullanılmasının beraberinde ciddi risklerde getirdiğini deneyerek öğrenmiş oldum yani.

Artık yazın bunları, kışın Michelinleri olacak şekilde 3-4 yıl kullanırım inşallah.

• PIRELLI PZERO ROSSO nasıl bir lastiktir ? 4 tanesi 5 taksitle 750 TL eder mi ?

FALKEN ZIEX 912 için de 125 TL istediler adedine...

HANKOOK bu PZERO ROSSO modeliyle kıyaslanabilecek kalitede mi acaba ?
  • Pzero Rosso tabiiki güsel bi lastiktir ama fiyat olarak kalındır birass, çok performanslı bi aracınız yoksa hankook k 105 ventus prime fiyat performans olarak en uygun cözümdür , falkenden uzak durun derim çok iyi yorumlar duymadım hakkında Ama 330 ci bmw tipi bi araca sahip olsam sanırım paraya kıyar pirelli zero veya bridgestone ardenalin tarzı bi lastik takardım değerdi çünkü, geçen bi bmw 530d gördüm 2008 modeldi sanırım adam gitmiş marsall marka lastik takmış ,bence arabanın hakkını vermek lazım lastik konusundada 100 milyara araba alıp 200 milyonun hesabını yapmayı anlamıyorum açıkcası...
  • Dunlop Sp Sport 3000 için 3 farklı yer 165 - 150 ve 135 TL fiyat verdi , kaç lira bu lastiği piyasası?

Dunlop un en iyisi hangisiydi 205 55 R16 için ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 09nanometer -- 24 Mayıs 2009; 20:13:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 09nanometer

Dunlop Sp Sport 3000 için 3 farklı yer 165 - 150 ve 135 TL fiyat verdi , kaç lira bu lastiği piyasası?

Dunlop un en iyisi hangisiydi 205 55 R16 için ?

Dunlop'un o modelini bir de kodu aklımda kalmayan bir modeline 150-160 TL arası fiyat istemişlerdi benden. Söyledikleri içinde ortak noktaları: Dunloplar bundan bir kaç ay önce 200-210 TL.arasıydı. Şimdi kampanyada. 4 alıyorsun 3 ödüyorsun. Böylece tanesi 150-160 TL.ya geliyor şeklindeydi.

Eğer 135'e alınabiliyorsa bence gayet güzel bir fiyat.

Ayrıca aldığım Hankook'lar ile ilgili dün ve bugün gözlemlediğim durumları paylaşmak isterim.

İlk dikkatimi çeken şey frenlerde tutuş çok kuvvetli. Sert frenlerde bile ABS devreye girmedi. Buna rağmen sanki arabanın arkasından bir şey tutup geri asılıyor gibi çok kısa sürede arabayı durdurmayı başarıyor. İlerleyen zaman ve profil derinliğinin azalması ile birlikte güçlü fren özelliğinde ne kadar bir kayıp olur, bu özelliğini ne kadar zaman sürdürebilir bilemiyorum tabi. Konuştuğum durum yeni lastik için geçerli. Tabi gönül, uzun süre böyle kalmasını ister.

Yol sesi ise testlerde belirtildiği gibi biraz fazla geldi bana.

Virajlardaki yol tutuş veya yağmurlu havalardaki durumu hakkında henüz bir şey diyemiyeceğim. Ama kısaca özetlersem:

Hankook k105 ventus prime lastik

-Fren başarısı: Çok iyi
    -Yol sesi: Pek iyi değil.

• Ya bu lastikçiler iyice kafa karıştırıyor. Dunloptan hangi modeli önerirsiniz , SP3000 işimizi görür mü , Hankook tan caydım gibi , lastik ilk takıldığında iyi fakat ilerde yumuşaklığını kolay kaybediyormuş yani çok km yapıp hızlı lastik eskiten biri için daha mantıklı bir lastik... Fuldadan veya Lassa dan tavsiye edebileceğiniz modeller var mı ?
  • Dunlop alıcaksan fastresponse , lassa alıcam dersen impetus revo bunlar son çıkan versiyonlardır ....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.