Şimdi Ara

LDR Foto Dirençle Röle Sürmek Yardım ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Karanlıkta Yanan Led Devresi Yaptım Fakat Bunu Röle ile 220V Normal Bir Ampule Uygulayamadım Resimler Üzerinden Yardımcı Olursanız Sevinirim

LDR Video Linki

[size=5]Bu Resimlerden LDR nin Röle açıp kapaması için nereye takmam gerekiyor yardım edermisiniz. Ledi Çıkarıp Yerine Takdığımda Olmuyor .. :(

Yardımlarınız İçin Teşekkürler

• Bi Fikri Olan Yok Muuuu
  • Led yerine role taktiginizdami olmadi eger oyleyse verdiginiz voltaja rolenin calisma voltajina bakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuduman

Led yerine role taktiginizdami olmadi eger oyleyse verdiginiz voltaja rolenin calisma voltajina bakin

Verdiğim Voltaj 9v röle 5v ile çalışıyor akım çekmez diye düşünerek direnç değeri yükselttim olmadı
  • hocam devrede sıkıntı yok gibi zaten siz çalıştırmışsınız sanırım led ile, rölenin datasheetine ulaşabilirseniz çalışma akımını görüp ona göre bir direnç ile deneyin derim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: NPN

hocam devrede sıkıntı yok gibi zaten siz çalıştırmışsınız sanırım led ile, rölenin datasheetine ulaşabilirseniz çalışma akımını görüp ona göre bir direnç ile deneyin derim ben

Öncelikle Teşekkür ediyorum ilgin için denedim ama olmadı röle çalışma voltajı 5v ben devreye 9v veriyorum ldr üstüne elimi koyunca röle tetiklenmiyor her türlü değerde röle denedim ama nafile

• röleye serı bagladığın dırencı çıkar bışey olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuduman

röleye serı bagladığın dırencı çıkar bışey olmaz

Olmuyor dirençsizde denedim :(
  • Transistor olarak ne kullaniyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • direk röle takınca çalışmıyor genelde bende zamanlayıcıyla denemiştim.diyot bağlamalısın röleye paralel şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

direk röle takınca çalışmıyor genelde bende zamanlayıcıyla denemiştim.diyot bağlamalısın röleye paralel şekilde.

aslında diyotlu bol şekilde devre var ama ben diyotsuz yapmak istiyorum 5-10 güne kadar çalışıodu bu şekilde board lazım oldu söktüm söküş o söküş gitti :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcbulbul42

quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

direk röle takınca çalışmıyor genelde bende zamanlayıcıyla denemiştim.diyot bağlamalısın röleye paralel şekilde.

aslında diyotlu bol şekilde devre var ama ben diyotsuz yapmak istiyorum 5-10 güne kadar çalışıodu bu şekilde board lazım oldu söktüm söküş o söküş gitti :)

o zaman söküp bir daha dene.direnç değerini düşürmen gerekebilir.330dan daha küçük direncin yoksa paralel şekilde 2li 3lü bağla o zaman çalışabilir.Bende şimdi evde denicem yaptığın devreyi.sonucu yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutarslan.com -- 9 Mart 2013; 12:52:53 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.