Şimdi Ara

LG 42LS5600 Aldım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
480
Cevap
4
Favori
64.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

quote:

Orijinalden alıntı: emir1004

arkadaşlar şimdi teknosada 1499 tl alayım mı yoksa tavsiye edeceğiniz başka led tv var mı birde pc bağlantısı var mı lig tv web üyesiyim sorun yaşarmıyım.. şimdiden tşkr.....

bende bugün teknosadan alacaktım 1499 liraya bu tv yi. Sonra internetten baktım vatanda 100 lira daha ucuz gittim vatandan 10 taksite aldım 1399 lira ya.

32 alacağına 42 al 100 TL oynuyor:)
  • Arkadaşlar almış oldugunuz LS5600 serisi cihazlar LG'nin başlangıc 2 seviye cihazlarıdır.4 hdmi 2 usb ve dts desteği bulunmakta.F/P olarak suan alınabilicek guzel bir cihaz.Ayrıca bilginiz olsun yeni seri LG'lerde DTS var bilginize.Bu arada cihaz için suanda eklemek istiyorum.TV'nin eco modunu pek kullanmayın cihazın Dinamik ayarlara alın parlaklık 54 C50 ise C-W seviyesini 0 getirin cok daha parlak bir goruntu ortaya cıkacaktır.Artı yerel led karartmayı kapatın ve Trumotion kullanıcı 8 olsun.

Merak ettiğiniz başka bir sey varsa sorun ben cevaplayayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: winger37

quote:

Orijinalden alıntı: impact_24

Normal uydudan görüntü nasıl bu tv de bir an önce inceleme yaparsanız sevinirim, forumda birkaç arkadaş görüntünün çok kötü olduğunu yazmış açılmadan değişim yapalım bari

merhabalar.
    uydu bağlantısını denedim akiwa mini hd uydu alıcısı ile gayet tatmin edici görüntü elde ettim.digiturk, dsmart ayarında görüntü beklemeyin onu veremiyor ama verdiği görüntü özellikle hd kanallar (trt hd, atv hd vs) gerçekten güzel.
    energy tasarrufu bölümü mevcut bilmiyorum baska tvlerde varmı. 4 çeşit energy modu var. ekranı parlaktan full karanlığa kadar 4 kademe indirebiliyorsunuz (full karanlık müzik için) 3 hdmi, scart, lan, usb girişleri güzel çalışıyor. yani cihaz gayet iyi mennunum. hd olmayan uydu ile yayın nasıl olur bilemiyorum ama çok güzel olmayacağını enazından marketlerdeki hdmi ile bağlanmıs yayın gibi olmayacağını söyleyebilirim.
    görüntü kötü diyen arkadaslar eğer astoria elektroworld, metrocity teknosada baktılarsa tesadüfmüdür kablodanmıdır bilinmez bu iki mağazadaki üründe görüntüyü çok pikselli ve kötü gösteriyor. ama metrocity bimeksteki teshir ürünündeki görüntü çok güzel. eğer 3D smart vs. gibi bir özellik aramıyorsanız bu ürün güzel bir ürün enazından tv izlemek için. pc deneyemedim ne yazıkki arkadaslar. bir iki gün içinde onuda deneyip bilgilerimi paylasacağım.

Tşkler, hd kanal sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar olduğu için diğer kanalların görüntüsü çok önemli benim için. Kısacası hd olmayan kanallar atıyorum Kanaltürk, Cnbc e vs vs bunlarda görüntü çokmu kötü (forumda yazılan yorumlarda ya çamur gibi yazılmış ya da inanılmaz kötü yazılmış)

• dostum akşam dediğin kanalları kontrol edip bakacağım.
    o çamur gibi yazan arkadaslar acaba ne ile bağlantı yapıp görüntü alıyorlar?
    normal scartla bağladılarsa bu bu tv ile değil en kral led tv'yide bağlasan alacağın görüntü çok sağlıklı olmaz ki.
    ben digiturk ve dsmart aramıyorum benim izlediğim bir iki kanal var+digi webtv. oyüzden çokta takılmıyorum. kaldıki show, kanal d vs. kanallarda kabul edilebilir düzeyde iyi. (ama dediğim gibi digiturk dsmart vs. gbi platformların görüntüsünü bekleme hayal kırıklığına uğrarsın ki bunun sebebi bu tv değildir genel bir olaydır)
  • quote:

dostum akşam dediğin kanalları kontrol edip bakacağım.
    normal scartla bağladılarsa bu bu tv ile değil en kral led tv'yide bağlasan alacağın görüntü çok sağlıklı olmaz ki.
    ben digiturk ve dsmart aramıyorum benim izlediğim bir iki kanal var+digi webtv. oyüzden çokta takılmıyorum. kaldıki show, kanal d vs. kanallarda kabul edilebilir düzeyde iyi. (ama dediğim gibi digiturk dsmart vs. gbi platformların görüntüsünü bekleme hayal kırıklığına uğrarsın ki bunun sebebi bu tv değildir genel bir olaydır)

Fazla beklentim yok biliyorum mağazadaki yayınla alakası yok ama izlenebilir düzeyde olması gerekli çünkü hd yayına ne zaman geçeriz belli değil. Evdeki Nordmende 82 Lcd nin kalitesini verse yeter bana. Ekran ın da biraz büyük olması görüntüyü çok fazla etkileyecekmi tek derdim bu. Akşam incelemeni bekliyoruz senin yorumlarına göre iade edip farklı bir ürün alabilirim Buzdolabı vs. belki 82 ekrana dönerim

• quote:

quote:

Fazla beklentim yok biliyorum mağazadaki yayınla alakası yok ama izlenebilir düzeyde olması gerekli çünkü hd yayına ne zaman geçeriz belli değil. Evdeki Nordmende 82 Lcd nin kalitesini verse yeter bana. Ekran ın da biraz büyük olması görüntüyü çok fazla etkileyecekmi tek derdim bu. Akşam incelemeni bekliyoruz senin yorumlarına göre iade edip farklı bir ürün alabilirim Buzdolabı vs. belki 82 ekrana dönerim

benim yorumlarım seni yanıltabilir çünkü ben full hd mini receiver ile bağladım tvye ve HDMI girişi kullanıyorum. netlik iyi ama pixellik var önüne geçemiyorsun çünkü yayının kalitesi 102ye göre biraz kötü kalabiliyor.
    dayımda samsung D550 LCD tv var ve 6-7 yıllık eski bir receiver ile aldığı görüntü çamurla eşdeğer. halbuki aynı tvden ofiste var. dsmart HD receiver ile aldığımız görüntüyü şuan evde ben alamıyorum:)

• quote:

quote:

quote:

benim yorumlarım seni yanıltabilir çünkü ben full hd mini receiver ile bağladım tvye ve HDMI girişi kullanıyorum. netlik iyi ama pixellik var önüne geçemiyorsun çünkü yayının kalitesi 102ye göre biraz kötü kalabiliyor.
    dayımda samsung D550 LCD tv var ve 6-7 yıllık eski bir receiver ile aldığı görüntü çamurla eşdeğer. halbuki aynı tvden ofiste var. dsmart HD receiver ile aldığımız görüntüyü şuan evde ben alamıyorum:)

Ben en iyisi bugün gidip başka tv bakayım aceleyle aldım zaten, uygun fiyatlı plazma bulursam belki plazma ya dönerim ya da ucuz bir lcd alırım hiç olmadı. Hd yayında belki çok iyi olacak ama öncelik Sd yayında olduğu için sanırım yanlış karar verdik aceleyle.

Bir de bilgin varsa son bir soru sorayım örneğin 42'' bir plazma da Sd yayın da net görüntü alınabiliyormu merak ediyorum ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben en iyisi bugün gidip başka tv bakayım aceleyle aldım zaten, uygun fiyatlı plazma bulursam belki plazma ya dönerim ya da ucuz bir lcd alırım hiç olmadı. Hd yayında belki çok iyi olacak ama öncelik Sd yayında olduğu için sanırım yanlış karar verdik aceleyle.

Bir de bilgin varsa son bir soru sorayım örneğin 42'' bir plazma da Sd yayın da net görüntü alınabiliyormu merak ediyorum ?

http://forum.donanimhaber.com/m_16533903/tm.htm

bu linki bir incele istersen. birde bende biraz baktım full hd değil (1920X1080) yerine HD (1368X728) cözünürlük veren tvlere bakın denmiş. bencede mantıklı. SD yayın içinde lcd değil plazma bakın denmiş. buda mantıklı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_16533903/tm.htm

bu linki bir incele istersen. birde bende biraz baktım full hd değil (1920X1080) yerine HD (1368X728) cözünürlük veren tvlere bakın denmiş. bencede mantıklı. SD yayın içinde lcd değil plazma bakın denmiş. buda mantıklı

Teşekkür ederim ilgilendiğin için bakalım hayırlısı bugün gidip biraz bakayım ne bulacağız.

• Dün Cevahir Teknosada kısa bir süre inceledim bu modeli. Görüntü pek tatmin edici değil gibi geldi diğer ledlere göre.

3D yok smarttv yok. Tek beklentim görüntü kalitesi. İlk anda bu neymiş dedirten bir fark göremedim. Hala beklemedeyim.
  • Mağazaya gittim ürün elime geçince iade edicem. Artık Plazma peşindeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abbas The Traveler

Dün Cevahir Teknosada kısa bir süre inceledim bu modeli. Görüntü pek tatmin edici değil gibi geldi diğer ledlere göre.

3D yok smarttv yok. Tek beklentim görüntü kalitesi. İlk anda bu neymiş dedirten bir fark göremedim. Hala beklemedeyim.

diger ledler derken neyle kıyasladınız.?
    buürün 2012 ve şuan 2011 ledlerle aynı paralara satılıyor. ve teşhir ürünü falan değil. direkt -0- kutulu.
    bende markette ilk incelediğimde karıncalı gelmişti. sonra yandaki led ile kabloyu değiştittirdim görüntüde düzelme oldu.
    yani marketlerde alınan görüntüler kablodan kaynaklı olunca çok sağlıklı sonuç vermiyorlar. hatta bu ürünün yanında birtane samsung D40 vardı. onun görüntüsü bu ledden bile kötüydü ki normalde 10 numara görüntüsü olan bir tvdir.
    ürünü alıp kurdugumda da o karıncalardan eser yoktu. ürün güzel yani ben mennunum.

• quote:

Mağazaya gittim ürün elime geçince iade edicem. Artık Plazma peşindeyim

peki dostum aynen plazma görüntüyü daha güzel veriyor. ama ben tvnin yanında oyun ve bilgisayarı da bağlayıp kullanacağımdan fullhd led tercih ettim. ee normal yayınlarda fena değil işimi görüyor.

al bak hd yayınlı bir görüntü, ama telimden dolayı çok istenileni vermemiş olabilir
     LG 42LS5600 Aldım.

LG 42LS5600 Aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winger37 -- 29 Mayıs 2012; 10:21:59 >

• Hayırlısı olsun
  • Bende bu ürünü almayı düşünüyorum. Halama lw3550 almıştık kendisi çok memnun bu ürün lw3550 nin yerini alacak sanıyorum. O tv de dts ses desteği yoktu bunda o da varmış yukarda bir arkadaş öyle yazmış.
  • arkadaşlar bende kliksa dan aydım
    yarın arayacam kurmaları için
    ürün kurulurken neye dikkat etmem gerekir
    uydu cihazında kullanacam
    servis televizyon ayarlarını yapıyormu
    renk konstrat v.b.
    ayrıca ayaklığı kurmak yada duvardaki aparata takmak için ayrı bir ücret istiyormu
    ayrıca tavsiye edebileceğiniz başka konu varsa
    sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaonur

arkadaşlar bende kliksa dan aydım
    yarın arayacam kurmaları için
    ürün kurulurken neye dikkat etmem gerekir
    uydu cihazında kullanacam
    servis televizyon ayarlarını yapıyormu
    renk konstrat v.b.
    ayrıca ayaklığı kurmak yada duvardaki aparata takmak için ayrı bir ücret istiyormu
    ayrıca tavsiye edebileceğiniz başka konu varsa
    sevinirim

yok ücret istemiyor. (ayak takılıp, sehpa üstüne kuruldu)
    renk konstrat ayarını kumanda dan yapabiliyorsun kolay zaten.
    servis sadece gösteriyor nereden değiştireceğini.
    uydu receiveri mutlaka hd alın. bende hd var ve sd yayınlar pek tatmin edici değil. (kötü demiyorum sadece dsmart digiturk vs. ile kıyasla kötü)
    normal scartli bir uydu alıcıyla çamura yakın görüntü alırsınız. tv nekadar yüksek çözünürlüklü ve iyiyse yayında okadar bozuluyor.

• teşekkürler şu an kurulumu yaptılar
    sağolsunlar gayet iyi anlattılar
    dediğiniz gib sd yayınlar tatmin edici
    değil
    hdmı çıkışlı mini uydu alıcı alacam
    ama tavsiye edeceğiniz bir model varsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaonur

teşekkürler şu an kurulumu yaptılar
    sağolsunlar gayet iyi anlattılar
    dediğiniz gib sd yayınlar tatmin edici
    değil
    hdmı çıkışlı mini uydu alıcı alacam
    ama tavsiye edeceğiniz bir model varsa sevinirim

korax hd mini uydu alıcısı için iyi diyorlar ben akiwa hd mini kullanıyorum. yani yayınlar atv, star, show vs. fena değil.
    hd kanallar güzel ama antin tv kuntin tv gibi frekans değerleri düşük tvlerde ekrandaki pixelleri sayarsınız:)))

bana sorarsanız dsmartın internet+dsmart paketini beraber alın. böyle bir kampanyası var. Bende neyapsam diye düsünüyorum suan.
  • Arkadaslar merhaba, ben de bu TV den aldim ve kurulumu az once yapildi.

Burdan okuduklarim ile goruntunun cok kotu olmasini bekliyordum cunku Turksat uydu alicisi kullaniyorum. Scartla tuplu TVme bagliydi.

Scarti tuplu tv den cikarip LG tv ye taktim. Bu sekilde kullaniyorum ve goruntu hic de camur gibi degil. Oldukca guzel.
    Kotu kanallar var evet ama ulusal kanallarin cogu guzel. Atv cok iyi, 24 iyi keza star, d, bunlar iyi. Bence tabi.

Goruntu beni oldukca tatmin etti acikcasi.

Evde kablo tv yayini da var. Onu da direk tv ye baglayip deneyecegim. Ve resimlerini cekip burda paylasmaya calisacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutri -- 31 Mayıs 2012; 12:44:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.