Şimdi Ara

LG EKRAN KARTLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle sormak istediğim soru ekran kartının paylaşımlı ve paylaşımsız olmasının ne gibi eksi ve artıları vardır. Bunları bilen arkadaşlar varsa bizim ile paylaşr mısınız ?

Diğer ve büyük bir konu ise LG nin ekran kartları bana biraz düşük geldi. Bunun sebebi ise hiç almayı düşünmediğim asus markasında kullanılan ekran kartlarının genellikle daha iyi olmasıdır.

Ben birazda kendi laptobuma bakarak söylüyorum tabi ki.
    Laptobum E500 KPGWT ekran kartı 256 MB ATI RADEON HD2400 bunun yerine 8400 lük veya 8600 lük kullanılabilirdi diye düşünmekteyim.
    Tabi bu düşüncem öyle konu hakkında ayrıntılı bigi sahibi olduğumdan değil aksine bilgi ekikliğim olduğundandır.
    Aynı zamanda diğer bir sorun ise fiyat farkı özellikle 8600 lükler çok pahalı oluyor bunun sebebi nedir? Aralarında okuduklarıma göre pek bir performans farkı yokmuş.

Bana ve bilmeyen diğer arkadaşlara bu konu hakkında ayrıntılı bilgi verir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UyKuCuX -- 17 Haziran 2008; 22:19:33 >

• Şimdi paylaşımlı ekran kartı ram den belirli bir oranda bellek çalarak kendi belleğiymiş gibi kullanan kartlardır.
    Paylaşımlı ekran kartlarının bazılarının kendi belleği de vardır (örnek bizim makinalar) 256 mb belleği var gerektiği zaman ram den belli bir oranda çalarak karta takviye yapıyor. Bu sebebten dolayı ben senin makinaya en az 1gb ram eklemeni tavsiye ediyorum
    Paylaşımsız ekran kartları iste laptoplarda az kullanılan ve daha pahallı olan bir kart çeşididir. Sadece ayrılmış belleği vardır 256 mb gibi ve ram den çalarak kendine takviye yapmaz.

Daha fazla ayrıntı için lütfen müşteri destek hattını arayınız yani PM :) {msn den daha rahat görüşürüz}

bu arada imzan kural dışı düzeltte ceza yemiyesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolkan33 -- 17 Haziran 2008; 22:27:15 >
  • sizin makinanın ekran kartının 8400 den aşşağı kalır yanı yok hatta fazlası var ama 8600 gt gibi kartlar işin içine girince iş değişir.bunlar ile arasındaki fark küçümsenecek derecede değildir..bu fiyatta satılan bir çok laptopta 8400 veya hd2400 kullanılmakta.8600 ler pahalı oluyor demişsin dediğim gibi bir üst sınıf kart olduğundan ve genelde yüksek özellikli laptoplarda kullanıldığından pahalı oluyor haliyle.
  • Bahsettiği 8600 ler GT değil GS. Aldığı bilgisayarın tüm özellikleri aynı olan sadece ekran kartı 8600 GS olan modelinin fiyatı biraz yüksek sebebini ben de bilmiyorum
  • İşin içine ekran kartı girince nedense fiyatlar baya bir artıyor
  • Ekran kartı benim içinde pek çok şeyi ifade ediyor ama pc yi alırken (LG E500 UAP33T) Ekran kartınınn sadece 8600 olmasına dikat etim bınlrın veri yolarına işlemci ve mklek hızlarını hiç araştırmadım bu yüzden şimdi cok pişmanım mesala benim kata 63 bit veri yolu var işlmci hizi 500 belek hızı 800 ama acerin kulandigi 8600 ler bile 128 bit ve işlemci ve belek hızlarıda cok yüksek bunlarda cook fark ediyo ama sonuçta chipler 8600 2 de aynı oyunları çalıştırır veya çalıştırmaz ama persormans cok far ediyor
  • bende uap22t alırken ekran kartı baktım 8600GS internette aradım ddr3 128 bit ti heryerde sonra eve geldim bi everesti açtım ki 64 bit ddr2. O anda nası küfrettim hatırlamıyorum
  • O zaman 8600GS almak için ekstra para ödemeye gerek o 8600 alacaksak 8600GT alacağız. Onlarda pahalı olur.
    Birde Lapobun markasına bağlı ekran kartından performans almak. Sanırım eşref arkadşımızında derdi bu haklı tabii anı parayı ver ama yarısı kadar performans al demek ki biraz araştırmak ve laptobu incelemek gerekir.

Ama bu benim laptobu aldıktan sonra aklıma geldi. Kampanyayı kaçırmamak için acele etim. O yüzden fazla araştırma yapamadım ama memnunum.
  • yanlış anlaşılmasın bende loptobumdan cok memlunum ama niye diger 8600 lerden kısık bi kart kulanıyım gerci bunun bu güne kadar bi eksisini görmedim ama bilmiyurum ha bu arada bazı arkadaşlardan duydugma göre kartaki bu sorun ana kartandan kaynaklanıyormuş çünki ana kartın veri yolu genişligi 64 bit bu durumda ekran kartı 128 bit olmuş bile olsa bişey ifade etmiyo 64 bit olarak çalışıyo kurdugum bi programdada bellek türü ddr2 evereste ise dd3 olarak gözüküyo bunun hangisi dogru bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eşref_37

yanlış anlaşılmasın bende loptobumdan cok memlunum ama niye diger 8600 lerden kısık bi kart kulanıyım gerci bunun bu güne kadar bi eksisini görmedim ama bilmiyurum ha bu arada bazı arkadaşlardan duydugma göre kartaki bu sorun ana kartandan kaynaklanıyormuş çünki ana kartın veri yolu genişligi 64 bit bu durumda ekran kartı 128 bit olmuş bile olsa bişey ifade etmiyo 64 bit olarak çalışıyo kurdugum bi programdada bellek türü ddr2 evereste ise dd3 olarak gözüküyo bunun hangisi dogru bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen

evet ekran kartını 64 bit olması anakartın 64bit olmasından kaynaklanıyo. Everestte bi sorun olabilir 64bit olan kartlar ddr2 dir bendeki everest ddr2 gösteriyo.

Bu arada ibrahim bi yeri yanlış anlamışsın eğer 8600 GS li bir model almak istiyosak LG nin R500 serisine vb. modellerinden almak lazım. Ya da diğer markalar

• peki şeyle biş oalbilirmi anakartın veri yolu 64 bit ekran kartının 128 bit olupta ana kart yüzüne 64 biti gözüküyo alabilirmi bu durumda ddr3 olma ihtimalide var diceksniz şimdi adamlar delimi desteklemeyen ana karta 128 bit ekran kartı taksınlar ben beklerim artık bu adamlardan :-) bu arada xp için güncel drivar bulan olursa lütfen paflaşsın arkadaşlar sorunsuz tabiki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.