Şimdi Ara

Lg Plazma Burn-in Sorunu Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ufak 1 sorum olacak deneyimli ve bilgi sahibi arkadaslara, yiğenim 1az fazla winning eleven oynamış (10-12 saat) oyunu bilenler hatırlayacaktır default olarak ekranın alt ortasıdna 1 radar vardır beyaz çizgilerden oluşan. o günden sonra (1-2 hafta) tv'yi her açtığımda ( Lg 50pc51 ) sadece beyaz ve yeşil backgroundlarda hafif şekilde bu radar'ı görebiliyorum, yani burn-in sorunu yaşıyorum sanırım, bunu düzeltme olasılığı veya yapmam gereken 1 şeyin olup olmadığını bilen arkadaslar cevaplarlarsa cok sevınırım. Tesekkurler.

• Beyaz yıkama herhalde yapmışsınızdır? yeteri kadar uzun yaptınızmı ? gerekirse 3-4 saat televizyonu beyaz yıkamada bırakın...
  • Beyaz yıkamayı denedim ama 3-5 dakika :), internet üzerinde de bu fonksiyon ile ilgili 1 detay bulamadım, sanırım daha uzun süre bu fonksiyonu açık tutmam gerekecek, deniyeceğim çok teşekkürler, 1de bu tür izlerin kalıcı olarak ekrana yapışması mümkün mü ? ve eğer öyle olursa ne yapmam lazım ? Tesekkurler.
  • önce beyaz yıkamayı tarif edildiğ gibi yapın,

izlerin kalıcı olması da ihtimal dahilinde, eğer öyle olursa yapacak birşey yok.

quote:

Orjinalden alıntı: lordgreyfurt

Beyaz yıkamayı denedim ama 3-5 dakika :), internet üzerinde de bu fonksiyon ile ilgili 1 detay bulamadım, sanırım daha uzun süre bu fonksiyonu açık tutmam gerekecek, deniyeceğim çok teşekkürler, 1de bu tür izlerin kalıcı olarak ekrana yapışması mümkün mü ? ve eğer öyle olursa ne yapmam lazım ? Tesekkurler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lordgreyfurt

Beyaz yıkamayı denedim ama 3-5 dakika :), internet üzerinde de bu fonksiyon ile ilgili 1 detay bulamadım, sanırım daha uzun süre bu fonksiyonu açık tutmam gerekecek, deniyeceğim çok teşekkürler, 1de bu tür izlerin kalıcı olarak ekrana yapışması mümkün mü ? ve eğer öyle olursa ne yapmam lazım ? Tesekkurler.

Menüden orbiter özelliğini mutlaka açık tutun, normal şartlarda, hatta çocuk 5-6 saat yumurcak tv devamlı açık kaldığı oluyor logo izi falan kesinlikle kalmıyor..., çok uzun süreli sabit ekran görüntüsü/logo/simge lerdende biraz korunmak lazım.

Not: pardon soruyu "kalıcı iz kalmaması için ne yapmalı" olarak okumuşum, siz yapışıp kalırsa ne yapmak lazım diye sormuşsunuz; uzun süreli beyaz yıkama fayda etmezse, sanırım biryerlerde bir bilgisayar programının olduğunu okumuşdum bu izleri temizleyen amaa ne zaman nerede okudum hatırlayamıyorum... bir araştırayım bulursam yazarım.

http://hdclean.co.uk/index.php?main_page=product_info&cPath=5&products_id=9
    mesela bu DVD vasıtasıyla logo izleri temizlendiği iddaa ediliyor.

http://screen-wipes.co.uk/index.php?main_page=page&id=2&chapter=0
    Bu sayfadaki linklerde benzer problemler ve çözüm önerileri ile ilgili umarım ingilizceniz vardır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 2 Nisan 2008; 15:01:38 >

• Arkadaslar cok tesekkurler, oncelıkle su beyaz yıkamayı 4-5 saat deniyeceğim, eğer olmazsa verdıgınız lınklerdekı programları denıcem, 1de DVE dıe 1 proram ındırmıstım 8 gb'lık falan, sanırım bu da goruntu ve ses duzenını saglıyormus onuda denerım artık bunlardan sonra, gercekten cok tesekkurler arastırmalarınız ve fıkırlerınız ıcın.
  • Geçmiş olsun kardesim gerçekten üzülmüş durumdayım inş. eski haline döner ama kötü bir deneyim yasamıs olucaksın
    Yıkama işe yaramayabilir bilgin olsun ..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.