Şimdi Ara

lpg ustaları işin içinden çıkamadık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 98 model ford mondeo aracımda cok noktalı landirenzo mikserli sistem var arac performansı cok iyi herkes sırlı zannediyor en ufak patlama catlama rolanti dalgalanması yok.gelgelelim ki yakıt 2 aydır asırı yukseldi bujiler hava filtresi yeni tekleme vs en ufak sorun yok.ancak yakıt sehir içi 100 km de 16 lt sehirlerarası 100 km de 11 lt olmakta degerler depo fullenerek elde edilmiş kesin degerler.bugun kontrole gittim ayarlarda sadece co biraz yuksekti baska birsey bulamadılar ben regulatoru actırıp kontrol niyetiyle gitmiştim regulatordede sorun yokmuş zaten italyan regulator bu kolay kolay diyaframı bozulmaz dedi usta.artık yakıt fazlalıgı için tek bir sey kaldı havaakışmetre sinden olabilir diye dusunuyorum.aklıma baskada birsey gelmiyor.lpg ile ilgilenen arkadasların yardımını rica ediyorum.daha once 100 km de uzun yol 8-9 lt sehiriçi 12 lt yakıyordu en fazla.

• fikri olan yok mu acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinarxx

fikri olan yok mu acaba.

MERHABALAR, Kolay gelsin... 1.Termostat sağlammı baktırın. 2.Regülatör diyaframı yağ haznesini kontrol ettirin. 3.Gaz filitrelerini kontrol ettirin. Şimdilik aklıma gelenler bnlar.
  • bugun yedek hava filtrem vardı onu taktım tekrar ayar yapıldı termostatta sorun yok ustacım bayramda memlekete uzun yola bir gidelim sonra arastırmaya devam.
  • bgun tatilden geldim uzun yol 100 km de 10 lt lpg hava filtresi ve ayar cok birsey farketmedi.
  • motor kompresyonunu ölçtürün. fabrika değerleri ile karşılaştırın.kayıp aşırı ise sibop ayarına baktırın.şayet kayıp değeri %3 veya %5 i geçmiyorda başka sebepler aramak lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.