Şimdi Ara

lsass.exe (0xc0000005)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bilgisayara nasıl girdigini henüz anlayamadıgım bir virüs sysetem32 nin altındaki lsass.exe dosyasını etkiliyor ve bilgisayarınız calısmıyor.
    kapatıp acıyorsunuz acılısta lsass.exe hatası verıyor ve hıc bır sekılde masaustune dusemıyorsunuz ctrl alt del calısmıyor f8 calısmıyor kısaca hıc bır sekılde pc ye gıremıyosunuz

bununla ılgıl sorunla karsılasmıs arkadasların yardımını rica ediyorum yada bu sorunu nasıl cozecegımız konusunda bılgısı olan arkadaslaryardım edersenız cok memnun olurum

• Google sonuçlarından alıntıdır;
    quote:

Açıklama : lsass.exe is a system process of the Microsoft Windows security mechanisms. It specifically deals with local security and login policies. Bu dosya önemli bir uygulamadır ve bilgisayarınızın sorunsuz ve güvenli çalışması için kaldırılmamalıdır.

Tavsiye :lsass.exe sistemden kaldırılmamalıdır, başlıca programların çalışması için gereklidir.

Muhtemelen bu dosya zarar gördü. Xp cd si ile onarmayı deneyebilirsiniz.

Veya bu konuda benzer bir sorun olmuş ve soruna çözüm yazılmış gibi görünüyor. O da bir çeşit onarım.

http://forum.donanimhaber.com/m_8155358/tm.htm

• Prokizya cevabın ıcın saol

verdiğin likdeki sorun baska o forumdakıler bılgısayarda masaustune dusebılıyorlarmıs ve bazı denemelerını anlatıyorlar bu hata mesajında ıkı defa tamama basıyorusn hata mesajı gıdıyor ama masaustune hıc dusmuyor yada ben 10 dk kadar bekledım hıc bır belırtı olmadı daha uzun beklemek gerekıyorsabeklemedım ama sanmıyorum
  • Sistem onarımını denediniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prokizya

Sistem onarımını denediniz mi ?

xp cd si ile deneyicem ama önce sorunu bulup cozmeyi denıyorum
    WindowsXP-KB835732-x86-TRK u yama sorunu cozuyormus ama bunu calıstırmak ıcın pc yı acmak gerekıyo :) benım pc de ıkı ısletım ıstemı var win 7 ile acıyorum onda calıstırdın mı kendısı uzerınden kurmaya calıyor kabul etmıyor c/ yada d/ ye kur dıye secemıyorsun
  • çalıştıra gel sfc /scannow yaz.windows cd sini tak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atorbaci

çalıştıra gel sfc /scannow yaz.windows cd sini tak.

Arkadaş masaüstüne ulaşabilse!
  • geçen kespır marka aynı arızadan bir makinaya baktım adam admine bl şifre koymuş bende geri iade ettim.

internetten baktığımda bir yerde windowsta dosya bozuk bu dosyayı indirip değiştirin yazıyordu.
  • bu sitede bu sorunun dogru cevabı bu kadar gecıkmıyodu :)

"atorbaci"
    masaüstüne düşebilsem sorunu halletcem ama dusemıyorum ıyı okumadın yazdıgımı galıba yada ben anlasılır anlatamadım

pc yi acıyoruz masaustu düşmeden hata mesajı gelıyor ve pc kıltlenıyor ctrl alt del , gıbı hicbir komut calısmıyor ve açılışta boot okunurken f8 bile calısmıyor yanı guvenlı kıpde bıle acamıyorsun
  • dün aynı sorun bendede oluştu bendede xp sp3 ve windows 7 işletim sistemi var
    arkadaşım ile aynı sorun xp ye bir türlü ulaşamıyorum windows 7 dende müdahale edemiyorum sorun için
    görünen o ki dosyalarımı windows 7 den çekip format atmak :(
    okadar program ve oyun kurulumu için 2-3 gün ugraşacağız :(
  • XP live cd denediniz mi
  • yokmu bir cevap bulan aynı sorunu bende yaşıyorum ?
  • XP live ile dosyaları kurtarırız ,formatan kurtarmak istiyoruz biz pc yi.
    galiba aynı disk üzerine diski silmeden format atmak olacak heralde..
    bu herkesin başına gelecek gibi geliyor herkes xp den bıkıp windows 7 ye hücum etsin diye
    iki dakikada komplo
  • pc başında cok vaktim yok olunca xp cd si ile xp yi onar yaparak sorunu düzeltmeye calısacam
  • Laptopumda da lsass.exe verıyor ve ısletım sıstemı acılmıyordu, az once sorunu cozdum, aynı anda 2 ıslem yaptıgım ıcın hangısı etkılı oldu bılemıyorum,

1- Pc'mde bulunan hal.dll dosyasını, Xp Live Cd ıle acarak Laptop'uma attım.
    2- Xp Live Cd ıle acıp hal.dll'ı attıktan sonra, Programlar altında bulunan Erd System Restore'dan gecmıs tarıhlerde almıs system checkpoıntlerden 1ıne gerı dondum.

ve sorunsuz olarak laptop'um acıldı.
  • Arkadaşlar aynı hata mesajı bende de veriyor. PC açıldığında masaüstüne düşemiyorum. Format atmak istiyorum ancak cd'yi okumuyor. Bunu birkaç xp cdsi ile ve ubuntu ile denedim. yine de cd okumuyor ve masaüstüne düşmüyor. güvenli mod falan filan bi işe yaramadı...

sizden yardım rica ediyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.