Şimdi Ara

Lutfen Yardim arkadaslar; VPCF11S1E mi yoksa VPCEB1S1E mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://www.sony.com.tr/product/vn-f-series/vpcf11s1e-b

http://www.sony.com.tr/product/vn-e-series/vpceb1s1e-bj

VPCF11S1E

Islemci: i7-720QM
    RAM: 6 GB 1333 mhz
    Ekran karti: GT330 M
    Ekran boyutu: 16.4"
    Ekran: Full HD
    Cd-Rom: Blu-ray var

VPCEB1S1E

Islemci: i5-430M
    RAM: 4 GB 1066 mhz
    Ekran Karti: HD5650
    Ekran boyutu: 15.5"
    Ekran: Full HD degil !!!
    Cd-Rom: Blu-ray yok !!!

Amacim film izlemek ve uzun sure duzgun performansta oyun oynayabilmek... F11S1E biraz daha onde gozukuyor fakat onun da ekran karti iyi degil... Ama Full HD olmasi film izleme konusunda avantaj sagliyor. Fiyat olarak da F11S1E 700-800 TL kadar pahali.

Amaclarima gore siz olsaniz hangisini alirdiniz. Bu hafta icinde alacagim, lutfen yorumlarinizi esirgemeyin, tesekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cankatg -- 7 Mart 2010; 13:46:56 >

• E serisinde ekran kartı 4650 değil 5650 olacak yanlış yazmışsınız sanırım. Bence buna siz karar vermelisiniz. Fserisi filmlerde sizi mutlu edecektir ayrıcada oyun konusunda GT330 çok rezalet bir kart da sayılmaz. Şu an için ve 2 yıl sonrası için problem cıkaracağını sanmıyorum.. Tabiki bir 5650 olamaz bunu idda etmiyorum :D Film Vs Oyun seçim size kalmış. E serisi oyun F serisi Uygulama ve Film için seçilebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Visam Lord

E serisinde ekran kartı 4650 değil 5650 olacak yanlış yazmışsınız sanırım. Bence buna siz karar vermelisiniz. Fserisi filmlerde sizi mutlu edecektir ayrıcada oyun konusunda GT330 çok rezalet bir kart da sayılmaz. Şu an için ve 2 yıl sonrası için problem cıkaracağını sanmıyorum.. Tabiki bir 5650 olamaz bunu idda etmiyorum :D Film Vs Oyun seçim size kalmış. E serisi oyun F serisi Uygulama ve Film için seçilebilir

haklisin, yanlis yazmisim, duzelttim.. 5650 olacak ekran karti..

Yorumun icin tesekkurler ama kararsizligimi gecirecek bir aciklama yapamamissin :)))

F serisinin ekran boyutu, performansi, full hd olmasi cok buyuk avantaj ama ekran karti zayif kalacak gibi geliyor.

Ote yandan E serisinde en buyuk avantaj cok uygun fiyatta olup, ustune bir de 5650 gibi bir karti sunmasi.

Tam bir kararsizlik icindeyim, ikisini bir de canli olarak gorsem karar vermem kolaylasacak ama ikisini ayni yerde nerede gorebilirim bilmiyorum. E serisi Vatan'a gelmis sanirim ama F serisi henuz gozukmuyor Vatan'da...

• Yani demek istediğim size kalmış kullanım amacınıza göre seçmelisiniz :D

Size kendi fikrimi de söyleyeyim o zaman :) Ben olsam E serisi alırdım ki almayıda düşünüyorum :D
    1- Oyun benim için önemli ve 5650 olan modelleri inceliyorum
    2- Boyut olarak E serisi daha makul. Çok büyük laptoplar taşıma konusunda sıkıntılı
    3- Ve en önemlisi o kadar param yok F serisi bana hem parasal açıdan hemde donanımsal olarak uygun değil

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...
  • wlla bnm notebook full hd ama yazılar 15.6 ekran da harbiden küçük oluo 1366x768 güzeldir e serisi al bnce.
    ama boyut %120 büyütnce de inanılmaz güzel oluyor.metin belgesi simgesindeki çizgler bile net oluo yani o da farkedio
    şu e serisini keşke fll hd yapsalarmş
  • Eğer maddi olarak sıkıntıya sokumucaksa sizi ve fazla taşımıacaksanız ben olsam f11s1e alırdım ürün full hd ve sesi cok tatlı cıkıyo diğerlerine göre
  • Bu aksam VPCF11S1E aldim arkadaslar..

3200 TL - 12 taksite aldim, Targus Canta hediye ettiler..

VPCF11M1E yi de VPCF11Z1E yi de gorme sansim oldu.. VPCEB1S1E yi de gordum..

Yeni F serisi ile EB'nin goruntu kalitesi arasinda ciddi kalite farki var.. EB'de VAIO'nun alistigimiz "dizayn" kalitesini de goremedim, dolayisiyla paraya kiyip F serisinden aldim..

VPCF11Z1E koyu siyah rengiyle hepsinden guzeldi fakat, sadece Blu-RAY yazici ve 2GB'lik RAM farki var diye 600 TL fark vermek istemedim ve VPCF11S1E'de karar kildim.

Sorusu olan varsa cevaplayabilirim fakat sicaklik derecesi vs testlere pek asina degilim.

Yorum yapan herkese tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankatg

Bu aksam VPCF11S1E aldim arkadaslar..

3200 TL - 12 taksite aldim, Targus Canta hediye ettiler..

VPCF11M1E yi de VPCF11Z1E yi de gorme sansim oldu.. VPCEB1S1E yi de gordum..

Yeni F serisi ile EB'nin goruntu kalitesi arasinda ciddi kalite farki var.. EB'de VAIO'nun alistigimiz "dizayn" kalitesini de goremedim, dolayisiyla paraya kiyip F serisinden aldim..

VPCF11Z1E koyu siyah rengiyle hepsinden guzeldi fakat, sadece Blu-RAY yazici ve 2GB'lik RAM farki var diye 600 TL fark vermek istemedim ve VPCF11S1E'de karar kildim.

Sorusu olan varsa cevaplayabilirim fakat sicaklik derecesi vs testlere pek asina degilim.

Yorum yapan herkese tesekkurler.

Merhaba urunu nerden aldınız acaba ?

70-80 mılyon ucuza da alabılırdınız ama hayırlı olsun sımdıden cok guzel bır urun gule gule kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: sony_urunler

Merhaba urunu nerden aldınız acaba ?

70-80 mılyon ucuza da alabılırdınız ama hayırlı olsun sımdıden cok guzel bır urun gule gule kullanın.

Selamlar,

Ürünü Yeni Sahra Optimum'daki Sony Center'dan aldım. Gitmeden önce telefonla konuştum, ellerinde olan modelleri öğrendim. Düşündüğüm bütün modelleri görüp, inceleme şansım oldu. Sağolsunlar çok da yardımcı oldular.

Sonuç olarak bu modelde karar kıldım. Yanında bir çanta (hediye) ve HDMI kablosu ıle birlikte 3280 TL 12 taksitte aldım. Üründen şu ana kadar memnunum, henüz bir sıkıntı yok açıkçası.

Merak ettiğim birşey var; donanımların (ekran kartı vs.) updatelerini nasıl yapabiliyoruz ?

• Sony vaio update programını çalıştırıp ordan güncellemeleri yapabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.