Şimdi Ara

M2 nvm ssd kullanımı hakkında bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba elimde Asus prime b-650 Plus anakart var 2 tane m2 ssd soketi bulunmakta ama elimde 2 tane 500 gb m2 vardı ama yetmedi 2 tb aldım ancak m2 soketi kalmadı . Bu nedenle 3 tane m2 kullanmak istiyorum pci adaptörü ile m2 ssd yuvası yapılabiliyormuş ancak hangi pci kartını almam gerektiğini bilemedim . Birde ekran kartının 16 x veriyolundan düşmesini istemiyorum . Bu nedenle hangi adaptörü almam gerekiyor anakartın hangi soketine takmam gerekiyor bunu sormak istedim.

• m.n11.com
    5225 Pci-e Express 3.0 To Nvme Ssd M.2 M Key Çevirici Kart Fiyatları ve Özellikleri
    https://m.n11.com/urun/5225-pci-e-express-30-to-nvme-ssd-m2-m-key-cevirici-kart-29362980?magaza=evaletim&categoryId=1000212#

• OptikForm kullanıcısına yanıt
    Merhaba anakartı inceledim . bu ürünü takamam ekran kartım üzerini kapatıyor. Bir tane x1 slotu açıkta ona uygun olanı aldım ama şunu sormak istiyorum, taktığımda ekran kartının veriyolundan çalar mı yani x16 da çalışan ekran kartının x15 filan çalıştırır mı bunu merak ediyorum.
  • Şu soruyu sorman gerek ekran kartın x16 slotunu sonuna kadar kullanabiliyor mu?

Ekran kartın nedir?

Ekran kartı rtx4080 bilmiyorum en üstün bir altı ondan dolayı merak ettim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyanali51 -- 11 Ekim 2023; 12:14:44 >
  • tyanali51 kullanıcısına yanıt

Evet performansın düşer özellikle üst seviye oyunlarda.

Eğer sırf arşiv için kullandığın m2ssd varsa onu sataya tak. Hızın azalır ama arşiv için hıza pek gerek yok.

Alfais 4233 M.2 Ngff SSD To 2.5 Sata 3 Çevirici Dönüştürücü Fiyatı (hepsiburada.com)

Anladım hocam ben iade edeyim onu o zaman sata dönüştürücü alayım . Teşekkür ederim .

hocam dediğinizi aldım olmadı galiba benim m2 ile uyumlu değil bendeki m2 "SanDisk Ultra 3D 500GB"

galiba ngff farklı bir giriş zaten zor girdi bi şekilde girdirdim ancak olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tyanali51

hocam dediğinizi aldım olmadı galiba benim m2 ile uyumlu değil bendeki m2 "SanDisk Ultra 3D 500GB"

galiba ngff farklı bir giriş zaten zor girdi bi şekilde girdirdim ancak olmadı.

Kusura bakmayın hocam nasıl olmadı merak ediyorum. Mutlaka iade edin kapınızdan alıyorlar ürünü zahmete girmiyorsunuz.

Uyumluluk diye bir sorun hiç duymamıştım bu üründe sanırım ben size dandik bir marka linkini atmışım tekrardan kusura bakmayın.

Estafurullah bunların çeşidi varmış bendeki nvme imiş bir ngff tipi varmış bizim aldığımız ngff imiş bunlar birazdaha eski nesil m2 imiş . İade ettim . Başka araştıryorum.
  • Kafadan veriyolunu azaltır demek yanlış olur, m2 ssd nin sata yuvaya takılmasıda bana göre saçma hızı çok düşürür. Sata yuvasına takıp denemek lazım, gpuz ile ekran kartının çarpanına bakılabilir, performansı o derece etkilemez diye düşünüyorum, sistem diski olarak kullanmayacaktır herhalde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.