Şimdi Ara

Mac OSx vs Server Osx

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir mac mini almaya karar verdim amerikadan ama iki seçenek arasında kaldım. Sorum şu, Mac için aslında PS, İllustrator gibi kullanımlar için istiyordum ama server işi de aklıma yattı fakat Mac OSX Server Edt. olan sürüm normal bir mac OSX in çalıştırdığı tüm programları çalıştırır mı?

• Server sadece sunucu sistemleri icindir. Server almak icin ozel bir nedeniniz var mi?
  • yok. asıl amacım genel kullanım ama bunlara + olarak server özelliği olursa çok yararlı olur. Çünkü blog hostumu yapmak istiyordum, bu da aradan çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quaza

yok. asıl amacım genel kullanım ama bunlara + olarak server özelliği olursa çok yararlı olur. Çünkü blog hostumu yapmak istiyordum, bu da aradan çıkar.

Blogunuzu yine normal surumle de host edebilirsiniz. Mac OS X Server daha baska uygulamalari icerdigi icin oyle adlandiriliyor. Normal Mac OS X'e Apache kurup host edebilirsiniz. Bosuna paranizi vermeyen gereksiz bir sunucu sistemine. Illa bir seyin server'i olsun istiyorsaniz Linux kurun.
  • macmini'nin yeni modellerinde server modelide mevcut inceliye bilirsiniz :)
  • Sahsen sadece blog yayinlamak icin Mac OS X Server satin almak, altindan sineklik ile sivrisinek oldurmeye benziyor.
  • arkadaslar dediğim olay zaten mac mini server edition. ikisinin de donanımları aynı. sadece işletim sistemi farkı var.
  • Bence sen normal Mac al.. Sadece bir blog icin Servere gerek yok.. Forumda mac server kullanan denk gelmedi daha.. Hem siz, hem biz mac serverde neyin ne oldugunu ve nasıl bir performans gostereceğini, isinize yarayıp yaramayacağını bilmiyoruz.. Yarin bir problem cıktığındada bir bilen olmadiği için kafaniz ağrıyabilir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.