Şimdi Ara

Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
22
Favori
72.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Amouage – Jubilation XXV (2008) parfumu hakkinda bilgi sahibi olaniniz varmi?

Isim geregi Ummanda calisiyorum (markanin dogdugu yer ) ve nasil bir kokudur deneyeniniz varmi merak ediyorum.

Hatta diger forumlara baktim bu parfum hakkinda bayagi guzel yorumlar yapilmis.

Fikirlerinizi bekliyorum.
  • sertem90 S kullanıcısına yanıt
    Amouage interlude ve amouage gold man bende alıcam türkiyede sadece Harvey Nicolas istanbul var ordada çok pahalı 864 tl bende dubai havaalanı alıcam .bende sizin gibi yorumları üzerine alıcam hiç denemedim. Fakat ben ağır kokular sevdiğim için bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bence alın deneyin derim şayet begenmezseniz bir akrabaniza hediye edin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sertem90 S kullanıcısına yanıt
    parfümden anlayan için son nokta denilebilecek kokulardan birisidir..ama parfümden anlayanlar için..yani kokladığı kokunun yapaylığını sezebilen, içinde kullanılan notaları ayırt edebilen, çok fazla parfüm tecrübesi olan, bu işe gönül vermiş kişiler için..
    piyasa işi parfüm kullananların ise hacı yağı deyip geçeceği bir kokudur..halbuki ben bugüne kadar hiçbir caminin önünde 300 dolara hacı yağı satan birisine denk gelmedim.
  • bu arada hazır başlığın içindeyken ben de konu hakkında bir şeyler söylemek istiyorum..internette satılan parfümle parfümeride satılan arasında hiçbir fark yoktur..yıllardır internetten parfüm alırım ve bugüne kadar hiç sıkıntı yaşamadım..strawberry zamanlarından tutun, bellamola lara, hepsiburada dan misspera ya hatta n11 e kadar birçok farklı mecradan parfüm almışlığım vardır..ankara da yaşadığım için her parfümeriyi de gezme fırsatım vardır ve sık sık parfümerileri gezip kokuları denerim..şu an faturalarıma baktığımda, son 1 yılda 8 farklı parfüm almışım bu tarz internet sitelerinden. bu 8 parfümün tamamını indirim çekleri de kullanarak 2bin tl civarına almışım..ve şu an aynı parfümlerin parfümeri fiyatlarını hesapladığımda 3bin in üzerinde bir rakama tekabül ediyor..yani internetten alarak 1000 lira daha ucuza mal etmişim ve başta dediğim gibi mağazada satılan ürünlerle arasında hiçbir fark yok..

geçenlerde popüler konularda bir başlık vardı, vestel firması ithal ürünlere sınırlama getirilmesi için devlete başvurmuş diye..bu durumun aynısı yıllar önce tekin acar tarafından kozmetik sektörüne uygulandı..bu yüzden koruyucu gümrük yasası durumları ortaya çıktı, strawberry, bellamola gibi siteler kapatıldı..hatta yurtdışından dönen yolcular için bile sınırlama konuldu..peki bunlar neden yapıldı? tabi ki tekin acar, sevil, boyner gibi parfümeriler tekelleşsin, hep beraber halkı kucaklasın(!) diye..bu tür dubai malı, 2.kalite vs. gibi safsatalar da bu adamların işi..başka yerden parfüm almasınlar diye ortaya atılan zırva laflar..bugün istediğiniz parfümeriye gidip internette satılan parfümler nasıl diye sorun, hepsi aynı saçmalığı anlatacaktır size..dünya üzerinde orijinal parfümü kendileri hariç hiç kimsenin satmadığını savunacaklardır..kendileri dışında parfüm satan herkesi de topa tutacaklardır..inanmayan gidip deneyebilir..

sonuç olarak, bu söylediklerime inanan olur, inanmayan olur, o beni ilgilendirmez..ben size yardımcı olabilmek için yazdım bu yazıyı..ben parfümerileri sadece parfüm denemek için kullanıyorum..deniyorum, beğenirsem gelip internetten alıyorum..bu işten çok da memnun kalıyorum

• diRTyTRick D kullanıcısına yanıt
    Anlaşılan diğer yargısız infaz yapan arkadaşlar gibi sadece ilk mesajı okuyarak cevap yazmışsınız. Sizede cevap vereyim.

Ben kimseye internetten parfüm almayın gidin mağazalardan alın gibi bir beyanda bulunmadım ve açtığım konunun amacıda bu değil zaten. Konu içindeki mesajlarımı okursanız genelde hep ucuza güvenle alınabilecek internet sitelerini öneririm. Beni parfüm satıcısı olarak algıladınız sanırım. Benim konuyu açmakta ki amacım internette satılan parfümler ile mağazalarda satılan parfümlerin arasındaki fiyat farklarının sebepleri. Edindiğim tecrübeye ve deneyimlerle birlikte bilgilendirmek amacı ile burada yazıyorum. İsteyen katılmayabilir eleştirebilir ama saygı çerçevesi içerisinde olması gerekir.
  • ben cevabı size yazmadım ki...size yazacak olsam sizi etiketlerdim mesajımda..başlık doğrultusunda açıklama yaptım.. bir de şu saygı çerçevesi falan, onu anlamadım..kim kime saygısızlık etti ki? başlık altında kişisel görüşlerimi yazdım sadece..burada yargısız infazı kim yaptı acaba?
  • dediğim gibi, mesajımı sadece başlık doğrultusunda yazmıştım, fakat sizin bu anlamsız çıkışınızdan sonra ben de merak ettim, acaba yanlış birşey mi yazdım diye..mesajı size yazmadığımı söyledim, çünkü sizin konu mesajınızı hiç okumamıştım, dediğim gibi başlığa göre kişisel fikirlerimi yazmıştım..ve şimdi merak edip, konu mesajınızı okudum ve gerçekten çok yanlış bir yerde bilgi vermeye çalıştığımı anladım..çünkü kusura bakmayın ama yazdıklarınız tamamen hayal ürünü, gerçekle alakası olmayan şeyler..siz gerçekten parfümler konusunda tecrübeli olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?

1-parfümlerin ülkelere göre farklı üretildiğini söylemişsiniz..acaba gidip herhangi bir parfüm üretim tesisinde bulundunuz mu? bulunduysanız lütfen kanıtlayınız..çünkü anlattığınız gibi bir durum söz konusu değil..ben 4 yıl londra da yaşadım ve bu süre zarfında da parfümler satın aldım..hiçbir şekilde türkiye de satılan parfümlerden farkı yok ürünlerin..şu anda da iş arkadaşlarım vasıtasıyla fransa, arabistan, ispanya gibi ülkelerden parfüm temin ediyorum ve onların da türkiye de satılanlarla arasında herhangi bir fark yok..acaba ingiltere, fransa gibi ülkeler de sosyoekonomik kültür seviyesi düşük ülkelerden midir?

2-parfümlerin raf ömrü geçmişlerinin internet ortamında satıldığını söylemişsiniz..raf ömrünü neye göre belirliyorsunuz acaba? kokudankokuya isimli parfüm satış sitesinden haberiniz var mı sizin? 20 yıllık parfümleri satıyorlar..acaba hangi çılgın bu parfümlere para veriyor? neden insanlar vintage guerlain derby için tonla para döküyor, yurtdışında arayışlara giriyor?
    diyelim ki sizin dediğiniz gibi..ben, 2013 yılında tekin acar da, üretim tarihi 2007 olan ürüne de denk geldim..yine 2013 yılının mayıs ayında n11 den aldığım parfümün üretim tarihinin de mart 2013 olduğuna denk geldim..bu konuda ne düşünüyorsunuz?

3-kalıcılık artsın diye alkol basıldığını söylemişsiniz..işte bu cümleyle aslında parfüm bilginizin sıfır olduğunu kendi ağzınızla söylemişsiniz..alkol, kalıcılığı artırmaz, aksine seyreltici özelliği olduğundan, kalıcılığı düşürür..kalıcılık, parfüm esansı yüzdesiyle alakalıdır..edp diye bir kısaltma duymuşsunuzdur..parfüm esansı %10 un üzerinde olan parfümler edp diye isimlendirilir ve kalıcılık değerleri daha yüksektir. edc, %2 civarında olup, konsantre parfümlerdir ve en zayıflarıdır.

4-üretim kalitesi yüksek ürünler daha kalıcı, daha farkedilir demişsiniz..acaba fransa da üretilen ''hermes un jardin sur le nil'' 12 saat tende kalır mı? ya da hermes verte d'orange? ya da şöyle sorayım, italya da üretilen black orchid kitle imha silahı olarak kullanılabilir mi?

5-checkcosmetic sitesine batch kodu sorgulayıp parfümün orijinal olduğunu teyit eden ilk insan olarak tarihe geçtiniz, farkında mısınız? checkcosmetic sitesi, kendine özgü sayı kombinasyonlarıyla parfüm üretim tarihini ''tahmini'' hesaplayan bir sitedir..yani batch kodun başındaki ya da sonundaki rakamı yıl kabul edip, ortadaki harfi ay kabul ederek (bazı markalarda harf olmuyor, bu yüzden her marka için sitede farklı kombinasyonlar var) hesaplama yapan bir sitedir..yani sizin elinizdeki parfümün orijinal olup olmadığı ile ilgili bir bilgi vermez..sadece girdiğiniz batch i hesaplayıp tahmini üretim tarihi söyler.. ve bu batch kodlar sahte parfümlere de basılabilmektedir..

velhasıl, bu kadar yazı yazdım ama biliyorum ki hiçbirini kabul etmeyip, hala düşüncenizi savunacaksınız..tartışmayı da uzatmayacağım, çünkü yine biliyorum ki sizinle tartışmamızda bir sonuca ulaşamayacağız..ben 33 yaşında, 15 yaşından beridir parfümlerle içli dışlı birisiyim..200 ün üzerinde parfüm koklamış bir burunla, bu konularda bilgi yarıştırabileceğini hiç sanmıyorum..ben, şu anda parfümmerakı, parfümtutkusu gibi üst seviye parfüm platformlarında hatrı sayılır üyelerden birisiyim.. oralardaki nick im farklı..görüyorum ki bu forumda açık parfümden öteye hala geçilememiş..bu yüzden tartışmalardan uzağım..bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlarla prensip olarak tartışmıyorum..size parfüm hobinizde başarılar dilerim..

• Bakın beyler,

Özellikle bycaps ve canbaz burada üst düzeyden tartışmaya başladınız ama bize "günün ipucu" niteliğinde tavsiyeler lazım. Çok da bir şey anlamıyoruz bu dediklerinizden. Ben de yıllardır parfüm kullanıyorum.
    Bu sefer arkadaşım komşumla web den alalım dedik. araştırdık baktık. Forumdaki bu kısım açıkcası referansımız oldu. O bir tane aldı mizudan. Rochas. Aynı prfüm şu anda tekin acarda % 50-60 daha pahalı neredeyse!
    Parfüm geldi. ND kozmetik ithalatçı. Kodu falan o kontrol sitede çıkmıyor. Made in france yazıyor, arapça da var üstünde demek oralara gidiyor. Yani bakınca hakkaten bu markanın firması daha ucuz satılacak bir versiyon yaptırmış gibi çünkü parfüm güzel kokuyor (arkadaşım bir arkadaşıda kullanıp denediğinden kokuyu analiz edebildi. Sıktı kullandı, 2-3 saat sonra uçtu dedi. Yani sonuçda bunlar ucuz daha uçucu versiyonlar gibi duruyor. O parfümü % 60-80 ucuza almak isteyenler ve 2-3 saatlik tatmin bana yeter diyenler alsın galiba. Ben bile 1 yerine 2 tane alırım diye düşünmeye başladım.
    Ha bunlar tam çakma, yani yakalasa firmasının da üretenin canına okuyacağı ürünlerse o zaman dikkatli davranalım. NE DE OLSA SAHTENİN İÇİNE GİREN TENİMİZE DEĞİYOR. UCUZ DERKEN SAĞLIĞI İHMAL ETMEYELİM.

Teşekkürler...

• Merhaba arkadaşlar, internette parfüm araştırırken "Yves Saint Laurent La Nuit De L'Homme EDT 100 ml " isminde bir parfüm önerildi. bu parfüm hakkında baktım hiç olumsuz bir görüş yok, o yüzden bu parfümü denemek istiyorum. Daha önce Bvgari Aqua, Armani GİO ve Calvin Clein İntense Euphoria parfümlerini kullandım.

Benim sormak istediğim birincisi; bu parfümü tavsiye edermisiniz, İkincisi internette iyiparfüm.com adlı bir site var, orda orijinal kutulu ve tester parfüm (Kutusuz) olarak satıldığını gördüm. Bu siteden alışveriş yapan var mı, site güvenilir mi, güvenilirse testeri alınır mı? Teşekkürler
  • fbhakanb F kullanıcısına yanıt
    Tester konusundan uzak dur derim yinede siz bilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sajen

Bakın beyler,

Özellikle bycaps ve canbaz burada üst düzeyden tartışmaya başladınız ama bize "günün ipucu" niteliğinde tavsiyeler lazım. Çok da bir şey anlamıyoruz bu dediklerinizden. Ben de yıllardır parfüm kullanıyorum.
    Bu sefer arkadaşım komşumla web den alalım dedik. araştırdık baktık. Forumdaki bu kısım açıkcası referansımız oldu. O bir tane aldı mizudan. Rochas. Aynı prfüm şu anda tekin acarda % 50-60 daha pahalı neredeyse!
    Parfüm geldi. ND kozmetik ithalatçı. Kodu falan o kontrol sitede çıkmıyor. Made in france yazıyor, arapça da var üstünde demek oralara gidiyor. Yani bakınca hakkaten bu markanın firması daha ucuz satılacak bir versiyon yaptırmış gibi çünkü parfüm güzel kokuyor (arkadaşım bir arkadaşıda kullanıp denediğinden kokuyu analiz edebildi. Sıktı kullandı, 2-3 saat sonra uçtu dedi. Yani sonuçda bunlar ucuz daha uçucu versiyonlar gibi duruyor. O parfümü % 60-80 ucuza almak isteyenler ve 2-3 saatlik tatmin bana yeter diyenler alsın galiba. Ben bile 1 yerine 2 tane alırım diye düşünmeye başladım.
    Ha bunlar tam çakma, yani yakalasa firmasının da üretenin canına okuyacağı ürünlerse o zaman dikkatli davranalım. NE DE OLSA SAHTENİN İÇİNE GİREN TENİMİZE DEĞİYOR. UCUZ DERKEN SAĞLIĞI İHMAL ETMEYELİM.

Teşekkürler...

merhabalar.
    açılan konu dışına çıkmamaya özen gösteriyorum. mesajınızla ilgili yeni şeyler söyleyerek konuyu daha anlaşılır hale getirebileceğimi zannetmiyorum. bilmiyorum belki aşağıdaki alıntıya tekrar bir göz atmanız yararlı olabilir.
    iyi akşamlar.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/1759716/tekin-acar-parfum-kokusu-kotu

http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2694907/boynerden-alinan-orijinal-parfum-kalici-degil/2l5bo

quote:

Orijinalden alıntı: canbaz

muğlak noktalardan yararlanıp korku oluşturarak insanları yanlış yönlendirmeye çalışan bazı üyeleri üzülerek takip ediyorum. bu kişilerin amacının internet mağazacılığını karalayarak insanları -daha pahalı olan- cadde mağazalarına (t*kin a*ar, s*vil, b*yner, s*phora, douglas vs...) veya duty free'lere mahkum etmek olduğunu anlamak çok zor değil aslında. birçok forum ve tüketici şikayet siteleri gibi internet platformlarındaki olumsuz yorumların çokluğu, diğer bir deyişle bu arkadaşların sesinin çok çıkması onların haklı olduğu olduğu anlamına gelmiyor. (''cambaza bak'' oyununu bilir misiniz?!). ben de parfümler hakkındaki incelemeleri, yorumları ve şikayetleri uzun zamandır takip etmeye çalışıyorum. izniniz olursa kendimce çıkardığım birkaç sonucu sizinle paylaşmak istiyorum:

*** parfümü kör alış yöntemiyle almış, beğenmemiş, şikayet ediyorlar. (kör alış herkes için risktir. mümkünse deneyin, hatta birkaç defa deneyip ondan sonra kararınızı verin)

*** parfüme çok para vermiş ama karşılığını alamamış. koku güzelliği, kalıcılık veya fark edilirlik tatmin edici değilmiş. (parfümde orijinalliğin koku güzelliği, kalıcılık ve fark edilirlikle doğrudan bir ilgisi yoktur. ha bir de kalıcılık ve fark edilirlik performansı düşük bir parfüm almış, mucize bekliyor; sonrası sahte, çakma, bayat, doldurma vs. ithamları)

*** bittikçe aynı parfümü alıyormuş, yani parfümünü değiştirmiyormuş. ama bu son aldığı şişe farklı kokuyormuş, o yüzden sahte ya da bayat olabileceğinden şüpheleniyormuş. (reformulasyondan haberi yok tabii. halbuki eski, bilindik designer lokomotiflerinden dokunulmadık parfüm kalmadı gibi... doğru bilgi ve tecrübeye sahip parfümseverlere danışılsa, parfümlerin -uygun koşullarda saklandığı takdirde- öyle çok kolay bozulmayacağını ifade edeceklerdir. hatta kutu ve şişe üzerindeki raf ömürlerini katbekat aşsalar bile...)

*** önceden açığını kullanıyormuş, şimdi orijinalini almış ama performansından memnun değilmiş. (kıyaslama denkler üzerinden yapılır; hemen orijinal olayını bırakın açık parfümle devam edin. hem ucuz hem tatminkar, ne güzel...)

*** çok para vermiş ama hiç iltifat alamamış, dişiler üzerine atlamamış, ''ne sürdün ne sürdün?'' diye soran olmamış hiç, yoldan çevirip telefon numarasını bile istememişler; o yüzden parfümün orijinalliğinden şüphe ediyormuş. (adamın beklentisine bak, her şeyi tamam, parfümü sıkacak ve işi bitirecek daha ne diyeyim)

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar ile bunu kasıtlı olarak yapanların oluşturduğu zincirleme etki insanımızı ''türkiye'den parfüm alınmaz''a doğru götürüyor.

şikayetvar sitesindeki arama motorunu kullanarak önce b*llamola, m*sspera, l*dyana gibi sanal mağazaların tüketici-parfüm şikayetlerini okuyun; daha sonra t*kin a*ar, s*vil, b*yner ve y*m gibi zincir mağazalarının tüketici-parfüm şikayetlerini okuyun.

haksız mıyım, bir sakatlık yok mu bu işte, ne dersiniz?

• Teşekkür ederim cevabınız için.
  • sajen kullanıcısına yanıt
    Elimden geldiğince tartışmamaya, konunun dışına çıkmamaya çalışıyorum. Zaten artık cevapta vermiyorum, Özelden tartışmak isterlerse oradan cevap verebilirim buradan konuyu dağıtmaya gerek yok.

Evet anlatmak istediğim bu zaten parfümün kokusu kalıclığını değiştiren bir sürü etken var. Benim söylemek istediğim paralel ithalatla gelen ürünler gelir seviyesi daha düşük ülkeler için üretilen ürünlerdir. Bunuda her marka yapmıyor tabiki ama çoğu markada bu durum var ve her ülkenin sosyo ekomonik seviyesi farklı bu yüzden pazar bölümleme yapıyorlar bunda yanlış bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BYcaps

Elimden geldiğince tartışmamaya, konunun dışına çıkmamaya çalışıyorum. Zaten artık cevapta vermiyorum, Özelden tartışmak isterlerse oradan cevap verebilirim buradan konuyu dağıtmaya gerek yok.

Evet anlatmak istediğim bu zaten parfümün kokusu kalıclığını değiştiren bir sürü etken var. Benim söylemek istediğim paralel ithalatla gelen ürünler gelir seviyesi daha düşük ülkeler için üretilen ürünlerdir. Bunuda her marka yapmıyor tabiki ama çoğu markada bu durum var ve her ülkenin sosyo ekomonik seviyesi farklı bu yüzden pazar bölümleme yapıyorlar bunda yanlış bir şey yok.

bilmediğimden soruyorum,

dediğiniz farklı ülkeler için bölümleme olayı araba elektronik cihazlar için vs geçerli olabilir mesela xenon far ile gelmezde normal far ile gelir, yada soğuk ülkelere klima konulmaz, anlarım

ama parfüm bütün bişeydir eksilip çıkarılacak bişey yok diye düşünüyorum

gelir seviyesine göre parfüm üretmek için neler yapılıyor mesela,

kaliteli olanda taze lavanta kullanılırken diğerin de bayat lavanta mı kullanılıyor(bu dediğim sadece bir örnek), veya harmanlama bekletme aşamalarında iki farklı araçlar mı var biri yüksek kalite yapıyor diğeri düşük kalite

eğer böyle bişey varsa daha masraflı olmaz mı tek elden ürünü elde etmek varken farklı farklı bitkler özler toplayıp farklı makinalarda elde etmek daha masraflı olur diye düşünüyorum

tekrar belirteyim tartışma değil amacım bilgi almak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herhangibirey -- 25 Aralık 2014; 13:19:28 >

• Hocam selamlar;
    Dediklerinizde haklısınız sanırım.Ben 1 hafta önce hb'dan Terre Hermes satın aldım. Sorguladığımda raf ömrünün dolmasına 3 ay kaldığını gördüm. Aldığım andan beri sıkıyorum, yorumlarda 48 saat gibi uç bir noktada kokunun kalıcı olduğu söylenmiş ama ben sabah sıkıyorum 2 saate kalmadan koku falan kalmıyor. Verdiğim para uçtu gitti.
  • arkadaşlar merhaba.....
    hugo boss 3 kutu itall 100 ml parfüm 60 tl sizce almalımıyım
  • herkese slm
    uzun yıllardır armani mania kullanırım bu koku hakkında ve bu kokuya yakın parfüm önerilerinizi alabilrimiyim
  • ben de hbdan bvlgari pour homme soir aldım buhttp://checkcosmetic.net/ ten kontrol ettim üretim tarihine 10/2012 diyor üzerinde de açıldıktan sonra 30 ay içinde kullanılmalıdır ibaresi var. benim kafamı karıştıran şey ürün ambalajlı geldi ancak parfümü ilk sıktığımda normalde ilk sıkışta birkaç kez boş basması ardından parfüm gelmesi gerekirken direkt ilk basışta parfüm geldi yani daha önce açılıp sıkılmış mı diye şüphelendim şimdi ne yapsam iade mi etsem öneriniz nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: taksiye otostopçeken adam

ben de hbdan bvlgari pour homme soir aldım buhttp://checkcosmetic.net/ ten kontrol ettim üretim tarihine 10/2012 diyor üzerinde de açıldıktan sonra 30 ay içinde kullanılmalıdır ibaresi var. benim kafamı karıştıran şey ürün ambalajlı geldi ancak parfümü ilk sıktığımda normalde ilk sıkışta birkaç kez boş basması ardından parfüm gelmesi gerekirken direkt ilk basışta parfüm geldi yani daha önce açılıp sıkılmış mı diye şüphelendim şimdi ne yapsam iade mi etsem öneriniz nedir

iade etmenizi tavsiye ederim fakat derdinizi nasıl anlatacaksınız hb'ye orasını bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BYcaps

quote:

Orijinalden alıntı: taksiye otostopçeken adam

ben de hbdan bvlgari pour homme soir aldım buhttp://checkcosmetic.net/ ten kontrol ettim üretim tarihine 10/2012 diyor üzerinde de açıldıktan sonra 30 ay içinde kullanılmalıdır ibaresi var. benim kafamı karıştıran şey ürün ambalajlı geldi ancak parfümü ilk sıktığımda normalde ilk sıkışta birkaç kez boş basması ardından parfüm gelmesi gerekirken direkt ilk basışta parfüm geldi yani daha önce açılıp sıkılmış mı diye şüphelendim şimdi ne yapsam iade mi etsem öneriniz nedir

iade etmenizi tavsiye ederim fakat derdinizi nasıl anlatacaksınız hb'ye orasını bilemiyorum.

hocam bu internetteki bazı sitelerdeki parfümlerin mağazadakine göre çok çok ucuz olmasının sebebi nedir? kimi yok dubaiden geliyor 2. sınıf diyor, kimi internette mağaza gideri personel gideri az olduğu için fiyatlar daha düşük diyor. iyice kafam karıştı bir de mesela sonradan baktım aldığım parfümün distrübitörü ile bana gelendeki yazan firma farklı

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.