Şimdi Ara

Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
22
Favori
72.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YKM de denemiş olduğum ve beğendiğim Giorgio Armani Code Ultimate ve Estee Lauder spellbound

Oldukça kalıcı denememis olan arkadaşlar yolu YKM ye düşerse denemelerini tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5-6 yıldır Calvin Klein One kullanıyorum. hepsiburada.com'dan 99 liraya aldım. Üretim tarihine bunca yıldır ilk defa bu konu sayesinde bakacağım. Şişenin altında kabartmalı bir gri sticker'ın üzerinde "3302" yazıyor. Bu mudur aratacağım kod?
  • canberki C kullanıcısına yanıt
    Kod sanırım o değil bukadar kısa olmaması gerekir bildiğim kadarıyla

• Çok hoş bir konu olmuş. Mesajımda bulunsun, teşekkür ediyorum.
  • Hocam görebildiğim kadarıyla şişenin altında bir tane kod var o da "3302". Kutusunun altında da bu kod mevcut fakat kutunun açma yerinde rakam ve sayılardan oluşan bir kod daha var. İki koduda denedim hem checkcosmetic hem de checkfresh sitelerinde. Uzun olanı girince hata veriyor diğerini girince Ekim 2013'te üretilmiştir diyor. Galiba CK'nın kodları kısa .

Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canberki -- 26 Kasım 2014; 15:47:33 >

• canberki C kullanıcısına yanıt
    Sanırım haklısın

• quote:

Orijinalden alıntı: grandherakles

Mrb hocam almış olduğum terre d Hermes edp versiyonu kalıcılığı konusunda iyi fakat farkedilirliği çok düşük (tene yakin duruyor)açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı Edt version hiç denemedim fakat daha saldırgan farkedilirliği gayet iyi bir yapıya sahip olduğu söyleniyor farkedilirliği konusunda Dior home intense daha iyi bu bir gerçek

Keşke Almadan önce sorsaydınız. Terre d'hermes'in en cok EDT versiyonu kullanılır. Bende o yüzden edt edp diye belirtmedim. EDP versiyonu daha kalıcıdır fakat daha tene yakındır. EDT versiyonu ise belirli aralıklarla sürekli kendisini hissettirir. Dior homme intense sadece kışın kullanabileceğiniz bir parfümdür. üst notaları ağır alt notaları ise yumuşaktır. Yazın dior homme intense kullanmanız pek mümkün değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk80

hocam kalıcı bir parfüm arıyorum 35 yaşında beyaz tenliyim.
    Azzaro Chrome Legend Edt 125 Ml bunumu yoksa
    Vakko V De Vakko Edt 150 yada
    versace-blue-jeans-edt-75-ml
    bunlardan hangisini tavsiye edersinizi

öncelikle yaşınızdan dolayı blue jeans size hafif gelebilir. o yüzden onu eleyelim.

Vakko, Zara, Beymen bu tür markaların parfümleri kalıcı olmaz farkedilirlikleride genelde çok düşüktür.

Chrome legend sizin için en iyi seçenek gibi duruyor kalıcılığı ve farkedilirliğide gayet iyidir.

Kışında kullanabilirsiniz ama aslında ilkbahar yaz parfümüdür. Ama kışında günlük olmak şartıyla kullanabilirsiniz.

Akşam kullanmamanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 28 Kasım 2014; 9:11:43 >
  • hocam sizin tavsiyeleriniz neticesinde kendime göre parfüm listesi yaptım bunlarda kış ve ya parfümü önerirseniz çok sevinirim..
    ben için kalıcılık ve farkedilebilirik önemli bu parfümler hakkında değerli yorumlarınız bekliyorum

Azzaro Chrome Legend Edt 125 Ml
    Dior Homme Intense Edp 100 Ml
    Diesel Only The Brave Tattoo Edt 200 Ml
    Gucci Pour Homme II Edt 100 Ml
    Hermes Terre D'Hermes Edt 100
    Givenchy Xeryus Rouge Edt 100 Ml
    Vakko V De Vakko Edt 150
    Paco Rabanne Black XS Edt 100
  • quote:

hocam sizin tavsiyeleriniz neticesinde kendime göre parfüm listesi yaptım bunlarda kış ve ya parfümü önerirseniz çok sevinirim..
    ben için kalıcılık ve farkedilebilirik önemli bu parfümler hakkında değerli yorumlarınız bekliyorum

Vakko V De Vakko Edt 150

Hem kış hem yaz kullanacaksanız.

Dior Homme intense yaz için ağır gelecektir.
    Tattoo ve black xs yaz için fazla şekerli olabilir.
    Gucci ve vakko sizi kalıcılık ve farkedilirlik olarak tatmin etmez.

Sizin için en iyi 2 seçenek Terre d'hermes EDT veya Azzaro Chrome Legend olacaktır. (Yalnız Terre d'hermes seven aşık olur sevmeyen nefret eder. Arası yoktur Terre'nin. Bu riski almak isterseniz alabilirsiniz.) sevende cok sevmeyende.

• quote:

Orijinalden alıntı: BYcaps

quote:

hocam sizin tavsiyeleriniz neticesinde kendime göre parfüm listesi yaptım bunlarda kış ve ya parfümü önerirseniz çok sevinirim..

Vakko V De Vakko Edt 150

Hem kış hem yaz kullanacaksanız.

Dior Homme intense yaz için ağır gelecektir.
    Tattoo ve black xs yaz için fazla şekerli olabilir.
    Gucci ve vakko sizi kalıcılık ve farkedilirlik olarak tatmin etmez.

Sizin için en iyi 2 seçenek Terre d'hermes EDT veya Azzaro Chrome Legend olacaktır. (Yalnız Terre d'hermes seven aşık olur sevmeyen nefret eder. Arası yoktur Terre'nin. Bu riski almak isterseniz alabilirsiniz.) sevende cok sevmeyende.

yok hocam kışın hangi parfümü tercih edeyim? yazın hangi parfümü tercih edeyim?

• ufuk80 U kullanıcısına yanıt
    kış için gucci, vakko ve chrome legend hariç diğerlerini kullanabilirsiniz. yaz içinde chrome legend veya versace man eau fraiche yi kullanabilirsiniz.
  • hocam bu parfüm ile görüşünüzü öğrenebilirmiyim?

• quote:

hocam bu parfüm ile görüşünüzü öğrenebilirmiyim?

Güzel bir parfümdür. Fakat keşke kokusu ilk sıkıldığı zaman gibi kalsa alt notalara indikçe baharat kısmı yoğunlaşıyor. Gerek kokusu, gerek kalıcılığı, farkındalık olarak çok iyidir fakat. Alt notalara indikçe baharat kokusu baskınlaşıyor.

Ama kş içni rahat kullanabileceğiniz bir kokudur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BYcaps

Arkadaşlar Merhaba, Size internetten satılan parfümler ile parfüm mağazalarında satılan parfümler arasındaki farkları anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle birçok tüketim ürününde olduğu gibi kozmetik sektöründe de segmentasyon(Pazar Bölümleme) farklılıkları vardır. Günlük hayatta karşılaşabileceğiniz bir örnek ile açıklayalım. Örneğin bir araba kataloğunda altta ufak bir yazı gözünüze çarpar. "Donanımlar ülkelere göre farklılık gösterebilir." Bu uygulamanın kullanım amacı Her ülkenin alım gücü ve o ürüne duyduğu ilgi, yani pazar aynı değildir. Bu yüzden bazı kısıtlamalar yaparlar. Parfümlerde de Üretim yapılan fabrikalar sınıflandırılır. 2 sınıftan oluşur genelde. Parfüm üretmek gerçekten incelik isteyen bir iştir parfümler kazanlara doldurulur harmanları yapılır ve konsantre hale gelmesi için belli bir ısı derecesinde ışık almadan günlerce bekletilir. Bunun gibi daha bir çok kuralı vardır. Tam kosntre olmadan gerekli koşullar sağlanmadan şişelenirse parfüm kalıcı olmaz, kokusunda ufak değişkenlikler olabilir. Hatta Kalıcılık artsın diye Alkolu fazla basılabilir. Yavaş yavaş internetteki parfümlerin neden ucuz olduğuyla ilgili kanıya varabiliyorsunuzdur şuanda.

Yani aslında güvenilir büyük internet sitelerinden(misspera,mizu,bellamola gibi) aldığınız parfümler orijinaldir. Yukarıda açıkladığım gibi doğal olarak bandrol etiketleri vardır üzerlerinde ve check cosmetics'de de orjinal olduğunu görürsünüz çünkü aldığınız parfüm markanın ürettiği orijinal üründür. Tek fark üretim kalitesidir. Aslında Sosyoekonomik kültür seviyesi daha düşük ülkeler için üretilmiş ürünlerdir. Fakat Paralel ithalat yolu ile şirketlerce bizim ülkemize giriş yapar. İnternetteki ürünlerin ucuz olmasının sebeplerinden biriside budur. Bunun dışında raf ömrü azalan ürünlerde bu sitelerde ucuz olarak satılabilir. İnternette sahte parfümlerde çoğunluktadır. Bu konuda da dikkat edilmesi gerekmektedir. İşin kısası Mağazalardan mı internetten mi alacağınıza siz karar vermelisiniz bu sizin alışveriş mantığınız ile alakalıdır. Satılan bu parfümler orijinaldir.

Üretim kalitesi yüksek ürün daha konsatre daha az yapay daha kalıcı ve daha yayılırdır. Üretim kalitesi düşük ürünler orijinal kokudan farkını anlamınız biraz zordur ve biraz daha az kalıcı daha az yayılan ve tam konsantre olmamış olarak karşınıza çıkabilir.

En ayrıntılı ve öz şekilde anlatmaya çalıştım sizler için.

Konu talep görürse ilerleyen zamanlarda musait oldukça

Sahte parfüm nasıl anlaşılır?
    Hangi Kokular daha çok kalıcı olur ve yayılır?
    Hangi Kokuları tercih etmeliyiz?

gibi konularda da yazmaya çalışacağım.

Sormak istediğiniz tüm soruları bu başlık altından sorabilirsiniz(Özel mesaj ile sormayınız.), Tecrübem el verdiğince yanıtlamaya çalışırım.

İyi Günler

Arkadaslar selam,

Konuyu neredeyse soluksuz takip etmekle birlikte gercekten cok guzel bilgiler verilmis bunun icin ilgili arkadaslara bizleri bilgilendirdikleri icin cok tesekkur ederim. Eminim ki yarimiz bu tur detaylari bilmiyorduk.

Benim konuma gelecek olursak,

Siz uzman arkadaslardan parfum tavsiyesi istiyorum. (Hem yaz- hem kis ) Belirli bir fiyat araligi koymayacagim o yuzden meblagin onemi yok benim icin.

Yas- 25
    Ten- Esmer

Fikirleriniz icin tesekkurlerimi sunarim.

• Sertemaa S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Daha önceki mesajlarımda yaz kış için uygun parfümler önermiştim. Fakat, yaz-kış parfümleri farklı olmalıdır. Çünkü kışın daha yoğun baskın kokular kullanılabilirken, yazın daha fresh hafif kokular tercih edilmelidir.

Hem yaz hem kış için birkaç parfüm önereyim:

Terre d'hermes(sevenide çok sevmeyenide. Bu parfüm ya sevilir ya da nefret edilir ortası yoktur.)

Lolita Lempicka Au Masculin (bulmanız biraz zor olabilir tatlımsı mayhoş bir kokusu vardır.)

Mont Blanc Legend

Carolina Herrera CH Men (aslında kış parfümüdür fakat serin yaz akşamların da da kullanılabilir.)

Yves Saint Laurent L'Homme Libre

bu parfümleri denemenizi tavsiye ederim.

Muhakkak birini beğeneceğinizi umuyorum.
  • Arkadaşlar internet satışı olan depomepo nasıl güvenilir bir sitemi fiyatlar çok uygun alışveriş yapan varmı

• Merhaba Arkadaşlar,

Oldukça güzel bilgiler paylaşılmış, öncelikle herkese teşekkürler.
    Ben Mizu.com hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. İki tane parfüm aldım ve oldukça memnun kaldım. Barkodlarını kontrol ettim, her ikisi de 2014 üretimi çıktı.

Anladığım kadarıyla resmi distribütörlerden almıyorlar, çünkü iki farklı markada da ND Elektronik Kozmetik adında bir firmanın bandrolü var. Bu firmayı araştırdım, çok fazla bilgiye ulaşılamıyor ama adres ve telefon bilgileri mevcut internette. Yani muhtemelen paralel ithalat durumu var burda. Fiyatlarının düşük olmasının diğer bir sebebi de bu olabilir.

Bilginize..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LB_HB -- 11 Aralık 2014; 15:59:42 >

• bencede internetten satış yapan firmaların daha ucuz olması normal birincisi paralel ithalat yapabilir. ikinci ve en büyük artısı bana göre kira ve işçi maliyetleri avm ve dikkat çeken noktalardaki magaza kiraları inanılmaz yüksek ve orada çalışan personelden ttun elektrik su yakıt sigorta maaş vs vs uzadıkca uzar bunlarda sonuç olarak maliyet olarak geri döner. Konuyu açan arkadas tabiki daha bilgilidir bu konularda açıkcası satıcı olan firmanın dürüstlügüne kalıyor bu konu yoksa 2. kalitemi 1. kalitemi anlayamayız.
  • Terre d'hermes kullanıyorum kuzenimde kullanıyor misal yengem hiç sevmiyor bu kokuyu ama benim kardeşim annem ve iş yerindeki kızlar bayılıyor resmen bilegine sıkıp tüm gün koklayıp koklayıp iş yaptıgını bilirim
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.