Şimdi Ara

Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
22
Favori
72.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FunkedUp

+1 Tam arkadaşın anlatıklarına göre bende parfüm bakıyorum.

Hocam Guy Laroche Drakkar Noir 'i araştırın isterseniz.Yabancı forumlarda felan cok övüyorlar.Üstelik son yıllarda kullanan kimse yok.
    2013 yılı En çok satan Erkek parfümleri (fragrancex.com):
     Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar

1. Acqua di Gio - Giorgio Armani
    2. Cool Water - Davidoff
    3. Chrome - Azzaro
    4. Paul Sebastian - Paul Sebastian
    5. Drakkar Noir - Guy Laroche
    6. Le Male - Jean Paul Gaultier
    7. Eternity - Calvin Klein
    8. Azzaro - Loris Azzaro
    9. CK One - Calvin Klein
    10. 1 Million - Paco Rabanne

Üst Notalar: Fesleğen, Biberiye, Yeşil Nane, Mine çiçeği, Lavanta, Limon
    Orta Notalar: Melekotu, Wormwood, Ardıç, Kişniş
    Alt Notalar: Meşe yosunu, Silhat, Sedir, Çam yaprağı, Balsam

Resmi Tanıtım Yazısı: Drakkar Noir karizmatik ve erkeksi bir kokudur. Duruşuyla olgunluğunu her daim sergileyen erkeklere özel. Ferahlatıcı etkisi ile zinde kalmanızı sağlayarak, kalıcılığıyla teninizi gün boyu çarpıcı kılacak.

Drakkar Noir Guy Laroche parfüm fiyatı: Drakkar Noir Guy Laroche EDT 100 ml :
    BellaMola : 110 TL - Mizu: Yok - n11 : 110 TL - Sevil Parfümeri: Yok
    Fiyat güncelleme tarihi: 10 Temmuz 2013

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AshtonKutcher -- 14 Nisan 2014; 16:00:16 >

• Halloween man kokusu nasıl biliyor musunuz acaba? Kalıcılığa önem veriyorum şu an Dior Homme intense,Euphoria intense ve insense Ultramarine kullanıyorum ama Homme intense dışındakilerin kalıcılığı kötü.Halloween, 1 million benzerliğindeymiş kalıcılığıda öylemidir onu çok merak ediyorum
  • Clive kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz kokuyu denemedim malesef. Ama one million'a benziyorsa one million'ıda seviyorsanız onu alın yeterince kalıcı ve farkedilirdir zaten
  • Üstteki parfüm seçimi sorusuna da cevap gelirse seviniriz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okank.

Koku farkı yok gibi elimdeki ile karşılaştırıyorum şuan için öyle geliyor.Kalıcılığı test etmedim yarın test edicem.İade alacaklarını zaten söylediler ama ben üretim tarihi 2012 ise istemediği mi belirttim .Ürün şuanda elimde.Yarın tekrar bilgilendiririm kalıcılık konusunda

Sınavlar vs ... yeni fırsat buldum yazmak için .
    Öncelikle şunu belirteyim kalıcılık konusunda sıkıntı yaşıyorum.Şuan kullandığım parfümü ilk defa kullanıyor olsam heralde bu parfüm kalıcı değil falan derdim ama eternity aquanın kalıcılığını bildiğim için elimdeki parfümün sıkıntılı olduğu açık.Koku olarak ilk gün karşılaştırdığımda aynı konu gibi gelmişti ama şuanda çok daha iyi farkedebiliyorum kokusu aynı değil çok yakın ama aynı değil.Aynı tazeliği vermiyor.Durumu bellamolaya açmadım birazdan mail atıcam gerçekten çok canımı sıktı bana 2012 olduğunu söylediler üretim tarihinin ama onlara inandığıma pişmanım şuanda 2 yıllık bir parfüm bu kadar sıkıntılı olamaz bence ...

• Merhaba.
    Issey Miyake - L'Eau D'Issey pour Homme hakkında bilgi almak istiyorum.
    Aslında açık olanlarını denedim bu kokunun.
    Tam bir bahar kokusu ve çiçeksi bir koku.

Galiba ıhlamur çiçeği diyorlar.

Yalnız bazı parfüm forumlarında kadınsı olduğu yazıyor.Bu yüzden biraz tereddüt ettim.
    Yadırgayan ya da kadın parfümü ile karıştıranlar olabilir belki.

Yani biraz kararsızım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BYcaps

quote:

Orijinalden alıntı: FunkedUp

Şimdi hocam mağazadab yüksek fiyatlara aldığımız parfüm ile mizuda satılan parfüm aynı kalite mi? (raf ömrü vs. işin içine katmazsak)

Bide PM alabilirmiyim? Bikaç sorum olucak.

Şöyle açıklayayım tekrar. Bazı ürünlerin raf ömürleri azaldığı için ucuz olabilir, bazı ürünler 2. kalite üretimden ithal edildiği için ucuz olabilir, bazı ürünlerde fazla sattığı için çokta ithal edilir adet fazla olduğu içinde birim fiyat düşebilir.

Örnekle Açıklayım. Sırf karşılaştırmak için Hem Sevil'den hem de Mizu'dan dior homme intense aldım. Bu parfümü seçmemin sebebi içerdiği parfüm özlerinin ve notalarının çok kaliteli olması bu sayede olası bir farklılıkta burnunuz biraz iyi koku alıyorsa çok kolaylıkla farkı anlayabilirsiniz.

Sevil'den aldığım dior homme intense yoğunluk harman koku kalitesi kalıclık ve yayılma oalrak çok iyiyken. Mizu'dan aldığım dior homme intense sanki harmanı tam oturmamış alkolu biraz fazla gibi geldi yani o yumuşaklığı ve kalıcılığı bulamadım mizu'dan aldığımda.

2'side Arcon kozmetik bandrollü olmasına rağmen bariz farklılık vardı. Bunun birçok sebebi olabilir mizu'dan aldığım ürünün raf ömrüde oldukça iyi durumdaydı fakat koku farklıydı. Üretim kalitesindeki farklılıktanmıdır. yoksa saklama koşulundaki problenmi kaynaklıdır bilinmez ama fark olduğu kesindi. Tabiki kullanılmayacak kadar kötü değilde rahatlıkla kullanılabilir. Ama benim gibi takıntılı biri için can sıkıcı bir durumdu.

@BYcaps aslında soracağım sorunun cevabını vermişsiniz ama tekrar bir sormak istedim çünkü aradaki fiyat farkı çok uçuk. Dior Homme Intense Edp 100ml almayı düşünüyorum mizu da çok uygun fiyata bulunuyor 207 tl , tekin acar da ise 335 tl. Kokuyu Tekin Acar da denedim kalıcılığı ve fark edilebilirliği çok yüksek. Yaklaşık 8 saat ilk anki yoğunluğunu kaybetmeden koktu (sonrasında uyuduğum için kaç saat daha etkisi devam etti bilmiyorum malesef :) ) Size sormak istediğim mizudan alacağım versiyonda da benzer kalıcılığı ve kokuyu yakalayabilir miyim çünkü arada nerdeyse bir parfüm fiyatı var (128 tl) Daha önce hiç internetten parfüm almadım genellikle YKM den alırım ve indirimli ürünlerde bile raf ömrü sıkıntısı yaşamadım :) Mizu dan almaya karar verirsem ve raf ömrü oldukça azalmış bi ürün gönderirlerse sizce iade edebilir miyim ?

• Hem internetten hemde magazadan parfüm alıyorum.Benimde nedense şansıma hep internetten aldığım kokular daha kalıcı ve kaliteli kokuyor.Birde internet sitelerinde sürekli bir alışveriş var ve ürün sürekli temin sağlanıyor.Ancak magazalardaki parfümler senelerce rafta kalabiliyor ve internet sitelerinin kira vermek gibi bir dertleri yok.Ancak magazaların 20,30 bin tl hatta daha fazla kira verenleri var ve bu kiraları çıkartmaları gerek.Şimdi ben magazada 200 tl ye satılan parfümün setli halini internette 150 tl ye bulursam neden almıyımki.En son dior homme intense aldım magazadan , edp olan parfüm normalde buram buram kokar dimi , kokmuyor.Ama internetten aldığım edt parfüm kokuyor.
  • blacksea533 kullanıcısına yanıt
    bende de hep tam tersi oluyor ne yazık ki, bu konuda beni üzmeyen sadece 2 site var(trendyol ve hızlıal) ama artık diğerlerinden alışveriş yapamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.rusen

bende de hep tam tersi oluyor ne yazık ki, bu konuda beni üzmeyen sadece 2 site var(trendyol ve hızlıal) ama artık diğerlerinden alışveriş yapamıyorum.

Bilindik ve güvenilir siteler dışında hiçbir yerden almam.Hepsiburada , morhipo dan alıyorum genelde.Morhipo zaten boyner güvencesiyle ürün satan biryer , hepsiburada da güvenilirliğini kanıtlamış bir site.Gittigidiyo , sahibinden tarzı sahış satışı yapan yerlerden asla almam.
  • bende hepsiburada.com dan bvlgari pour homme almıştım 5 ay önce checkcosmetic sitesinde sorguladığımda kasım 2007 tarihini görünce şok oldum resmen.

sayın BYcaps ın dediği gibi tarihi geçmiş ürünleri satıyorlar
  • quote:

quote:

Koku farkı yok gibi elimdeki ile karşılaştırıyorum şuan için öyle geliyor.Kalıcılığı test etmedim yarın test edicem.İade alacaklarını zaten söylediler ama ben üretim tarihi 2012 ise istemediği mi belirttim .Ürün şuanda elimde.Yarın tekrar bilgilendiririm kalıcılık konusunda

Sınavlar vs ... yeni fırsat buldum yazmak için .
    Öncelikle şunu belirteyim kalıcılık konusunda sıkıntı yaşıyorum.Şuan kullandığım parfümü ilk defa kullanıyor olsam heralde bu parfüm kalıcı değil falan derdim ama eternity aquanın kalıcılığını bildiğim için elimdeki parfümün sıkıntılı olduğu açık.Koku olarak ilk gün karşılaştırdığımda aynı konu gibi gelmişti ama şuanda çok daha iyi farkedebiliyorum kokusu aynı değil çok yakın ama aynı değil.Aynı tazeliği vermiyor.Durumu bellamolaya açmadım birazdan mail atıcam gerçekten çok canımı sıktı bana 2012 olduğunu söylediler üretim tarihinin ama onlara inandığıma pişmanım şuanda 2 yıllık bir parfüm bu kadar sıkıntılı olamaz bence ...

Son durumu yazayım arkadaşlar.Durumu bellamolaya mail atarak bildirdim. Ertesi gün arayıp ürünü incelemek üzere gönderebileceğimi söylediler.Ürünü tekrar geri gönderdim inceleme sonrasında üründe herhangi bir sıkıntı olmadığını söylediler ama istersem ürünü iade alıp paramı geri ödeyebileceklerini söylediler bende yukarda belirttiğim durumdan dolayı zaten pişmandım ve iade istediğimi söyledim.Aynı gün içinde paramı iade ettiklerine dair mail geldi.Güven konusunda ilk başta o ürünü göndererek beni hayal kırıklığına uğratmışlardı ancak şunu diyebilirim ki ben böyle bir hizmeti hiç bir sitede görmedim.Cumartesi günü bile öğlen 2 de müşteri temsilcileri ile görüşebildim.Şuanda farklı bir parfüm sipariş ettim umarım benzer sorunlar yaşamam.Satış sonrası desteğe gerçekten çok önem veren bir firma olduklarını anladım.O konuda çok çok iyiler

• okank. O kullanıcısına yanıt
    sorununuz çözülmüş sevindim, büyük ihtimal batch kodu hatalı üründü, çünkü aldığınız ürünün üretim tarihi ile uyuşmuyordu.

Başka siteden almış olsaydınız o parayı geri almanız ciddi anlamda zor. Mesela herkes hepsiburadaya güveniyor büyük bir kurluş diye. Ama böyle bir durumda mümkün değil hepsiburada dan paranızı geri almanız. Bu yüzden bellamola şu aralar yani benim keşfedebildiğim diyeyim daha doğrusu, en iyi kozmetik sitesi. Satış sonrası hizmette iyi olmalarının arkalarında en büyük sebepte ingitere merkezli bir şirket olmaları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 2 Mayıs 2014; 9:38:05 >
  • quote:

sorununuz çözülmüş sevindim, büyük ihtimal batch kodu hatalı üründü, çünkü aldığınız ürünün üretim tarihi ile uyuşmuyordu.

Başka siteden almış olsaydınız o parayı geri almanız ciddi anlamda zor. Mesela herkes hepsiburadaya güveniyor büyük bir kurluş diye. Ama böyle bir durumda mümkün değil hepsiburada dan paranızı geri almanız. Bu yüzden bellamola şu aralar yani benim keşfedebildiğim diyeyim daha doğrusu, en iyi kozmetik sitesi. Satış sonrası hizmette iyi olmalarının arkalarında en büyük sebepte ingitere merkezli bir şirket olmaları.

Üründe neden öyle bir sorun oldu bilmiyorum ama dediğiniz gibi başka bir firmada böyle bir sorunla karşılaşmış olsaydım kesinlikle iade almazlardı çünkü 4 haftaya yakın olmuştu bellamola ile iletişime geçmem, çünkü ürünü test etme fırsatını yeni bulmuştum.Kendilerine bunu bildirdim onlarda keşke daha erken iletişime geçseydiniz falan dediler ama iade alırken sorun yaşamadım hatta kendileri bu tür hizmetlere çok önem verdikleriniz söylediler.Zaten 4 haftayı geçmiş bile olsa iade alırlardı bence çünkü müşteri memnuniyetine çok önem veriyorlar onu anladım. Şunu diyebilirim şuana kadar parfüm olarak değil aklınıza ne geliyosa internetten yaptığım alışverişlerde böyle bir hizmet ile karşılaşmadım.Yukarıda da dediğim gibi cumartesi öğlen 2 de müşteri hizmetleri beni arayıp durumu anlattı.Bende daha önceden hepsiburada yı tercih ediyordum parfümde ama bundan sonra bellamoladan şaşmam kesinlikle . Hepsiburada büyük bir firma olabilir ama bellamolanın verdiği hizmet gerçekten çok önemli müşteriler için.

• Hocam bvlgari aqva pour homme alıcam. Hangi internet sitesini önerirsin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orcdnz kullanıcısına yanıt
    bellamola.com'dan alabilirsiniz bir kaç gündür 10tl indirim kuponu var sitede ondanda yararlanabilirsiniz.
  • quote:

bellamola.com'dan alabilirsiniz bir kaç gündür 10tl indirim kuponu var sitede ondanda yararlanabilirsiniz.

Sağolasın hocam tenime kesinlikle uyan parfümü buldum kaçırmıycam sayende

• orcdnz kullanıcısına yanıt
    rica ederim iyi günlerde kullanın..
  • quote:

Bu kokunun toniq versiyonu nasıldır ne farklar var hangisi daha kalıcı ve fark edilir biliyor musunuz?

• quote:

Birde hocam lidyana.com da hediye çekiyle birlikte 80 tl oluyor. Lidyana.com a gğvenilebilir mi

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.