Şimdi Ara

[b]'Mahalle Baskısı' araç seçimine kadar vardı: Uzman Görüşler Aranıyor[/b][/b] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
2.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bide benden tavsiye, uzun zamandır araba arayan birisiyim, bence benim gibi hareket et yoksa 10 kişiden 10 farklı yorum alabilirsin.
    "kafana göre takıl"...
  • Astra'nın fiyatı o araç için oldukça pahalı, kia veya toyota bakmanız en mantıklısı olur söylediğiniz araçlar arasından fakat ailedekilerde kia istemediğine göre sanırım toyota kalıyor geriye
  • sizi çok iyi anlıyorum. arkadaşım huyundai getz almıştı, benim asla almayacağım bir araç yazık olmuş demiştim. ama binince şaşırdım, gerçekten çok komforluydu. düşünün hyundai'nin en ucuz arabası olmasına rağmen oldukça iyi performansı vardı. japon ve alman tekelini kırmak zor olsa da artık tüm arabaların iyi olduğunu düşünüyorum. ama hyundai'nin ve kia'nın hala biraz imaj problemi var onun haricinde arabaları gerçekten iyi. sonuç olarak ben alır mıyım? kıl bir adam olduğum için ön yarılarımı da kolay yenemediğim için almam. ama hyundai ve kia'ya kötü diyemem iyi olduğunu kabul ederim.
  • Yeni Astra 1.6 115bg Active Select
    bu benim tercihim olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karenin

sizi çok iyi anlıyorum. arkadaşım huyundai getz almıştı, benim asla almayacağım bir araç yazık olmuş demiştim. ama binince şaşırdım, gerçekten çok komforluydu. düşünün hyundai'nin en ucuz arabası olmasına rağmen oldukça iyi performansı vardı. japon ve alman tekelini kırmak zor olsa da artık tüm arabaların iyi olduğunu düşünüyorum. ama hyundai'nin ve kia'nın hala biraz imaj problemi var onun haricinde arabaları gerçekten iyi. sonuç olarak ben alır mıyım? kıl bir adam olduğum için ön yarılarımı da kolay yenemediğim için almam. ama hyundai ve kia'ya kötü diyemem iyi olduğunu kabul ederim.

Getz'e ben de bindim.Düz bir araba,nesi konforlu onun yahu.
  • Fuarda ceed modelini inceledim. Beklediğimden daha iyi çıktı, özellikle malzeme kalitesi kesinlikle söylendiği gibi değil, sınıfına uygun yani, yumuşak plastik vs. bütün ön konsol. Resimlerden kalitesiz görünüyordu ama öyle değilmiş.
  • @deserthawk:
    getz'e de bindim polo'ya da, aralarında dağlar kadar fark yoktu, ya da vw bu farkı çok iyi saklamış, ben göremedim.

soruyu soran arkadaşa şunu söyleyebilrim,
    1000km kadar kia ceed dizel kullandım. 36 bin km'dir de benzinli i30 kullanıyorum. İkisi de güzel araç. Kesinlikle size önerilen araçlara değişmem, çünkü; Maddi yönden hiç bir sıkıntım olmamasına rağmen, benzer araca fazladan para ödeyip daha az donanım almak hiç işime gelmiyor.
    Maddi yönden sıkıntım olmadığı için satarken kaybedeceğini söyledikleri değeri de düşünmüyorum...

ne alırsan al hayırlı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

O paraya kia alınır mı yahu..5-6 daha koy üzerine klimasız golf al derim...klimalı isterseniz bütçeyi biraz daha artırmalısnız..

kia almadan bende böyle söyleyenlerdendim
  • quote:

O paraya kia alınır mı yahu..5-6 daha koy üzerine klimasız golf al derim...klimalı isterseniz bütçeyi biraz daha artırmalısnız..

Hocam seni tebrik ediyorum daha da bu topiğe yazmıyorum. Yuh yani bu kadar donanımlı bir araca laf edip klimasız golf al diyen zihniyete nedense hiç şaşırmıyorum canım ülkemde

• quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

quote:

Hocam seni tebrik ediyorum daha da bu topiğe yazmıyorum. Yuh yani bu kadar donanımlı bir araca laf edip klimasız golf al diyen zihniyete nedense hiç şaşırmıyorum canım ülkemde

Yanlış anlaşılma var sanırım ortada arkadaş inceden dokundurmuş bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

quote:

Latife Beyanı...Sakin

• kıa alacak dostum umarım araca ikinci elde zararını telafi edecek kadar yani evladiyelik binebilirsin satmak zorunda kalmazsın yani aracını aldıktan sonraki zararına ikinci eldeki bir piyasa araştırması yaparak başlaya bilirsin saygılar Allah kaza bela vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trueman_58

kıa alacak dostum umarım araca ikinci elde zararını telafi edecek kadar yani evladiyelik binebilirsin satmak zorunda kalmazsın yani aracını aldıktan sonraki zararına ikinci eldeki bir piyasa araştırması yaparak başlaya bilirsin saygılar Allah kaza bela vermesin.

piyasada zaten vw,opel ve reno'dan baskası olmadıgı için arkadas haklı..
    bu zihniyet yüzünden millet yıllarca beş para etmez araclara kac para verdi.
    arac artık ihtiyac;yatırım aracı değil.
    evladiyelikmiş peeh..
  • Kia Ceed güzel araba inceleme fırsatım oldu fakat sürmedim. Bu sınıfta bir çok arabayı kullanma şansım oldu. 307,Astra,Megane,Fluence( farklı sınıf olmasına rağmen Passat 1.6 Fsi de dahil) fakat hiçbiri Hyundai İ30 un verdiği o sürüş zevkini vermedi. Sonuçta İ30 ile Kia Ceed kardeş sayılır. Kia ve Hyundai artık kendilerini aştı diyebiliriz.
    Saygılar...
  • Herkese Selamlar,
    Yıllarca hyundai kullandım. linea ve focus ları şirket aracı olarak kullandım ve Kia yı takip ettim, şimdi 2.5 senedir toyota dizel mmt şanzımanlı kullanıyorum. Öncelikle görsel malzeme kalitesi güvenlik vs.. vs.. sayarsanız toyota kıyaslanamaz. özellikle yol tutuş ve fren duruş mesafesi başarılıdır. güven veriyor. ama ön konsol ve kapılarından gelen gıcırtılar ve plastiklerin yıpranması hyundai de yoktu. admire kullandım son olarak, motor performansı ve iç mekanın sessizliği yani plastiklerinin çıt çıkarmaması konusunda admire toyota ya üstün gelir derim. onun dışında mmt (dsg ve tiptronik benzeri) şanzımanı çöpe atsanız almam alanada kendi kaşındı derim. 5 para etmez sorunlu şanzımandır. ben alırken tam otomatik dizel araç yoktu ne yazık ki ve mmt sorunlarını bilmiyordum. sonra hyundai i30 un dizel tam otomatiğini üretti. şimdi baktım kia da çıkarmış. hemde sw. çocuklu aileler için süper. araçları incelemedim ama i30 ve 2007 model ceed toyota ve golf e rakip olmasından ziyada artık avrupa birliği standartlarında üretim yapma zorunluluğundan çıkmış araçlar. zira artık ncap da 4-5 yıldız almayan araçların satışları düşük oluyor hatta bazı ülkelerde izin verilmiyor. i serisinin amerika da da büyük güven kazandığı bir gerçek. ceed de aynı segmentte. ama yeni ceed in ncap testi yaptırılmamış. yaptırılmasını umut ediyorum. benim toyota mmt den kurtulmamın akabinde şehir içinde 9 lt bile yaksa kia sw tam otomatik dizel alma niyetim var. tam otomatik şanzımanlarda bu yakıt normal denebilir. zira benim toyota 7.2 yakarken motora bor katkısı koyduğumda 6.5 lerin altını gördüm şehir içinde.ceed in da hem şanzımanına hemde motoruna bor koyulunca performansının artıcağı ve yakıt değerleri düşücektir.
    bu arada ceed sw nun tam otomatik şanzımanından şikayeti olan 1-2 arkadaş olmuş. Başka kullanan ve sıkıntı yaşayan var mı? Paylaşırsanız sevinirim.
    saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: lackers

Kia cee'd güzel araba.Ve emin ol artık markalar sınıflarına göre araba çıkarıyor.Sınıf farkı olmadığı sürece aynı sınıftaki arabaların birbirinden pek bi farkı yok.Yinede Astrayı öneririm.Yalnız dsg li araçlar kısa zaman sonra sorun çıkarıyor diye duyumlar alıyorum.Viteste takılmalar,sesler vs.

dsg sorunları yeni golflerın 7 ileri dsglerinde var 6 ilerilerde yok düzgün kullanılmadıktan sonra cıkmaz
  • kia'yı beğenmeyenler golf'ü astra'yı full mü sanıyorlar acaba
  • uzak doğu araçları her zaman avrupa araçlarından daha sorunsuzdur benim görüşüm bu hiçbir teknik araştırma sonucu değildir bu düşüncem sadece görüşüm.Peki ben neden böyle düşünüyorum:
    Çünkü firmaların verdiği garanti süresi beni buna yönlendiriyor.
    Çünkü firmaların hedefleri olan pazarları beni bu düşünceye itiyor.
    Uzak doğu firmaları araçlarını arabistan gibi kavurucu sıcak ülkelere asya gibi avrupaya göre çok geri kalmış ülkelere ve de amerika gibi çok ileri ülkelere göre üretiyolar.Avrupa firmalarının ürettiği araçları ben arabistanın sıcak çöllerinde göremiyorum (mercedes bmw nadiren gözüküyor).Asyada en çok rağbet gören mercedes bir nebze bmw diğer markaların yüzüne bakmıyorlar.neden bakmıyorlar çünkü asyada imkansızlık büyük ve arıza potansiyeli yüksek araçları yaptıracak servis ağı parçasını nerden bulacak ya da yaptıracak bütçeyi.Onlar için önemli olan sorunsuzlul.Ama artık uzak doğu firmaları yüzünü avrupaya çevirdi bu yüzden korkmaya başladım çünkü avrupada imkan sorunu az maddi sıkıntı sorunu az avrupa için konfor ve güvenlik önemli mekanik sorunsuzluk 3. planda, neden; adamların imkanı var maddi sıkıntısı yok bolzulursa yaptırır serviste.işte uzak doğulu firmaların da önceliği konfor ve güvenliğe verip sorunsuzluğu 3.plana itmeye başladı neden avrupa için, bu da nedemek; avrupa pazarına üretilen araçların sorunsuzluğundan şüphe duymaya başladım.Bunlar benim görüşüm.

• Golf 1.4 TSI 122 PS Comfortline 44.600
    Golf 1.4 TSI 122 PS Tiptr. DSG Comfortline 50.200
    Golf 1.4 TSI 122 PS Highline 48.200
    Golf 1.4 TSI 122 PS Tiptr. DSG Highline 54.200

Bütçenize uygun olan Donanımı Tavsiye Ederim Hiç KİA İle felanda kafa yormayınız...
  • Arkadaşlar öncelikle bir arkadaş getz ile polo arasında dağlar kadar fark yok demiş.Aralarında gerçekten dağlar kadar fark var polonun malzeme kalitesi leondan bile üstün diyebilirim getz ile hiç karşılaştırılamaz.

Astra golf ve ceed e gelince eğer 3 ü de aynı para ve aynı donanımda olsaydı heralde ya golf ya astra alınırdı ama f/p olarak bakarsak ceed bu araçların çok önünde.Malzeme kalitesi ise olddukça iyi civic den corolladan meganedan fluence dan oldukça üstün.Ama bir octavia astra veya golf kadar değil elbette.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.