Şimdi Ara

[b]'Mahalle Baskısı' araç seçimine kadar vardı: Uzman Görüşler Aranıyor[/b][/b]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
2.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cee'd dizel otomatik Motion aracı almaya niyet ettim ve pazarlığın son aşamasına geldim. 37.750 liraya park sensörlü anahtar teslim fiyat verdiler. Aile meclisinde aracı alacağımı söyleyince Kia'nın aksi yönünde söz söylemeyen kalmadı. 3000-5000 lira ver Yeni Astra 1.6 115bg Active Select al, 1.6 DSG Golf al, Toyota Corolla otomatik al diyorlar. Bütçem bu araçlara da uyuyor. Yılda en fazla 12,000 km yapıyorum yani dizel araç çok elzem değil. Kia marka algısı yüzünden "mahalle baskısını" daha almadan yaşamaya başladım. Bir de 37,000 Kia'ya verilir mi sözleri moralimi çok bozdu. Siz olsanız bu şartlarda yukarıda belirttiğim araçlara geçiş yapar mıydınız? Eğer öyleyse yol tutuş, kalite, güvenlik, yakıt tüketimi gibi yönleri göz önünde bulundurarak hangi aracı tercih ederdiniz?

• Kia cee'd güzel araba.Ve emin ol artık markalar sınıflarına göre araba çıkarıyor.Sınıf farkı olmadığı sürece aynı sınıftaki arabaların birbirinden pek bi farkı yok.Yinede Astrayı öneririm.Yalnız dsg li araçlar kısa zaman sonra sorun çıkarıyor diye duyumlar alıyorum.Viteste takılmalar,sesler vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanYazgan.

Kia cee'd güzel araba.Ve emin ol artık markalar sınıflarına göre araba çıkarıyor.Sınıf farkı olmadığı sürece aynı sınıftaki arabaların birbirinden pek bi farkı yok.Yinede Astrayı öneririm.Yalnız dsg li araçlar kısa zaman sonra sorun çıkarıyor diye duyumlar alıyorum.Viteste takılmalar,sesler vs.
    aileye bir de bravo'yu gösterin. 1.4 turbosunu güzel bir fiyata alabilirsiniz. cruze var mesela uygun fiyatlı otomatik. ama 1.6 ve otomatik yanyana gelince hoş olmayan durumlar yaratabiliyor. gitmeme ve benzin içme gibi. düz vites 1.6 bir araç yılda 10-12 bin km yapan insan için makul gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

aileye bir de bravo'yu gösterin. 1.4 turbosunu güzel bir fiyata alabilirsiniz. cruze var mesela uygun fiyatlı otomatik. ama 1.6 ve otomatik yanyana gelince hoş olmayan durumlar yaratabiliyor. gitmeme ve benzin içme gibi. düz vites 1.6 bir araç yılda 10-12 bin km yapan insan için makul gelecektir.

Alıntıları Göster
    kesinlikle corolla
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcfacia07

kesinlikle corolla

Alıntıları Göster
    Kia takip ettiğim kadarıyla son zamanlarda iyi işler çıkarıyor. Bende cerato koup u beğendim kısmet olursa almayı düşünüyorum. Aracı siz kullanacaksınız bence insanların ne düşündüğü pek önemli olmamalı diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seco917

Kia takip ettiğim kadarıyla son zamanlarda iyi işler çıkarıyor. Bende cerato koup u beğendim kısmet olursa almayı düşünüyorum. Aracı siz kullanacaksınız bence insanların ne düşündüğü pek önemli olmamalı diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    kia , kötü marka değil ve modelleri iddialı.
    fakat bende 3-4 fazla verip daha oturmuş markalar tercih ederdim yerinizde olsam.
    astra şu an için iyi bir seçenek
  • quote:

kesinlikle corolla

Alıntıları Göster
    kia lar bahsettiğiiz gibi kötü araçlar değil ama diğerleri daha akıllarda yer etmiş marka ve modeller

benim arkadaşıma şirketten cerato tahsis etmişlerdi istanbul tüm türkiye arası gezmediğimiz yer kalmadı araba çok sağlam hiç sorun çıkartmadı diye överdi hep

ama bende olsam toyota opel vw gibi markalara aklım gidebilirdi doğrusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 9 Kasım 2010; 23:38:18 >
  • quote:

kesinlikle corolla

Sürdüğüm en berbat şanzımanlı araçtır otm. 1.4 dizel Corolla.
  • Bu araç alma işi sandığımdan da zormuş. Bu marka algısı yurtdışında çok farklı ancak bizim Türkiye'de insanı aracından soğutuyor. Benim çıkarttığım sonuç şu: VW, Opel, Toyota taş satsa altın, Kia-Skoda gibi markalar altın satsa kum gibi değer buluyor. Kafam tamamen karışmış durumda anlayacağınz:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi automania -- 9 Kasım 2010; 23:59:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: automania

Bu araç alma işi sandığımdan da zormuş. Bu marka algısı yurtdışında çok farklı ancak bizim Türkiye'de insanı aracından soğutuyor. Benim çıkarttığım sonuç şu: VW, Opel, Toyota taş satsa altın, Kia-Skoda gibi markalar altın satsa kum gibi değer buluyor. Kafam tamamen karışmış durumda anlayacağınz:(
    İşin içine mahalle baskısı girdiyse işiniz zor.
    Aynı durumda olan bir arkadaşım var. Artık ona araç bile önermiyorum.
  • quote:

Bu araç alma işi sandığımdan da zormuş. Bu marka algısı yurtdışında çok farklı ancak bizim Türkiye'de insanı aracından soğutuyor. Benim çıkarttığım sonuç şu: VW, Opel, Toyota taş satsa altın, Kia-Skoda gibi markalar altın satsa kum gibi değer buluyor. Kafam tamamen karışmış durumda anlayacağınz:(
    bence kia cee'd almak akıl karı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kritios -- 10 Kasım 2010; 0:04:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kritios

Alıntıları Göster
    Arkadaşım merhaba;
    Ülkemizde maalesef herkes herşeyi çok iyi bildiği (özellikle bu otomobil konusunda) için araba almak için danışmak gerçekten insanın kafasını karıştırmaktan başka hiç bir işe yaramıyor. Ülkemizde ciddi bir marka fanatizmi sözkonusu.. yol bilgisayarı bile olmayan bir jetta sorunsuz ve donanımlı bir kia ya tercih edilebiliyor. Kia kullanıpta şikayet eden hiç kimse duymadım etrafımda.. (4-5 arkadaşımda var değişik otomobilleri) herkes çok ama çok memnun. Ama yukarıda bahsettiğim sebeplerden sıfır almanız durumunda ciddi bir değer kaybı yaşayacağınız kesin.. Uzun süre binecekseniz buda sorun değil.

Siz hangi arabaları beğeniyorsanız onları test edin; marka forumlarında kullanıcılarına !!!! sorun. Sonra da gidin alın.

Ben o kadar dolaştıktan sonra Linea aldım. Bana neler söylemedi o malum mahalle baskısı.. (Tamam çok iyi bir araba değil ama)
    Ben arabayı 27000 e aldım onlar 36000 e
    ben kmde 180 kuruş yakıyorum onlar 290 kuruş
    ben 200 TL vergi ödüyorum onlar 400
    ben 250 TL bakım parası veriyorum onlar 600 TL
    benim aracımın donanımı onlardan fazla;

eee ben yanlış bir iş mi yapmış oldum şimdi?

O yüzden kendinizce en doğrusunu yapın.. Aracınız hayırlı olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: kritios

Alıntıları Göster
    dostum yan komşum aldı ceed dizel adamla konuştum bu fiyata bu özelliklerde başka araç yoktu dedi. Bence mantıklı bir karar ceed alman. Sanırsam i30 lar ile aynı banttan çıkıyorlar.O aldığı zmn 35 bin lira idi. 35 bine boş polo almak var birde full ceed almak war. Bu arada ben bir VW sahibiyim kesinlikle tavsiye etmiyorum.Umarım yakın zmnda satarım. Tam bir bütçe düşmanı.Yani yakıt ve servis açısından

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

dostum yan komşum aldı ceed dizel adamla konuştum bu fiyata bu özelliklerde başka araç yoktu dedi. Bence mantıklı bir karar ceed alman. Sanırsam i30 lar ile aynı banttan çıkıyorlar.O aldığı zmn 35 bin lira idi. 35 bine boş polo almak var birde full ceed almak war. Bu arada ben bir VW sahibiyim kesinlikle tavsiye etmiyorum.Umarım yakın zmnda satarım. Tam bir bütçe düşmanı.Yani yakıt ve servis açısından

Alıntıları Göster
    Kia çok şişirmiş araba fiyatlarını son 6 ay içinde,o da VW'e uydu anlaşılan Opel,Toyota ve özellikle de Honda gibi...
    Gerçi o fiyata başka dizel otomatik C segmenti olduğunu sanmıyorum,alternatifleriniz pek fazla yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: enoman

Kia çok şişirmiş araba fiyatlarını son 6 ay içinde,o da VW'e uydu anlaşılan Opel,Toyota ve özellikle de Honda gibi...
    Gerçi o fiyata başka dizel otomatik C segmenti olduğunu sanmıyorum,alternatifleriniz pek fazla yok.

Alıntıları Göster
    hocam ailen haklı olarak ıkıncı el fıyatını satılma suresını ve servıs agını dusunerek solemıstır bencede dıkkate al....

• quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

hocam ailen haklı olarak ıkıncı el fıyatını satılma suresını ve servıs agını dusunerek solemıstır bencede dıkkate al....

Alıntıları Göster
    maalesef özellikle otomobil konusunda çokbilmiş insanlar çok fazla sayıda bence sana göre hangi araç uygunsa onu almanda fayda var sonuçta arabayı kullanacak olan sensin...

artık şu fiat lara tofaş muamelesi kia vb markalara dandik vw'ye dünyanın en iyi aracı muamelesi yapmaktan kurtulun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: genelkurmay89

maalesef özellikle otomobil konusunda çokbilmiş insanlar çok fazla sayıda bence sana göre hangi araç uygunsa onu almanda fayda var sonuçta arabayı kullanacak olan sensin...

artık şu fiat lara tofaş muamelesi kia vb markalara dandik vw'ye dünyanın en iyi aracı muamelesi yapmaktan kurtulun...

Alıntıları Göster
    Kimsenin dedıgıne bakmıyacaksın aklına hangısı yatıyorsa onu alıp keyıfle bıneceksın , Bu ulkede Cady 'i Passatla eşdeger tutan adamlar bıle var

• quote:

Orijinalden alıntı: jasberny

Kimsenin dedıgıne bakmıyacaksın aklına hangısı yatıyorsa onu alıp keyıfle bıneceksın , Bu ulkede Cady 'i Passatla eşdeger tutan adamlar bıle var

Alıntıları Göster
    ya arkadas gıdın butun karsılastırma konularını butun araç tercıh forumunu bastan asaya kontrol edın arac ne olursa olsun konus vw ye gelıyor.adam bionık motorsıklet alıyımmı dese kesın altına bırı yazıyor vw ye o parayı vercegıne tabıkı bionık ya artık baslıgı tıklarken acaba vw ıle nasıl bı baglantı kurdular dıye merak etmeye basladım. kımse vw onermemıs burda kımse kia dansa vw alırımda dememıs ama hemen kıkı uye konuyu vw ye baglamıs gercekten kutluyorum sızı arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: jasberny

Alıntıları Göster
    babamla birlikte ailece yıllarca vw kullandık
    bir ara profesyonel olarak araç modifiye ve yarış otomobillleri hazırlık süreçlerinde profesyonellerle beraber mesailerde bulundum
    işim gereği birçok otomobil firmasıylada yakından ilgiliyim
    halen mevcut şirketimizde birçok kiralık araç kullanmaktayız
    bugüne kadar kullandığım araçları sayarsam aklıma geldiği kadarıyla
    vw gruptan golf bora jetta passat
    opel gruptan vectra astra corsa
    seat gruptan leon ibiza
    subaru impreza
    renault megane 19 broadway vs
    skoda oktavia
    toyota coralla yaris avensis
    son olarakta kia pro ceed aldım
    alırken herkes istisnasız "şakamı yapıyorsun kia alınırmı" dediler
    eşim benimle 1 hafta konuşmadı kia alıyorum diye
    herkes alay ediyormuş zira..
    ben yaklaşık 2 yıldır bu markayı ve dediğm aracı araştırıyordum zaten
    aklınıza ne gelirse tüm araştırmamı çok ciddi bir şekilde sürdürdüm
    5 kullanıcı ile birebir görüşerek
    servislere defalarca giderek test sürüşleri yaparak
    yedek parça sorununu bizzat en yetkili şahıslardan öğrenerek
    almaya karar verdim aracımı
    gerçektende daha evvel ki mesajlarımdada belirttim
    ben kia adına çalışmıyorum
    en küçük dahi menfaatim yok
    burada sadece görmediğim insanlara ve ileridede hiç göremiyeceğim sizlere
    bir küçük faydam olabilir belki kanısıyla bulunuyorum
    dediğiniz araçlar gerçekten büyük firmalar
    kia da dünyanın 5. büyük oto şirketi
    pek ülkemizde bilinmiyor ama
    Türkiyede çok uzak bakılan bir marka
    ama bu bazı gerçekleri değiştirmiyor
    ben bu kadar deneyimimden sonra kia ceed ve diğer bazı modellerinin fiyat kailte oranına bakılırsa tüketiciye çok uygun şartlarda satış yapıldığına şahit oldum
    bence bu fiyatlara bu araçlar gerçekten çok iyi
    ben 34 bine mal ettim aracımı
    1 oğlum var 9 yaşında ve ailece çok rahat ettik araçta 3 kapılı olmasına rağmen
    mesala golften astrda çok daha geniş ve ferah bir araç
    üstelik donanımı çok yeterli görünüşü çok iyi
    5 yıl garantisi ve yakıtı adeta kokluyor olması avantajları
    üstelik bindiğim en sessiz dizel yolda adeta benzinli kadar sesi var
    rölantide toyota en sessiz dizeli üretti ama yolda yüksek süratte sesi çok artıyor
    ceed ve pro ceed dizelleri ise 160-180 km lerde dahi çok gürültüsüz
    kesinlikle tavsiye ediyorum
    aracınız her ne olursa olsun
    Allah kaza bela vermesin
    iyi günlerde kullanın inşallah..

• quote:

Arkadaşlar Selamlar,

Cee'd dizel otomatik Motion aracı almaya niyet ettim ve pazarlığın son aşamasına geldim. 37.750 liraya park sensörlü anahtar teslim fiyat verdiler. Aile meclisinde aracı alacağımı söyleyince Kia'nın aksi yönünde söz söylemeyen kalmadı. 3000-5000 lira ver Yeni Astra 1.6 115bg Active Select al, 1.6 DSG Golf al, Toyota Corolla otomatik al diyorlar. Bütçem bu araçlara da uyuyor. Yılda en fazla 12,000 km yapıyorum yani dizel araç çok elzem değil. Kia marka algısı yüzünden "mahalle baskısını" daha almadan yaşamaya başladım. Bir de 37,000 Kia'ya verilir mi sözleri moralimi çok bozdu. Siz olsanız bu şartlarda yukarıda belirttiğim araçlara geçiş yapar mıydınız? Eğer öyleyse yol tutuş, kalite, güvenlik, yakıt tüketimi gibi yönleri göz önünde bulundurarak hangi aracı tercih ederdiniz?

eğer İstanbul Anadolu yakasından almaya niyetiniz olursa
    37750 tl nin altına ben buldum haberiniz olsun..

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.