Şimdi Ara

Manuel lens yardım lutfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle daha adaptörü bile bulunmamasına rağmen bu ara manuel lens merakım başladı.

bulunduğum yerde,

porst 135mm f2.8 manuel lens
    Voigtländer 135mm f2.8 manuel lens

Canon 350d makinam var. buna adaptör alıp kullanmak istiyorum.

ürünleri bayonetleri nedir ve benzeri ürünleri kullananlar ürünler hakkında bilgi, çekim kalitesi vs. yardımcı olabilir mi?

Ayrıca elimde Canon 50mm f1.8 lens var alıcağım lenslerin buna oranlara kaliteleri ne olur acaba?

• Yazdığın lensler genelde m42 bayonet üretilmiştir, ki en ucuz ve sorunsuz (sonsuza netleme sorunu olmayan) manuel lens ve adaptörlerdir, m42 bulmanı tavsiye ederim.
    Kalite olarak (özellikle keskinlik) çok büyük bir beklentin olmasın, jilet gibi keskin manuel elbet vardır ama bunlarla genellikle portre çekildiğinden kendine has bir softluk olabilir ve portrelerde gayet hoş olur.
    MC kaplamalı lens bulursan daha iyi olur (çok katmanlı kaplama), aksi halde ters ışıkta flare ve düşük kontrast sorunları yaşayabilirsin.
  • teşekkür ederim o zaman bu konuda biraz daha derinlere girip öyle satın alsam iyi olucak
  • dostum jupiter 135mm Kullanıyorum Çok keskin bir lens tavsiye ederim. bulabilirmisin orası ayrı. Ama Sonuçlar harika kesinlikle.

buda örnek olsun :)

http://500px.com/photo/77843085/flower-by-selcuk-selcuk?from=user_library
  • Lütfen fotoğraf paylaşma içim gidiyor.

Arkadaşımın ricası üzerine dış mekan gelin damat çekimi yapıcam haftaya. Hele onu atlatayım hayırlısıyla.

Yukarıda bahsettiğim lensleri 100er liradan buldum. Senin bahsettiğin lenside araştırıcam ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.