Şimdi Ara

Mavi ekran hataları, lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir aylık toplama bir bilgisayarım var, bilgisayarım açılırken mavi ekran hataları veriyor(her seferinde farklı bir hata (MEMORY MANAGEMENT / ırql not less or equal / Page fault in nonpaged area vb.) ve güvenli modta da açılmıyor. Aynı şekilde flash bellekten boot etmek istediğim zamanda mavi ekranla karşılaşıyorum. Bir bilgisayarcı arkadaşa daha önce internetten ulaştım geldi. Bilgisayarı götürdü inceledi, sorunun anakartta olduğunu söyledi ve servis ücretini alıp gitti. Bunun üzerine bende anakartı garantiye yolladım ve o sırada beklememek için idareten sıfır bir anakart satın aldım fakat aynı sorunlar devam etti. Tek kanal RAM kullanıyordum ve acaba RAM mi arızalandı dedim. Bilgisayar teknik servislerini aradım teker teker fakat hepsi elimizde test amaçlı DDR4 RAM yok dedi. En son dayanamadım bir tane daha RAM aldım fakat gene hayal kırıklığı hatalar aynı şekilde devam etmekte. Sorunun SSD'de olma ihtimalini düşünerek tüm SATA bağlantılarını söktüm ve o şekilde flashtan windows yüklemek istedim. En azından format ekranında hard disk seçim kısmına kadar gelmesi gerekirdi çünkü format sırasında o ana kadar hard diske ihtiyaç duymadan RAM'ler üzerine kayıt yapılıyor diye biliyorum. Geriye sadece işlemci kaldı ve soruma gelecek olursak işlemci arızası mavi ekrana sebep olabilir mi? Veya işlemci arıza yapmış olsaydı bilgisayar mavi ekran dahi olsa tepki veriyor olur muydu? Sorun sizce tam olarak nedir?

Hatanın videosu;
    https://youtu.be/73q0V9u4JuM

SİSTEM ÖZELLİKLERİM;
    ASUS Z170-P DDR4 Anakart
    İ5 6600K işlemci
    Kingston hyperx fury 8 GB RAM (sonradan 8 daha aldım)
    120 GB adata SSD
    Gigabyte GTX 1060 extreme gaming
    High Power 500w 80+ bronze PSU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardım edebilecek kimseler yok mu?

• Sorun tamamen işlemci deymiş, işlemciyi değiştirir değiştirmez bilgisayar sorunsuz şekilde açıldı. En az ihtimal verilen parça maalesef arızalı çıktı. Henüz bir aylık bir işlemcinin bu kadar kolay arızalanmış olması beni hayal kırıklığına uğrattı. İşlemci tamiri diye bir şey söz konusu olmadığı için tahminimce garantiden değişim gelecektir. Bu mesaj tamamen benzer sorun yaşayabilecek arkadaşlara yardımcı olması amacıyla yazılmıştır, iyi akşamlar herkese.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.