Şimdi Ara

mavi ekran sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bılgısayar acılırken normal modda 0x0000008E(0xC0000005,0X80620011,0XEE58DB84,0X00000000) sorunu ıle o bıldık mavi ekran sorunu cıkıyor bu sorun cıkmadan once
    hıcbır surucu yuklemesı yada donanın eklenmesı yada program eklenmesı olmadı
    antı virüs programı olarakda trend mıcro var yardım lutfen bıos guncellemesı yapıldı
    tekrar soyluyorum hıcbır donanım eklenmedı yada program

• başlat/denetim masası/görüntü/ayarlar/gelişmiş/sorun gider buradaki donanım ivmesi tam mı yazıyo yoksa yom mu yazıyo ana bak yok yazıyorsa tam a getir
  • zaten tamda
  • daha önce bu ayarla oynadınmı oynadıysan bu sorun ondan olur ozaman biraz yarıya doğru çekin tam yarıda olmasın ve yani iki çizgi geri çek alttaki kutucuğuda işaretle
  • denedım olmadı yıne
  • RAM'lerinizi kontrol edin. Farklı slotlarda deneyin, 1'den fazla ram kullanıyorsanız, tek bir ram ile deneyin.. Ayrıca kurulumda kullandığınız XP CD'sinin Service Pack 2'yi içerdiğinden emin olun..

Umarım faydalı olur,

Kolay gelsin..
  • arkadaşım büyük ihtimal elektrik kesilmesindn kaynaklanan bi işletim sistemi sorunu bilgisayarını ne kullanıyosan nt*win2000*xp*vista onun cd si ile boot et onar olması lazım olmazsa hdd yi ve başkabile ikinci disk olarak bağla ordan diski denetle sorun kalmıycaktır. windowsun açılıncada çalıştıra işl sistem cd sini koyduktan sonra sfc/scannow yaz eksilen sistem dosyalarını tekrar kontrol eder ok kolayt gele 400 adet bile bakıyorum yaklaşık hergün böyle problemler çıkıyo olmadımı bas ghostu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.