Şimdi Ara

Mavi Ekran Ve Garanti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bi önceki konuda mavi ekran hatalarını aşmaya çalıştık ama ne yaptıysak başaramadık.
    sistem i yeni topladım 4 gün oldu

amd 1090t phenom ii x6
    gigabyte ga-970a-d3
    geil engeance corsa 2x4gb 1600 mhz ram
    sapphire hd 5850 toxic 1gb 256 bit
    aerocool strike x 550 psu lu
    500 gb seagete baracuda 16 mb ön bellek 7200 rpm

Memtes uyguladım 7 saat 0 error ramler sağlam hdtune uyguladım hardiskler sağlam
    windows 7 64 bit yükledim , driverin en güncellerini yükledim , biosu güncelledim , parçaları söküp tekrar taktım , ramlerin yerini deiştim ama bi türlü gitmedi,

Aldığım mavi ekran hatarının kodları

PAGE_FAUL_İN_NONPAGED_AREA
    ATİKMDAG.SYS
    NTFS.SYS
    DXMMS1.SYS
    WDF0100.SYS (1 defa gördüm 3 gündür görmedim )
    MEMORY_MANAGEMENT (ramlarin yerini deiştirdikten sonra daha karşılaşmadım )

Bu kadar mavi ekran hatasının olması bencede garip Ekran kartını ve anakartı garantiye göndereyim diyorum sisce doğru bi kararmı yoksa başka bir donanımdan ötürümü Yardımcı olursanız sevinirim Şimdiden Teşekürler

• dostum ram ve hdd de problem yoksa, anakarta baktırmanda fayda var.. ama hepsinden önce işletim sistemini yeniden kurmayı dene bir bence.. farklı bir cd den kur ama.. hatta yeni bir tane indir ve onu kur..
  • işletim sistemi xp kurdum olmadı şu an windows 7 64 bit var ben anakartı kesin gönderecemde garantiye , ekran kartınıda göndereyimmi ikisinide kontrol etsinler ?
  • valla ekran kartını da bir test et ozmn.. benchmark programları var bir sürü.. onlardan biriyle test et.. ekran kartından dolayı mavi ekran vereceğini pek sanmıyorum ben.. ama olmaz diye de bir şey yok tabi..
  • dostum güzel söylüyosunda şu beni şüpelerndiriyor ATİKMDAG.SYS yani ekran kartınıda anakartıda bi kutuya koyup postalıyayım diyorum ikisinide test etsinler sorun hangisindeyse yenisini yollarlar sorun yoksa ekran kartını geri postalarlar yoksa gerek yok ekran kartını göndermemi diyorsunuz yarına kadar düşüneceğim yardım edin bea
  • bence kendin bi test et ilk önce.. çünkü ne kadar çok parça gönderirsen o kdr işin aksar, daha geç geri gelir sana parçaların.. ben o yüzden söyledim.. ama yok çok önemli deil, geç gelsin de tam olsun diosan.. gönder ikisinide..
  • overclock yapıyo musun??
  • hayır overclok yapmıyorum bude fumark test sonuçları ben pek anlamam siz yardım edin ekran kartı sağlammı başka programlarlada test edeceğim program tavsiye edermisiniz

Mavi Ekran Ve Garanti
     Mavi Ekran Ve Garanti

bencede sade anakartı göndersem yeterli olur gibime geliyor ama psu yetermi psu 5850 kaldırır yazıyor ama bilmiyorum leon-x bizi aydınlatsa iyi olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi historia44 -- 19 Aralık 2011; 22:40:24 >

• ramlaride test ettim sonuç
     Mavi Ekran Ve Garanti
  • ekran kartında bir problem yok görünüyor 2 testte de.. anakartı versen sadece yeterli bence..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.