Şimdi Ara

Media Marktan paramı tüketici hakem heyeti sayesinde aldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
2.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum aklınızda olsun: kasim aylarinda haftalarca suren arastirmalarimin sonunda media markt internet magazasindan LG49UF8507 marka bir tv satin aldim. Ben işteyken kargo firmasi (horoz lojistik) geldi ben evde olmadigim icin komsuma birakmalarini soyledim. Kutunun LG servisiyle acilacagini bildigimden servise telefon edip rendevu aldim. Servis geldi kutuyu acti tvnin kirik oldugu ortaya cikti. Hasar raporu icin tvyi goturduler kargo esnasinda kirilmistir dendi. Media markt kargo hasar raporu olmadan iade almadi. Kargo sirketi de teslim almasaydina getirdi zaten. Ilcedeki tuketici hakem heyetine ciktim. Media markta dava actik. Davayi kazandim. Media markt parayi yine odemedi bu sefer icraya gittim parayi yasal faiziyle beraber aldim. Toplamda 6-7 ay surdu ama parami aldim. Aklinizda bulunsun korgo hasar tutanagiydi falan filan hikaye. Boyle bir durumda musteriye ayipli mal teslim ettigi icin her zaman firma suclu. Parayi iade edecek ya da urunu degistirecek. Ama musteri hizmetleriyle konusunca ya kargo hasar tutanagini getir ya da uzerine su ice getiriyorlar olayi. Aklinizda bulunsun tuketici hakem heyeti her zaman tuketicinin yaninda oluyor. Biraz zaman aliyor ama sonunda kazaniyorsunuz...

• tüketici hakem heyetlerinde hep olumlu haberler alıyorum geçmiş olsun, karar çıktıktan sonra hala ödemeyen firmalar yeri gelir devlete laf söyler bürokrasi var diye halbuki onlarda daha katı ve anlayışsız bürokrasi var.
  • teşekkürler.. ben ilk defa başvurdum ve sorunum halloldu. ama tüketici hakem heyeti sıfır ürünlerde yaşanan haksızlıklara bakıyor. bir arkadaşım garantisi devam eden ikinci el Iphon aldı. arızası çıktı servise yolladı. servis daha önce ekran servis dışında değiştirilmiş diyerek garantiye almadı. tüketici hakem heyeti bu olaya biz bakamayız dedi.
  • Hocam hakem heyeti sürecini nerden kontrol ettiniz acaba ?
  • valla süreci pek de takip etmedim. dilekçemi verdim 3 ay sonra sonuçlandı. hakem heyeti bankaların aldığı kredi dosya masraflarına bakıyor genelde. her 15 günde bir toplanıyorlar ve baktıkları davaların %90 bu banka davaları. çok azı normal davalar. dilekçe verdikten 1 ay sonra eve ekspertiz geldi kırık tvyi incelemek için. o zaman anladım benim dava sümen altı olmayacak işler yoluna girecek. zaten davanın bitmesini beklemeden teknosa internet mağazasında aynı tvyi almıştım.
  • bende haziranın ilk haftası mediamarktı hakem heyetine şikayet etmişliğim var. bugün tebligat ulaştı. ist. yeni sahra optimum mağazası. yarın gitmeyi düşünüyorum. yalnız kabul etmezlerse ne yapmak gerekiyor. ne kadar sürüyor yeni işlemler.
  • itiraz etmedilerse kabullenmişler demektir. hala kabullenmiyorlarsa icraya veriyorsun bir ayda hallediyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulga

Başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum aklınızda olsun: kasim aylarinda haftalarca suren arastirmalarimin sonunda media markt internet magazasindan LG49UF8507 marka bir tv satin aldim. Ben işteyken kargo firmasi (horoz lojistik) geldi ben evde olmadigim icin komsuma birakmalarini soyledim. Kutunun LG servisiyle acilacagini bildigimden servise telefon edip rendevu aldim. Servis geldi kutuyu acti tvnin kirik oldugu ortaya cikti. Hasar raporu icin tvyi goturduler kargo esnasinda kirilmistir dendi. Media markt kargo hasar raporu olmadan iade almadi. Kargo sirketi de teslim almasaydina getirdi zaten. Ilcedeki tuketici hakem heyetine ciktim. Media markta dava actik. Davayi kazandim. Media markt parayi yine odemedi bu sefer icraya gittim parayi yasal faiziyle beraber aldim. Toplamda 6-7 ay surdu ama parami aldim. Aklinizda bulunsun korgo hasar tutanagiydi falan filan hikaye. Boyle bir durumda musteriye ayipli mal teslim ettigi icin her zaman firma suclu. Parayi iade edecek ya da urunu degistirecek. Ama musteri hizmetleriyle konusunca ya kargo hasar tutanagini getir ya da uzerine su ice getiriyorlar olayi. Aklinizda bulunsun tuketici hakem heyeti her zaman tuketicinin yaninda oluyor. Biraz zaman aliyor ama sonunda kazaniyorsunuz...

Mrb,
    Birebir aynı durumdayım. Mediamarkt dan LG bulaşık makinası aldım. Horoz lojistik teslim etti. LG servis gelip kutuya açtı: Hasarlı.
    LG merkezi ürün kargoda hasarlı, satıcı ile görüşün diyor. Satıcı 'hasarlı kargo tutanağı' istiyor.
    Bana Marko paşa ve tüketici hakem heyeti gözüküyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• yusufmet Y kullanıcısına yanıt
    davayı kazanınca 20 gün bekle media markın itiraz etme süresi var. o sürenin bitmesini bekle. sakın arayıp davayı kazandım paramı verin deme. çünkü onlara giden sonuç belgesi kaybolabiliyor ya da o kadar evrağın içinde unutuyorlar. sen ararsan eşeğin kulağına karpuz kabuğu sokuyorsun. 20 gün geçsin ver icraya al paranı. adamlar uyandığında zaten itiraz süreleri de dolmuş oluyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.