Şimdi Ara

Mekatronik mühendisliği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba abilerim ablalarım. Bu mekatronik mühendisleri neler yapıyor mezun olduktan sonra? Yüksek lisansa çok fazla başvuran oluyormu bu bölümde? Bu bölümdekiler daha çok yönetimde rol alıyor araştırdığım kadarıyla, 3 dalda bilgileri oldukları için, doğrumudur? Marmara veya yıldız teknik dışında başka bir yerde okunursa dezavantaj olur mu? Bu meslektekiler kariyerlerini genelde nasıl sürdürüyorlar?

• Mekatronik ülkemizde pek rağbet görmeyen ama yurtdısında geleceğin mesleği olarak görülen bir dal Türkiye de en yüksek puanla ytü alıyor ama konuştuğum abiler ytü eğitimin kötü olduğunu söylüyor zaten ytü bu daha çok robotik konularda çalışırlar ama Türkiye de bu işi daha çok elektronik mühendisleri yapar ama istihdamı iyidir tavsiyem Türk alman üniveristesi de okuman Almanya ya gidiş bakımından iyidir ayrıca iki lisan öğreneceksin 3 dalda tam bilgin Olmaz yani elektronikçi kadar elektronik makineci kadar makine bilemezsin belli başlı kısımları biliisn tavsiyem dediğim gibi taü de okuyup Almanya ya gitmen tr de pek sevilmez
  • TAÜ de olduğunu görmedim. Sen mekatronik mezunu musun?
  • arkadaşlar bu bölümden mezun olanların yurtdışında çalışma imkanları var mı? Varsa nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuzafsif

TAÜ de olduğunu görmedim. Sen mekatronik mezunu musun?
    Ben elektrik elektronik öğrencisiyim Taü de değilim ama taü nün olanakları çok iyi mekatronik için zaten Türkiye yi unut o işi daha çok elektronik mühendisleri yapıyor Almanya ya gitmen saha iyi olur taü de almanca işlendiği için dersler yanına da İngilizce veriyorlar senin için daha iyi olur akademik kadrosu da müthiş proflar Alman burdan sağlam bir network elde edebilirsin yoksa ytüylr olacak iş değil İngilizce bile değil ytü bide ordan mezun biri bana iyi olmadığını söylemişti dediğim gibi taü ye git orda güzelce çalış Almanya da rahat işin olur imkanların daha iyi olur
  • Taü de yüksek lisans mı bahsediyorsun yoksa lisans mı?
  • Temel mühendislik bölümlerinden de mekatronik üzerine işler yapabilirsin. Girersin bi kulübe orda projeler vs yolunu bulursun. Okula git gel yapınca pek faydası olmuyor
  • Benim mekatronik düşünmemin sebebi makina ve bilgisayar/yazılıma olan merakım. Peki makina okuyup, yazılımı kendim öğrenebilir miyim? Yazılım konusunda mıt gibi üniversitelerin dersleri var internette.
  • Efkarım birikti sığmaz içime.

(Özel mesaj atarsan sorularına cevap verebilirm)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.