Şimdi Ara

Menfez panjur yönü nasıl olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
20.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ustalardan doğru bilgiye ihtiyacım var. Nitekim koca internette tatmin edici bir bilgi bulamadım malesef. Kombi mutfakta, mutfak camında doğalgaz için menfez yapılmış. Ben onu araya poşet koyarak kapatmıştım. Fakat yapmış olduğun hatadan az önce dönerek çıkarttım poşeti :) fakat şimdi başla bir problem var. Izgaraların yönü çok önemli midir? Içerdeki kısımda delikler yukarı, dışardaki kısımda ise aşağı bakıyor. Doğrusu nedir acaba? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolalper -- 29 Aralık 2014; 20:25:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Doğalgaz Menfezlerinin Doğru Yönü Nasıl Olmalıdır?

Doğalgaz menfezleri, doğalgaz cihazlarından çıkan yanma gazlarını dışarı atmak için kullanılır. Bu gazların doğru şekilde tahliye edilmesi, evinizin emniyeti ve içiniz rahatı için çok önemlidir.

Doğalgaz Menfezi Yönü

Doğalgaz menfezlerinin yönü, binanın yapısına ve cihazların konumuna göre değişebilir. Ancak genel olarak şu kurallara uyulmalıdır:

• Menfezler, yanma gazlarını dışarı atacak şekilde yukarı doğru olmalıdır.
    • Menfezler dış duvara monte edilmeli ve hiçbir şekilde bloke edilmemelidir.
    • Menfezler, cihazların en yüksek noktasının üzerinde olmalıdır.

Cam Menfezlerin Yönü

Cam menfezlerde, yanma gazlarının yukarı doğru çıkmasını sağlamak için eğimli bir yapıya sahip olmalıdır. Eğimin yönü, cihazın konumuna göre değişir.

Menfezlerin Takılması

Doğalgaz menfezlerini kendiniz takmamalısınız. Bu işlem, yetkili bir doğalgaz teknisyeni tarafından yapılmalıdır.

Havalandırma Menfezleri

Doğalgaz cihazlarının bulunduğu odalarda, yeterli havalandırma sağlamak için havalandırma menfezleri bulunmalıdır. Bu menfezler de dışarı doğru olmalıdır ve bloke edilmemelidir.

Menfezlerin Kapatılması

Doğalgaz menfezlerini hiçbir zaman kapatmamalısın. Bu, cihazların düzgün çalışmasını engelleyebilir ve karbon monoksit birikmesine neden olabilir.

Yukarıda belirtilen kurallara uymak, doğalgaz menfezlerinin doğru şekilde çalışmasını ve evinizin güvenli olmasını sağlayacaktır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yardım edecek olan yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erolalper E kullanıcısına yanıt
    Dış taraftaki aşağıya bakacak ki yağmur almasın...
    İç taraf ise tavana doğru olacak çünkü doğalgaz lpg gibi
    yerde birikmez, havadan hafif olup tavana yükselir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.