Şimdi Ara

Mercedes C 180 W205 Pişmanlığı - Çözülmeyen Sorunlar - Yetkisiz Servis - Yargı Süreci (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
561
Cevap
99
Favori
102.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
112 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merakla bekliyoruz son durumu

• Bekliyoruz. Bugün itibariyle bir gelişme yok. Olduğunda yazacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: graphys

Bekliyoruz. Bugün itibariyle bir gelişme yok. Olduğunda yazacağım.

İlk günden beri takipteyim, 5 yıl oldu... Vay be.

• Hocam davanız ile ilgili bir gelişme var mı?

Ek olarak merak ettiğim bir durum var, dava eğer tüketici lehine sonuçlanırsa aradan geçen 5 yıllık süre zarfındaki değer kaybı ya da davacının dava süresince muadil araç kiralama maliyetinin ödenmesine dair karar çıkar mı?

• Mercedes Türkiye'de yargı tarafından kollanıyor mudur nedir. Şu meşhur 1997 tarihli otobüs vakasını ve dava sürecini unutmuyoruz. Bu konudaki C180 konulu dava da çok uzadı. Hayırlısıyla sonuçlanır inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 7 Ekim 2020; 20:56:58 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Otobusle ilgili tazminat davasi su anda istinaf mahkemesinde.

Belki bilmeyenler vardir diye yaziyim, olay tarihi 1998...

edit: siz de tarihi yazmisiniz pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kozsar -- 7 Ekim 2020; 21:1:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kozsar

Otobusle ilgili tazminat davasi su anda istinaf mahkemesinde.

Belki bilmeyenler vardir diye yaziyim, olay tarihi 1998...

edit: siz de tarihi yazmisiniz pardon

2016'da saçma bir şekilde Anayasa Mahkemesi sürece nokta koydu diye okudum hocam. Olay tarihi de 24 Ekim 1997 olarak geçiyor. Kaynaklar:

https://tr.wikipedia.org/wiki/24_Ekim_1997_Karapınar_otobüs_kazası

ekşi şeyler
    49 Kişinin Yanarak Ölmesiyle Sonuçlanan Korkunç Olay: 24 Ekim 1997 Karapınar Trafik Kazası
    https://seyler.eksisozluk.com/49-kisinin-yanarak-olmesiyle-sonuclanan-korkunc-olay-24-ekim-1997-karapinar-trafik-kazasi

Belki dediğiniz gibi güncellenmiş olabilir süreç. Her ne olursa olsun, en azından Türkiye özelinde bu firmanın lobisi hükümetlere kafa tutacak ve diklenecek kadar ve yargıyı baskı altına alacak kadar güçlü. Buna insan içerliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 10 Temmuz 2021; 16:42:17 >

Anayasa mahkemesi karari biraz da olsa bu davada umut oldu diyeyim ozetle. Dava konusunda ve gelismelerden haberdarim, onemli bir gelisme oldukca bilgi aliyorum, 2-3 hafta once istinaf mahkmesinde ilk durusmasi vardi..

Son paragrafta soylediklerinize tamamen katiliyorum, soylenecek cok sey var ama neyse...

• uzulerek belirteyim ; bu tarz konularda musteri odakli calisan tek bir firma bile yok.

2 defa bu tarz olay basima geldi ; ikisinde de sizin gibi cevaplar aldim.

Dava acsaniz bile aslinda elinize gececek sey sizi memnun etmeyecek. Ve sanirim yillar surecek

• C180, 2010-2011 arası dönemde iyiydi sonradan patladı.

Mercedes C ye vereceğin para ile cok iyi Japon arabası alabilirdin bu sorunların hiçbirini yaşamazdın.

• Kusura bakma ama son zamanlarda okudugum en komik yorumlardan birisi.

Kredi cekip w205 kasalardan birini 3 günlüğüne kiralayip aradaki farki anlayabilirsin.

• 2016 C180 AMG aracım var zerre kadar sıkıntı yaşamadım ve çok memnunum zaten alırken de C200 D yerine bilerek C180 tercih ettim ki dizel motorun sıkıntıları olmasın çok şükür de olmadı 4 yıllık aracım 0 arıza 0 hata devam ediyor bu araç işi biraz da şans bir de ne marka olursa olsun yeni kasa çıkan aracı ilk yıl almamak lazım

• ali bey amca kullanıcısına yanıt
    Azizim 2011 Mercedes C zaten kiralayıp kullanmış kişiyim :) Bazı söylemlerim de vardır:Otomatik vites araç alacaksan ya Mercedes al ya da hiç otomatik alma, gibi.

Cok param olsa Mercedes alır kullanırım. Ben Mercedes'çiyim.

1995 model Mercedes €100k degerindeki tıra kafadan çarpıp tırı perte cıkardığı Mercedes sürücüsünün yaralanarak atlattığı kaza konusunu açmıştım. veya aynı parasal degerde BMW, Volvo, vs koysalar aralarından Mercedes'i seçerim. 1980-90-2000, 2011'e kadarki Mercedeslerin görünümü de 10 numara.

Fakat iş gerçekte para ödeyip araba almaya gelince Japoncuyum :) Bende Honda S2000 var, serviste gördüğüm ilgi ve alaka 10 numara. teknik bilgi, yedek parça stoğu bulundurma, vs hepsi 10 numara. Araç zaten 10 numara. Mercedes bir yığın para ve artık ne eski görünümü ne de eski ağırlığı kaldı. Birşeyler artık değişti. Bunların sonucunda Japon arabası önerdim, hepsi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 9 Ekim 2020; 17:40:49 >

• 34GKN1907 3 kullanıcısına yanıt
    Mercedes geneline sözüm yok. Şu anda bol param olsa örneğin bi yerden 1milyon TL para gelse ben de bir mercedes alırım. Fakat gerçekte durum farklı. Hem mantıklı fiyat ve servis hem de kaliteli düzgün araba olarak Japon araçlarına 10 üzerinden 10 verince Mercedes'in bu denklemde yeri kalmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Azizim 2011 Mercedes C zaten kiralayıp kullanmış kişiyim :) Bazı söylemlerim de vardır:Otomatik vites araç alacaksan ya Mercedes al ya da hiç otomatik alma, gibi.

Cok param olsa Mercedes alır kullanırım. Ben Mercedes'çiyim.

1995 model Mercedes €100k degerindeki tıra kafadan çarpıp tırı perte cıkardığı Mercedes sürücüsünün yaralanarak atlattığı kaza konusunu açmıştım. veya aynı parasal degerde BMW, Volvo, vs koysalar aralarından Mercedes'i seçerim. 1980-90-2000, 2011'e kadarki Mercedeslerin görünümü de 10 numara.

Fakat iş gerçekte para ödeyip araba almaya gelince Japoncuyum :) Bende Honda S2000 var, serviste gördüğüm ilgi ve alaka 10 numara. teknik bilgi, yedek parça stoğu bulundurma, vs hepsi 10 numara. Araç zaten 10 numara. Mercedes bir yığın para ve artık ne eski görünümü ne de eski ağırlığı kaldı. Birşeyler artık değişti. Bunların sonucunda Japon arabası önerdim, hepsi bu
    Japon +1. Bu arada üretimi 11 yıl önce durmuş olan ve Türkiye'de aşırı az sayıda bulunan bir roadster cabrio araç sahibi birisi olarak sizi tebrik ediyorum hocam :) Yalnız her ne kadar senelerce (en az 10 yıl sanırım) parça tedariği zorunluluğu olsa da, ülkede az bulunan bu aracın halâ yedek parça ve servis durumunun gayet rahat ve sorunsuz işlemesi bana ilginç ve olumlu geldi. Genelde çıkmacılardan veya Japonya'dan özel siparişle gelir hele hele böyle S2000 gibi ülkede az sayıda var olan özel modellerin parçaları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 9 Ekim 2020; 18:6:56 >

S2000'i alırken en son düşündüğüm şey servis ve y.parçaydı ve cunku otomobilleri hep 2. el alan kişi olduğum için hepsi garanti süresini coktan geçmiş ve bakımı da coğu kez ya kendim ya da tamircim yapıyordu. Nitekim Honda y.servisine sadece hava filtresi fiyatı sormaya gittim. Verdikleri fiyat Amazon Amerika'daki fiyattan sadece biraz fazlaydı ve stoklarında vardı. Dolayısıyla oradan aldım. Sonra ateşleme bobini sordum elimizde yok ancak 21 günde getiririz dediler, verdikleri fiyat yine Amazon'dan sadece biraz yüksekti ve "parçayı biz takarsak parçayı getiririz" demediler, önce parasını ödeyin öyle getiririz dahi demediler. Bu durum cok hoşuma gitti. Parçalar gelince aldım ve takması ne kadar tutar dedim, uygun fiyat verdiler ve onlara taktırdım. nasıl taktıklarını izledim herşeyi prosedüre göre yapıyorlardı. ben aynı zamanda motosiklet kullanıcısıyım yıllarca Kawasaki ve Yamaha kullandım. Otomobilin tersine motosikletleri hep sıfır alırım cunku orada güvenlik cok önemli; başkasının bindiği motora binmem dolayısıyla motosiklette hep y.servisle muhatap oldum. Yamaha y.servisi acayip kazıkçıydı ve dahası müşteriye soğuk davranıyordu. Yamahayı satmıştım bir sonraki motor olarak 300cc 'lik Honda aldım; onda da y.servis cok iyi. Eh motor da cok iyi zaten. 300cc motosiklette ABS standart ve görüntüsü de cok iyi. Bunların sonucunda tam Japoncu oldum :) Mercedes VW vs ile hobi olarak ilgileniyorum :)

• Honda Maslak yetkili servisi ve genel olarak Honda servisleri hem gereksiz pahalılık, hem soğuk yaklaşım, hem de ufak tefek sorunlarda kullanıcı hatası diyip gecistirmeleri, ikinci el takasta ölü degil leş fiyat vermeleri sebebiyle beni o markadan soğuttu.

• Tecelli vadesi keyfe keder adalet konusunda bir gelişme var mı acaba? Can ve mal güvenliği olmadan mülk mü olur! Yazık.

• Bu kadarına da sabırlı denmez pısırık, pasif veya direkt beta erkek denir... bakmışlar her şeye “iyi niyetinizden” ötür he diyip geçiyorsunuz gram önemsememişler sizi. Para ile güç ve saygı alınmıyor işte insanın hal ve tavırları, ses tonu, konuşması, vücut dili belirliyor adam yerine konup koymayacağını. Dikkat edin avukatınız da faydalanmasın sizden :)

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.