Şimdi Ara

mert hoca mı bıyıklı matematik mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
18
Cevap
2
Favori
6.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ayt matematik için hangi hocayı tavsiye edersiniz

bıyıklıyı seviyorum ama pdf üzerinden anlatsa daha iyi olacak her şey bu yüzden mert hocayı mı izlesem diye arada kaldım

ikisinin arasında pek bir fark var mı sizce ?

sadece bir yerden konu anlatımı dinleyip ardından eyüp hocanın uygulama testlerinden ilerleyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henrywotton -- 11 Şubat 2022; 16:16:36 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Mert Hoca mı Bıyıklı Matematik mi?

Giriş

Matematik alanıyla ilgilenen kişiler, "Mert Hoca mı Bıyıklı Matematik mi?" sorusuyla karşılaşmaktadır. Her iki platform da matematik eğitimi konusunda farklı yaklaşımlarıyla öne çıkmaktadır. Bu metin, bu iki platformun özelliklerini karşılaştırarak bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacaktır.

Mert Hoca

Mert Hoca, lise ve üniversite düzeyinde matematik dersleri veren bir eğitim platformudur. Dersler, videolar ve etkileşimli alıştırmalar yoluyla sunulmaktadır. Mert Hoca'nın en önemli özelliklerinden biri, öğrencilerin kendi hızlarında öğrenmelerine olanak tanımasıdır. Ayrıca, öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş ders planları sunmaktadır.

Bıyıklı Matematik

Bıyıklı Matematik de lise ve üniversite düzeyinde matematik dersleri veren bir eğitim platformudur. Ancak Bıyıklı Matematik, daha çok konuları eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmeye odaklanmaktadır. Dersler, animasyonlar, oyunlar ve akılda kalıcı şarkılarla zenginleştirilmiştir. Bıyıklı Matematik, matematiği sevmeyen veya zor bulan öğrencilere hitap etmektedir.

Karşılaştırma

• Eğitim Yaklaşımı: Mert Hoca daha geleneksel bir eğitim yaklaşımını benimserken, Bıyıklı Matematik daha eğlenceli ve ilgi çekici bir yaklaşım sunar.
    • Öğrenme Hızı: Mert Hoca, öğrencilerin kendi hızlarında öğrenmelerine olanak tanır. Bıyıklı Matematik ise daha hızlı bir öğrenme temposuna sahiptir.
    • Kişiselleştirme: Mert Hoca, öğrencilere kişiselleştirilmiş ders planları sunarken, Bıyıklı Matematik bu özelliğe sahip değildir.
    • Hedef Kitle: Mert Hoca, matematik alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilere hitap ederken, Bıyıklı Matematik matematiği sevmeyen veya zor bulan öğrencilere hitap eder.
    • Eğlence Faktörü: Bıyıklı Matematik, eğlenceli ve ilgi çekici dersleriyle öne çıkarken, Mert Hoca daha ciddi bir eğitim yaklaşımına sahiptir.

Sonuç

Mert Hoca mı Bıyıklı Matematik mi sorusunun cevabı, bireysel ihtiyaçlarına ve öğrenme stiline bağlıdır. Geleneksel bir eğitim yaklaşımını tercih ediyorsan ve kendi hızında öğrenmek istiyorsan Mert Hoca iyi bir seçenek olabilir. Ancak matematiği sevmiyorsan veya onu zor buluyorsan, Bıyıklı Matematik'in eğlenceli yaklaşımı daha cazip gelebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • mert hoca bu yil kendini cok gelistirmis diyorlar hazirladigi sorular falan cok kaliteli tavsiye ederim
  • BEHZAT RASULİ
  • ben bıyıklı ayt playlisiti bitirmiştim mertde de 90 günde ayt de son videoya kadar izledim bıyıklı daha iyi

• Düşer çünkü millet lisans diploması ile beraber psikoloji ile ilgili bir çoğu işin yapılamayacağının farkına varıyor. Belki geçen sene ki sayısal faktörü bu sene olmazsa o kadar düşmez veya aynı kalabilir ama belli olmaz. Yüksek lisansta eğitime devam edeceksen de kadroya girip o sırada para kazanabilirsin ama o iş çok kolay değil galiba. Ben araştırmacılığı ve davranış bilimini sevdiğim için bana en çok bu bölüm uyuyordu. Hazırlık sınıfında internetten ve ders kitaplarından okuyup ögrendigim kadarıyla beklediğimden iyi bir bölüm aslında, insanların stereotipleştiklerinden daha kaliteli ve biyolojiyle daha ilişkili ama öğrenci kitlesi bu stereotiptedir diye düşünüyorum. Ayrıca ekleme yapayım lisans üstü eğitime öğrencilerin çoğu gitmiyor, Boğaziçi'nde bile öğrencilerin yüzde 20-40 civarı lisansüstü eğitim alıyormuş. Sana tavsiyem okuyacaksan bölümü kesinlikle yüzde yüz İngilizce oku ve bölümün durumunu daha da araştır. Ben Amerika'da lisansüstü devam etmeyi düşündüğüm için duruma baktım ve orada en çok okunan 2.lisansmış. O yüzden psikoloji Amerika'da çok gelişmiş olsa da pek değer verilmiyor, lisans sahipleri çoğunlukla (özellikle sosyal hizmet falan çalışanlar düşük kazanıyor, çoğunluk onlarsa sıkıntı yok ama marketing research gibi işler de böyleyse sıkıntı benim için) diğer lisanslardan düşük kazanıyor. Felsefe okuyanların bile daha iyi bir imajı var orada galiba. Ama psikolojinin orada yardım ama emeğin düşük karşılığı olan bir kariyer olarak görülmesinden kaynaklı da olabilir. Sırf bu yüzden iktisata mı geçsem (Amerika'da daha çok deger veriliyor ama sadece Türkiye'den lisans yetersiz olabilir) diye düşündüm, o durumda da lisansüstünde sıkıntı olucaktı ve ilgisiz kalıcaktım. Sırf bu yüzden psikolojiden devam

• Hatırladığım kadarıyla siz ÖDF'e sahiptiniz ve eşit ağırlıkçıydınız. Oturup gününüzün büyük bir kısmını ÖDF ile kaliteli bir fasikül veya soru bankasına verin. Akşam ya da yine sabah belirleyeceğiniz iki saat boyunca da sözel dersleri halledin.

Sizden bağımsız olarak konuşacağım. Artık bu dakikadan sonra hangi hoca diye sormayın. Önceki konuları hangisiyle rahatça halledip iyi öğrendiğinizi düşünüyorsanız ondan gidin. Bir kere gidip iyi öğrenin ve orta seviye üzeri herhangi bir kaynağı zorlanmadan temizleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazy nina -- 11 Şubat 2022; 17:23:2 >
  • Tabi ki Bıyıklı. Bu sene konu anlatımların sonuna eklediği "uzaydan gelen sorular" videoları var baya sağlam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A NEW LIFE

ben bıyıklı ayt playlisiti bitirmiştim mertde de 90 günde ayt de son videoya kadar izledim bıyıklı daha iyi

sana göre artısı ne oldu selim hocanın

• quote:

Orijinalden alıntı: lazy nina

Hatırladığım kadarıyla siz ÖDF'e sahiptiniz ve eşit ağırlıkçıydınız. Oturup gününüzün büyük bir kısmını ÖDF ile kaliteli bir fasikül veya soru bankasına verin. Akşam ya da yine sabah belirleyeceğiniz iki saat boyunca da sözel dersleri halledin.

Sizden bağımsız olarak konuşacağım. Artık bu dakikadan sonra hangi hoca diye sormayın. Önceki konuları hangisiyle rahatça halledip iyi öğrendiğinizi düşünüyorsanız ondan gidin. Bir kere gidip iyi öğrenin ve orta seviye üzeri herhangi bir kaynağı zorlanmadan temizleyin.

ödf çok uzun olduğu için izlemeyi bıraktım.konu anlatımına o kadar vakit ayıramam hocam

dediklerinizde haklısınız hocam kendimi farklı hocalardan aynı şeyleri dinlerken buluyorum hep.artık tek bir hocayla ilerleyeceğim

• Yine sizden bağımsız olarak ÖDF gerçekten bunaltıyor ama diğer yerlerden izleyince rahat edemediğimden ve bazı eksik noktalar kaldığından ÖDF kullanıyorum. Birkaç hafta önce bir günde konuyu %50 ilerletip iki gün yatıyordum. Bunu art arda yaptığımdan baya vakit kaybetmiştim.

Yani ÖDF veya KAF kullanan varsa veya bazı konular için almayı düşünenler varsa bir güne çok şey sıkıştırmayın, sıkılmayacağınız şekilde günü gününe giderseniz sınava az kalan bu vakitte verimini alırsınız.

Youtube için en çok soru çözüp herkese hitap eden hoca Bıyıklı Matematik, eğer ÖDF'den devam etmeyecekseniz Bıyıklı Matematiğin konu defteriyle ilerleyin.

• lazy nina L kullanıcısına yanıt

hocam ikisini de izledim behzat esprili falan anlatıyor sarıyor yani ama mikail hoca çok sıkıyor.sınava iki yıl önceden çalışacaklar için kesinlikle mikail öneririm aksi halde kısa bir süreye sıkıştırılacak bir anlatım tarzı yok

ben kararımı verdim mert hoca ve eyüp b uygulamalarıyla gideceğim.

• Mert ama boş yaptığı yerleri atlayarak
  • henrywotton H kullanıcısına yanıt

Nasıl sıkıyor ya :D Bu kitapların aylık bitirme programı yok mu? Bence hata edersin. Sana tavsiyem sabah matematikle başla 2-3 saat çalış. Sonra öğlen 16.00 gibi 1-2 saat tekrar matematik çalış. Çok daha iyi olur inan.

• Are You Hitting On Me kullanıcısına yanıt

kanka günlük 5-6 saat sadece tyt-ayt mat çalışıyorum zaten ama mikail hoca bu saatten sonra beni geriye atar

• henrywotton H kullanıcısına yanıt
    Ben de arada kaldım. Neden mert hocayı seçtin bıyıklı matematik konu anlatımı sanki daha uzun onun için mi
  • kanka süre konusunda çok bir fark yok ya

sana uygun olanı seç.ben pdf üzerinden daha rahat anladığım için mert hocayı seçtim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.