Şimdi Ara

microfonsuz Kafaüstü Kulaklık Tavsiyesi/Philips-O'Neill SHO9560 kullanan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Creative EP-630 umun kulaklıklarından teki bozuldu ses vermiyor. Bende mekan içinde kullanmak üzere mikrofonsuz kafaüstü kulaklık almaya karar verdim. bundan gayli kulakiçi kulaklıkları evde kullanmayacam. Kulak içi kulaklığı daha sonra alırım.

Piyasada sağlam bir araştırma yaptım 50-100 TL arası fiyatta neredeyse tüm kafaüstü kulaklıkları inceledim, bazı kulaklıkların yabancı forumlarda yorumlarını okudum fakat birde donanımhaber forumlarında bilgili deneyimli arkadaşlara danışayım dedim.
    Sony'nin kulaklıklarına iyi diyolar ama gerek rahatlık gerekse kullanışlılık ve estetik açısında bana Philips kulaklıkları daha albenili geliyor. Özellikle Philips-O'Neill SHO9560 modeli dizayn olarak muhteşem. esnek ve sağlam pilastikten yapılma istediğin kadar düşür bişi olmuo, pilastiği normal pilastikten 6 kat daha sağlam ve esnek. Zaten doğa sporları yapan (kayak gibi) sporcular için geliştirilmiş o yüzden sağlam mazemesi var. Tasarımı harika dışarıdada rahatlıkla kullanılabilir son derechttp://www.oneill.com/testedonanimalse estetik bir kulaklık. Ses yalıtımı sağlaya kısım aynı zamanda kulakları soğuktanda korur, kayak yaparken çok faydalı olur. Kulağı tamamen kapsayacak şekilde büyük tasarlanmış Sürücüsüde o yüzden büyük, ama sürücünün büyük olması ses kalitesini garantilemiyor.

Eğer bu kulaklığı kullanan varsa yorumlarını paylaşabilir mi ? Benim en çok merak ettiğim şey ses kalitesi. Yabancı forumlarda "idare eder, fena değil, sesi fazla çıkmıyor ama yeteri kadar sesi" var gibi yorumlar yapılmış. Ses kalitesi için kötü demiyorlar ama çok iyide demiyorlar. Belki onlar yanlış değerlendirmişlerdir belki ses kalitesi iyidirde bende hemen sipariş verem Yabancı forumlarda kulaklığın özellikle rahatlığını övüyorlar. Saatlerce kulağınızda kalsın asla acı yapmazmış çok rahatmış kulak kıkırdağına başkı yapmıyormuş saatlerce kulağınızda kalabilirmiş. Böle rahat kulaklıklarda piyasada pek yok sadece çok az kulaklık böle konfor sağlayabiliyor, diyerleri hep kulağı bir süre sonra rahatsız ediyor. Bir kafaüstü kulaklıkta bende ses kalitesinden daha önemli konforlu olması. Ses kalitesi ne kadar iyi olursa olsun eğer bir süre sonra kulağınızı acıtıyorsa o kulaklık hiç bir işe yaramaz. O yüzden Philips-O'Neill SHO9560 bana çok mantıklı geliyor. Eğer ses kaliteside yeterli düzeydeyse ben alırım bu kulaklıktan. Philips ürünlerine zaten oldum olası güvenirim.

Bu kulaklığı kullanan arkadaşlar lütfen bana ses kalitesinin yeterli düzeyde olduğunu söyleyin bu sitede ayrıntılı bir incelemesi ve çok sayıda resmi mevcut:http://headfonics.com/2011/06/philipsoneill-the-stretch-totally-chill-brah/
    Bu sitede ürünün micrositesi, harika bir flash site yapmışlar bu güne kadar denk geldiğim en iyi site diyebilirim:http://www.oneill.com/testedonanimals siteyi twitterda bilem paylaştım

Eğer önerdiğiniz başka bir kafaüstü kulaklık varsa onuda değerlendirmeye alırım elbet, maximum fiyat sınırım 100 tl civarıdır. fiyat 125i bulmazsa ei olur. Marka takıntım yok ama Philipsi seviyorum bana başka bir kalitesi ses veren Philips kulaklık önerirseniz çok daha ei olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilterish -- 31 Ağustos 2011; 1:29:17 >

• Bende merak ediyorum bu kulaklık hakkında yorumları.Kulaklığın bi tarafından çıkan kısa çıkışı direk küçük mp3 player taksak kullanabilirmiyiz acaba?Mp3 playır küçük olacağı için boynumuzda ufakcık şeyin sallanması sorun olmaz diye düşünüyorum haklı değilmiyim?Pc için değilde telefon yada mp3 için istiyorum.Aslında kafamda kablosuz bi model var.Telefonun bluetoothu ile bağlantı kurup müzik dinlemek istiyorum.Fakat bunun kısa yanda kablosunu görünce telefondan değilde ufak bir mp3 den müzikte dinleyebilirim düşüncesi kafama yattı.Arkadaşlardan yorum bekliyorum teşekkürler
  • aleti aldım çok memnunum evde bilgisayarla kullanıyorum. ses kalitesi çok abartılı güzel deil ama yeteri kadar tatmin sağlıyor diyeyim. daha kaliteli bir ses beklerdim ama boğuk bir sesi var. yinede tavsiye ederim çok güzel bir kulaklık. özellikle dış mekanda kullanacaksanız çok karizmatik bir görünümü var ve kışın kulağı soğuktan korur. ses kalitesinin çok olmasını isterseniz almayın ama bu ses bana yeter derseniz ideal bir kulaklık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilterish

aleti aldım çok memnunum evde bilgisayarla kullanıyorum. ses kalitesi çok abartılı güzel deil ama yeteri kadar tatmin sağlıyor diyeyim. daha kaliteli bir ses beklerdim ama boğuk bir sesi var. yinede tavsiye ederim çok güzel bir kulaklık. özellikle dış mekanda kullanacaksanız çok karizmatik bir görünümü var ve kışın kulağı soğuktan korur. ses kalitesinin çok olmasını isterseniz almayın ama bu ses bana yeter derseniz ideal bir kulaklık.

güle güle kullanın, benim de gözüme çarptı bu kulaklık. özellikle frekans aralığının 12 - 24 000 Hz gibi geniş bir değerde olması bana avantajlı gözüküyor. ben çok yüksek sese ihtiyaç duymuyorum. yalnız bir endişem var kulaklık içi biraz küçük gözüküyor, yada resimler beni yanıltıyor. rahat edermiyim bilmiyorum.

bir de fiyatına göre ses kalitesi kötü gibi bir yorum yapmışsınız sanırım. şu shp1900 lerle karşılaştırabilirmisiniz?

• bilgi bana yetti teşekkür ederim
  • az önce satın aldım. elektro bateride kullanacağım. dış sesi içeri hiç vermiyor gibi yorumlar gördüğüm için tercih ettim. umarım sesinin yüksekliği ve dış ses yalıtımıyla bateri de rahat ettirir. ürün gelince yorumlarımı bu mesaja editlerim

edit: ürünü bugün aldım. tasarım olarak fotoğraflarda göründüğü gibi çok hoş. kulak kısmı aşırı rahat. müzik dinlemesem bile kulağımda kalması hoşuma gidiyor. telefonumun verdiği nokia kulak içi kulaklığa göre daha az ses veriyor. ses kalitesini kötülemeyeceğim ama telefonumun kulaklığından yada ses sistemimden öne geçen bir farkı yok. dış sesi kesme konusunda harika. hele bir şeyler de dinleyince dışarıda top patlasa duymazsınız. aynı şekilde dışarıya da sesi hiç vermiyor resmen. kulaklığın üst düzey bir kulaklık olmadığını hatırlatarak film izlerim müzik dinlerim oyun oynarım düzgün ses versin rahat ettirsin yeter diyenlere tavsiye ederim.

bir noktayı açıklığa kavuşturayım. sesi telefonumun kulaklığına göre az çıkıyor dedim ama dış sesi süper kestiği için kulaklığın sesinin önüne geçen bir şey olmuyor ve gayet güzel bir düzeyde dinleyebiliyorsunuz endişe etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulp.Fiction -- 21 Aralık 2011; 17:24:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: antik0r

konuyu hortlattığım için üzgünüm ama bu kulaklık için para biriktirdim açıkçası. ve şu an izmirde stoklarında olan 3-4 mağaza var. eğer alıp da kullandıysanız yorumlarınızı alabilir miyim ?

NOT : MP3 PLAYER'İM SONY NWZ-B173 yani ses kalitesi güzel olan bir mp3. onunla beraber kullanmayı düşünüyorum

Hocam kulaklığı aldınızmı acaba? Eğer aldıysanız yorumlarınızı bekliyorum almadıysanız hızlıal.com'da bugün SHL9560 modeli(Aynı kulaklığın O'neil olmayanı) 60 TL kargo ücretsiz belki işinize yarar diye bilgilendireyim istedim. Saygılar
  • arkadaşlar kullananlar memnun mu acaba
  • Uzun süreli kullanmadım ancak çeşitli mağazalara gidip kendi mp3 çalarıma takıp deneme fırsatı buldum. Şu anda kırık dökük bir halde Philps SBC HP800 kullanıyorum zamanında 50 küsür liraya almıştım. Bu ürün 150 Tl civarında satılıyor ancak HP800 sanki daha iyi ses veriyor. İlk reklamlarını gördüğümde görünüm olarak beni çok cezbetmişti. Ancak 3'te biri fiyattaki bir üründen daha iyi ses veremediği için almaktan vazgeçtim. Ancak olanağın varsa başkalarının yorumlarını (ses kalitesi konusunda olan yorumlardan bahsediyorum) fazla dikkate almadan gidip mağazalarda bir deneme yapman.

Sevgi, saygı....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.