Şimdi Ara

MİCROLAB SOLO 7 & ALTEC LEASİNG MX5021 SEÇİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 300 TL BÜTÇEM VAR BU PARAYA ALABİLECEĞİM SESİ EN GÜZEL 2+1 SİSTEM HANGİSİDİR BENİM GÖZÜME BU İKİSİ ÇARPTI BU İKİ ÜRÜN ARTILARIYLA ESKİLERİYLE NASILDIR HANGİSİNİ ALMAK DAHA MANTIKLI SAF VE GÜZEL MÜZİK DİNLEMEK İSTİYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fishmen -- 27 Ekim 2009; 11:59:49 >

• TEK KELİME İLE SOLO7C DİYORUM ORTAK...
  • İki urunde farklı sınıflarda. Araba ile minibusu kıyaslamak gibi. Biri 2+1 digeri 1+1. Altec te 1 adet 6.5 inc driver varken Soloda 4 adet 6.5 inc driver var.
    Muzikal acıdan MİCROLAB SOLO 7 daha iyi sonuc verecektir. Hem 1+1 tam stereo olması hemde bas suruculerin fazla kabin hacminin olusu onu baska sınıfa tasıyor.
    ALTEC LEASİNG MX5021 multimedia sınıf 2+1 speaker. Az yer kaplasın masaustunde, bilgisayar ortamında kullanılmak amaclı. 2+1 sınıfta cok iddealı bir urun.
    Kıyaslama yapacaksanız microlabın 2+1 i ile karsılastırılmalı. MİCROLAB SOLO 7 yi masaustunde multimedia speaker gibi kullanamasınız. Onlar tower serisi sınıfında.
    Yer sorununuz yoksa fiyat/performans SOLO7 1+1 lerde iyi bir secim. 2+1 e gore daha govdeli bir sound uretecektir.
    Ayrıca 2+1 lerde gercek anlamda saf muzik performansı alamazsınız. Bas uniteler tek driver ve mono calısır. Yani ust frekanslar stereo iken alt frekansları mono dinleyeceksiniz.
    Onunuzde sahne dusunun. Sag tarafta bas gitar calan muzisyen sol tarafta ise baska bas enstruman (davul gibi) calan muzisyen var. İste bu sahneyi 2+1 vermez. Cunku alt frekanslar bir noktada birlesir.
    Orta baslarda 2+1 lerde zayıftır. Frekans boslugu olusur. 2+1 lerin asıl amacı az yer kaplasın, multimedia sınıfta kullanılsınsın,,oyun, muzik, film, genel amaclı hizmet etsin diye uretilir.
    SOLO7 gibi full range L+R yada 1+1 urunler muzik amaclı tasarlandıgından muzikal kalitesi daha yuksek olacaktır. Sahne yi daha iyi olusturur detayları derinligi daha iyi verir.
    Tabi SOLO7 de biraz genis oda ve aralarını 2 metre kadar acmanız gerekecek. Yani hifi kuralları devreye giderecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarahal -- 1 Kasım 2009; 7:40:55 >

• daha önce altec kullanmış birisi olarak düzgün açılarda hoparlörü yerleştirdiğinizde önünüzde canlı müzik çalıyor gibi oluyor... ben memnun kalmıştım fakat solo 7 ile kıyaslama yaptığınızda nasıl bir durum ortaya çıkar ben de bilmiyorum bu nedenle araştırıyorum... bir arkadaşın solo 7nin basslarının yetersiz olduğu ve son seslerde boğulma yapıyor yorumunu duyduktan sonra almakta tereddüt eder oldum... fakat şu an başka da bir seçenek yok gibi gözüküyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.