Şimdi Ara

mimarlık ofisi için bilgisayar kargaşası :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • site içerisindeki binlerce yazıyı vaktim oldukça taradıktan sonra kargaşa boyutlarını zorlar hale geldim,yardımlarınızı bekliyorum
    mimarlık ofisinde vray rt ,max, archicad, autocad, photoshop vb. klasik programları ve de öğrenmeye uğraştığım benzer programları üst düzeyde kullanabilmek için 10 000 tl bütçemi kullanmak istiyorum.iki farklı ana-başlık arasında takılı kaldım.

kendi toplamaya çalıştıgım pc ;
    asus x79 deluxe ddr3 2400 mhz. 1200 tl
    pny k4000 3 gb 192 bıt 2475 tl
    ıntel core ı7 4930k lga 2011 - 1580tl
    16 gb hyper x beast 2400 mh. -520tl
    ocz zx serisi1000 wat 80+ -460 tl
    cooler master hafx 942 kasa- 480 tl
    corsair hydro serisi h100i-su sogutma-420tl
    256gb samsung 840 pro ssd- 650tl
    western dgital 2tb green harddisk-240tl
    lg bluray yazıcı bh10ls39- 250
    philips 27inc 278c49hsn ıps monitor-980tl
    logitech wireless desktop mk710 klavye mouse set-200tl
    toplamda : 9800 tl.

2.tercih ise dell precision t7600 ıntel c 600

2* xeon e5-2630 2.3 gz 15mb
    8gb 4*2 1600 mhz ddr3
    2*1tb 3,5' 7200 c6 rpm harddsik
    2gb 4000 quadro
    1300wat 90
    fiyatı: 9560
    fark olarak + monitör ile 10 500

sistemlerin artıları ve eksileri olsun şu parça yerine bu iyi olsun, onlara şu on basar demeleriniz olsun her tür fikire açığım.fakat bütçede aşımı zorlamamak kaidesi ile..şimdiden emeğinize sağlık,saygılar

• kişisel fikrim.

quadro kullanıyor ve makul raminiz cpunuz varsa idealdir.

kendi topladığınız oldukca ideal. ama ben ssd hyperx öneririm.

dell e gelirsek avantajı şudur. yerinde destek 1e1 parça değişimi ve marka adı.
    2 xeon var ayrıca ama ssd yok.

yani karar sizin.

eğer toplama yapmaya karar verirseniz parçaları nerden aldığınızı ve fiyatı paylaşırsan sevinirim. benimde quadro pc toplamam lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcora

kişisel fikrim.

quadro kullanıyor ve makul raminiz cpunuz varsa idealdir.

kendi topladığınız oldukca ideal. ama ben ssd hyperx öneririm.

dell e gelirsek avantajı şudur. yerinde destek 1e1 parça değişimi ve marka adı.
    2 xeon var ayrıca ama ssd yok.

yani karar sizin.

eğer toplama yapmaya karar verirseniz parçaları nerden aldığınızı ve fiyatı paylaşırsan sevinirim. benimde quadro pc toplamam lazım.
    e5 2630, 26xx serisinin giriş seviyesindeki işlemcilerdendir tek işlemi olsaydı direk i7 4930 alın derdim ama çift fiziksel işlemci ve 6x6 = 12 fiziksel çekirdek gücü 4930 un 2 adım önüne geçer.

Ama bu sistemde sata diske dönmeniz hiç olmamış, resmen sizi frenler sata disk, ssd olarak değiştirirseniz her işin altından kalkan bir workstation olmuş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

e5 2630, 26xx serisinin giriş seviyesindeki işlemcilerdendir tek işlemi olsaydı direk i7 4930 alın derdim ama çift fiziksel işlemci ve 6x6 = 12 fiziksel çekirdek gücü 4930 un 2 adım önüne geçer.

Ama bu sistemde sata diske dönmeniz hiç olmamış, resmen sizi frenler sata disk, ssd olarak değiştirirseniz her işin altından kalkan bir workstation olmuş olur.

Alıntıları Göster
    http://www.bilgisayarmarket.com/urun/dell-precision-t7600-2-x-intel-xeon-processor-e5-2630-8gb-2x1tb-win7-pro.aspx
    http://www.bilgisayarmarket.com/urun/dell-precision-t5610-e5-2630-v2-16gb-1tb-k4000-win8-pro.aspx
    http://www.bilgisayarmarket.com/urun/dell-precision-t7610-e5-2630-v2-8gb-2x1tb-k4000-win8-pro.aspx
    http://www.bilgisayarmarket.com/urun/dell-precision-t5600-2-x-intel-xeon-e5-2643-16gb-2x1tb-win7-pro.aspx
    http://www.bilgisayarmarket.com/urun/dell-precision-t5600-2-x-intel-xeon-e5-2643-16gb-2x1tb-win7-pro.aspx

dell workstatıon satan bir firmanın modellerı sıraladım, sata harddısk var sankı hepsınde,,, yanlıs bır ulasım tarzımmı var siz olsanız ile devam edersek
    10 000 tl butce ıle nereden ne alınabılır ?--- cunku dell de parcalar hazır halde sanırım...

• quote:

dell workstatıon satan bir firmanın modellerı sıraladım, sata harddısk var sankı hepsınde,,, yanlıs bır ulasım tarzımmı var siz olsanız ile devam edersek
    10 000 tl butce ıle nereden ne alınabılır ?--- cunku dell de parcalar hazır halde sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: archi12345

quote:

Burdaki fiyatlar uygun gibi, ben dellin partner sitelerini önerirdim ama istediğiniz özelliklte bir makina bulamayabilirsiniz fiyatlar yüksek ve ekran kartı yok.

Şöyle yapabilirsiniz, alım yaparken firma ile görüşürsüzün sata diskleri çıkarırlar ssd ye upgrade yapıp fiyattaki farkı ödersiniz yada sata diskleri çıkarıp fiyattan düşürürsünüz üstüne biraz daha koyar kendiniz ayrı olarak alırsınız.

• quote:

site içerisindeki binlerce yazıyı vaktim oldukça taradıktan sonra kargaşa boyutlarını zorlar hale geldim,yardımlarınızı bekliyorum
    mimarlık ofisinde vray rt ,max, archicad, autocad, photoshop vb. klasik programları ve de öğrenmeye uğraştığım benzer programları üst düzeyde kullanabilmek için 10 000 tl bütçemi kullanmak istiyorum.iki farklı ana-başlık arasında takılı kaldım.

kendi toplamaya çalıştıgım pc ;
    asus x79 deluxe ddr3 2400 mhz. 1200 tl
    pny k4000 3 gb 192 bıt 2475 tl
    ıntel core ı7 4930k lga 2011 - 1580tl
    16 gb hyper x beast 2400 mh. -520tl
    ocz zx serisi1000 wat 80+ -460 tl
    cooler master hafx 942 kasa- 480 tl
    corsair hydro serisi h100i-su sogutma-420tl
    256gb samsung 840 pro ssd- 650tl
    western dgital 2tb green harddisk-240tl
    lg bluray yazıcı bh10ls39- 250
    philips 27inc 278c49hsn ıps monitor-980tl
    logitech wireless desktop mk710 klavye mouse set-200tl
    toplamda : 9800 tl.

2.tercih ise dell precision t7600 ıntel c 600

2* xeon e5-2630 2.3 gz 15mb
    8gb 4*2 1600 mhz ddr3
    2*1tb 3,5' 7200 c6 rpm harddsik
    2gb 4000 quadro
    1300wat 90
    fiyatı: 9560
    fark olarak + monitör ile 10 500

sistemlerin artıları ve eksileri olsun şu parça yerine bu iyi olsun, onlara şu on basar demeleriniz olsun her tür fikire açığım.fakat bütçede aşımı zorlamamak kaidesi ile..şimdiden emeğinize sağlık,saygılar

hERŞEY GÜZEL Hocam
    yanlız blu ray yazıcı ile ne işiniz var onu çözemedim. Sanki sistem için gerek yok gibi.
    işiniz gereği, 50 GB lik blu ray disc ler ile işiniz oluyor mu bilmiyorum ama Onun yerine 2 ADET DVD yazıcı fena olmaz
    Blu ray yazıcı değil de Combo/okuyucu olabilir ki ofiste ona bile gerek var mıdır bilmiyorum.... :S :S
    Bana göre özellikle türkiyede blu ray yazıcılar çok gereksiz bir alet ve pahalı, DVD-CD üreticileri bile artık tayvan ve uzak doğu ülkelerinde üretim kapasitelerini düşürdüler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arycanda66 -- 25 Kasım 2013; 13:14:45 >

• arycanda66 kullanıcısına yanıt
    haklısınız ... ilk baştaki düşüncem arşiv olacak dosyaları kenarda saklama düşüncesiydi fakat harici harddisklerle veya normal elde kalan harddsklere kutu alarak arşiv işini çözebilirim sanırım.normal bir dwd writer yeterli olacak sanki...ii bari bi masraf azaldı :) teşekkürler...
    ama halen işlemciler konusunda gelgitler yaşıyorum ki yukarıda yorum yapan arkadasımında söylediği gibi çekirdek sayısımı çekirdek performansımı-- intelin render için dediği 4930k veya üstü işlemcimi dell in paketlerimi vs...sanırım alana kadar ha onun orası ha bunun burası gitgeller olacak...
    aynı şeyi ekran kartındada yaşadım; 2*gtx 680 diyenler - titan 6gb diyenler-quadro k4000 rakıpsiz (veya gereksiz) diyenler ... en doğrusunu bulmak imkansızda doğruya ne kadar yaklaşırız bilemedim :)
  • quote:

haklısınız ... ilk baştaki düşüncem arşiv olacak dosyaları kenarda saklama düşüncesiydi fakat harici harddisklerle veya normal elde kalan harddsklere kutu alarak arşiv işini çözebilirim sanırım.normal bir dwd writer yeterli olacak sanki...ii bari bi masraf azaldı :) teşekkürler...
    ama halen işlemciler konusunda gelgitler yaşıyorum ki yukarıda yorum yapan arkadasımında söylediği gibi çekirdek sayısımı çekirdek performansımı-- intelin render için dediği 4930k veya üstü işlemcimi dell in paketlerimi vs...sanırım alana kadar ha onun orası ha bunun burası gitgeller olacak...
    aynı şeyi ekran kartındada yaşadım; 2*gtx 680 diyenler - titan 6gb diyenler-quadro k4000 rakıpsiz (veya gereksiz) diyenler ... en doğrusunu bulmak imkansızda doğruya ne kadar yaklaşırız bilemedim :)

Blu ray a hiç gerek yok hocam. Çok gereksiz 50 GB lik Blue ray Discler falan.... yani en azında sizin işiniz için lazım olmayacak bişey bence. O parayı ekran kartına ayırabilirsiniz
    Hocam şöyle söylim PC toplarken forumda insanın kafasını karıştıran çok kişi de var, tam ters çok iiyi yardımcı olan da var.
    Size tavsiyem En iyisi youtube a girip veya google dan render benchmark sonuçlarına göre aramalar yapıp hangi işlemci ne kadar performans vermiş ona bakın derim.
    Biraz kendiniz araştırmazsanız PC toplama işi baya bi zamanınızı alır. Çünkü her kişiden bi ses çıkacaktır.
    Şimdi şöyle bişey de var biri AMD kullanıyorsa amd işlemcileri önerir, onu tutar, kimisi intel der. Siz en iyisi biraz da kendi bütçenize göre bieşyler oluşturmak,

Açıkcası Ekran kartı olarak da ekran kartının ismini yazıp yanına render benchmarks diye aratıp kendiniz sonuçlara bakarak karar vermeniz daha ii olur. çünkü burada bazılar dediğim gibi insanın kafasını karıştırabiliyor...

Mesela şu sitelerden istediğiniz Ekran kartının veya işlemcilerin 3D render performanslarını bulabilirsiniz.

http://www.anandtech.com/bench/CPU/33
    veya
    Cpuboss.com
    veya
    Gpuboss.com

Sürekli takıldığım, takip ettiğim sitelerdir...

Ekran kartı olarak, benim düşüncem daime Çift karttır hocam.

Sonuçta bir elin nesi var iki elin sesi var

• quote:

Çekirdek konusu kullanacağınız programlar ile ilgili, kullandığınız programların birçoğu çok çekirdek desteklidir, tek çekirdek destekli olsalar zaten render almak iş yapmak ölüm olur, o yüzden sizin işiniz için ne kadar çok çekirdek o kadar performanstır.

• quote:

Hocam sizin için şöyle bi benchmark test sonucu buldum
    Sayfanın yukarısından hangi programın test sonucunu görmek istiyorsanız, oradan seçmeniz ve altta da saniye olarak test sonucunu görmeniz mümkün.
    Ekran kartları Render sonuçları

http://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493-18.html

Buyrun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arycanda66 -- 25 Kasım 2013; 14:34:53 >

linki ayrıntılı olarak ınceledım, titan 1 numara gösterilmiş.workstatıon bir pc için ise kıyasa sunmamıs firepro lar ile quadroları kıyaslamıs.zaten hazzır paket workstationlardada quadro modelleri var.. buradan sanırsam şu ders çıkıyor... eger 4930k lı bir sistem kurarsan gtx titan kart performansta daha iyidir.fakat yazılımsal olarak quadro desteği dedikleri de quadronun secım nedenı olacak.cpu Çekirdek konusunada aydınlık geldiğine göre workstation ucuz denk getirme yoluna kaymak gerekiyor gibi :) zaten ole biir sırt nokta ki; 10 000 tl ye 2*xenon e5 istersen 2.3 ghz civarı ve de ssd yok ve de monitör yok gibi bi gariplik oluyor.eğer ghz yukselsın 26** yukselsın denırse bu paraya tek xeon almak gerekıyor o da 4930k modelı toplama ayarlarına gelıyor...
    testler insanı bilgilendiriyor, ama öğrendikçe de yorum kabılıyeı artıyor fakat butce sınırlı olunca sundan bu ıyı bu ondan ıyı dıye yukselen şartlara uyum sağlmak zor. yanı dell 25000 tl lık workstatıon secılse yoruma gerek kalmaz.(abartıya kacmamak sartı ıle).
    bu arada workstatıon ve xeon olayı çekmesine rağmen hazır paket olayını sevmiyorum... istediklerini seçemediğin için...

• quote:

linki ayrıntılı olarak ınceledım, titan 1 numara gösterilmiş.workstatıon bir pc için ise kıyasa sunmamıs firepro lar ile quadroları kıyaslamıs.zaten hazzır paket workstationlardada quadro modelleri var.. buradan sanırsam şu ders çıkıyor... eger 4930k lı bir sistem kurarsan gtx titan kart performansta daha iyidir.fakat yazılımsal olarak quadro desteği dedikleri de quadronun secım nedenı olacak.cpu Çekirdek konusunada aydınlık geldiğine göre workstation ucuz denk getirme yoluna kaymak gerekiyor gibi :) zaten ole biir sırt nokta ki; 10 000 tl ye 2*xenon e5 istersen 2.3 ghz civarı ve de ssd yok ve de monitör yok gibi bi gariplik oluyor.eğer ghz yukselsın 26** yukselsın denırse bu paraya tek xeon almak gerekıyor o da 4930k modelı toplama ayarlarına gelıyor...
    testler insanı bilgilendiriyor, ama öğrendikçe de yorum kabılıyeı artıyor fakat butce sınırlı olunca sundan bu ıyı bu ondan ıyı dıye yukselen şartlara uyum sağlmak zor. yanı dell 25000 tl lık workstatıon secılse yoruma gerek kalmaz.(abartıya kacmamak sartı ıle).
    bu arada workstatıon ve xeon olayı çekmesine rağmen hazır paket olayını sevmiyorum... istediklerini seçemediğin için...

Hocam gördüğünüz gibi ufak bir inceleme ile sizde çok çok bilgi sahibi olabiliyorsunuz.
    Hocam şunu da hesaba katın derim, benim mantığım şu: Örneğin İ7 4770K birkaç programda İ7 4770 den sadece ve sadece beş-on saniye daha iii performans göstermişse aradaki fiyat farkına hiç değmez diye düşünüyorum.
    Bazı insanlar bunu bile çok takıyor o yüzden gidip mesela oyun için 1500 Liralık ekran kartı alıyor.

O son verdiğim linkte programların performanslarını vermişler. oradan kendi kullanacağınız programı seçip baktığınızda kafanızda alacağınız ekran kartı az çok oluşacaktır.
    Birde şuna dikkat ettim bazı render larda HD Titan çok yüksek not alırken bazı programlarda da Titan 5-6. sıralara düşmüş.
    Kullanılan programa göre de kartlar farklı performans gösterebiliyor.

mesela Autodesk Inventor 2013: 3D Programında Titan HD 7970 den daha düşük performans sergilemiş.

http://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493-7.html

Burada dahttp://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493-18.html

GTX 580, GTX 690 dan bile daha iyi sonuç almış....

Kullandığınız program da çok önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: arycanda66

quote:

Hocam gördüğünüz gibi ufak bir inceleme ile sizde çok çok bilgi sahibi olabiliyorsunuz.
    Hocam şunu da hesaba katın derim, benim mantığım şu: Örneğin İ7 4770K birkaç programda İ7 4770 den sadece ve sadece beş-on saniye daha iii performans göstermişse aradaki fiyat farkına hiç değmez diye düşünüyorum.
    Bazı insanlar bunu bile çok takıyor o yüzden gidip mesela oyun için 1500 Liralık ekran kartı alıyor.

O son verdiğim linkte programların performanslarını vermişler. oradan kendi kullanacağınız programı seçip baktığınızda kafanızda alacağınız ekran kartı az çok oluşacaktır.
    Birde şuna dikkat ettim bazı render larda HD Titan çok yüksek not alırken bazı programlarda da Titan 5-6. sıralara düşmüş.
    Kullanılan programa göre de kartlar farklı performans gösterebiliyor.

mesela Autodesk Inventor 2013: 3D Programında Titan HD 7970 den daha düşük performans sergilemiş.

http://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493-7.html

Burada dahttp://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493-18.html

GTX 580, GTX 690 dan bile daha iyi sonuç almış....

Kullandığınız program da çok önemli.

Alıntıları Göster
    CPU için 4.3-4.5 ghz i7 4930k , dual 2620-2630 ile multi-threaded yüklerde en kötü durumda aynı gibi olur. Single thread önemi programda ne kadar çok artarsa i7 daha avantajlı olur. İşlemciyi dual 2650 vs. ve daha yukarısına çıkartma imkanı yoksa bütçeyi aşıyor diye, oc. i7 daha ekonomik olur bi yere kadar.

• Rubisco kullanıcısına yanıt
    ekonomiklik derken sınır 10 000 sınırını cok ta aşmama konusunda frenlıyyoruz, fakat ekonomık kıyastansa 1. tercıhle sımdı yazacağım sıstem kıyası .aşağı yukarı aynı fıyatlar cıvarında ...bu ürün hakkında teklif aldım,eleştirisinide yaparsanız sevınırım...şimdiden teşekkür ederim.

DELL PRECISION T5610 (v5) İŞ İSTASYONU
    825 (%90) Watt Dikey Kasa, Intel C602 Çipset
    2x Intel Xeon E5-2630 v2 (12 Core) (2.60GHz, 15MB, 1600MHz)
    16GB DDR3 1866MHz ECC (4x4GB) (maksimum 128GB)
    nVidia Quadro K4000 (3GB, Profesyonel 3D)
    DELL 256GB SATA3 SSD + 1TB (7.200rpm) SATA3 HDD
  • quote:

ekonomiklik derken sınır 10 000 sınırını cok ta aşmama konusunda frenlıyyoruz, fakat ekonomık kıyastansa 1. tercıhle sımdı yazacağım sıstem kıyası .aşağı yukarı aynı fıyatlar cıvarında ...bu ürün hakkında teklif aldım,eleştirisinide yaparsanız sevınırım...şimdiden teşekkür ederim.

DELL PRECISION T5610 (v5) İŞ İSTASYONU
    825 (%90) Watt Dikey Kasa, Intel C602 Çipset
    2x Intel Xeon E5-2630 v2 (12 Core) (2.60GHz, 15MB, 1600MHz)
    16GB DDR3 1866MHz ECC (4x4GB) (maksimum 128GB)
    nVidia Quadro K4000 (3GB, Profesyonel 3D)
    DELL 256GB SATA3 SSD + 1TB (7.200rpm) SATA3 HDD

Gayet iyi sistem
    katılıyorum size , fiyat/ performans anlayışı olmazsa tatmin etme yarışına giriyor bilgisayar işi. kimisi pahalıdan ucuza listeleyip en üstü hedeflerken kimiside tatmın duygusunu iğnelemek için 3 tane başka kart olsa bunu geçer diye yorum yapabılıyor.Bu ince çizgiyi yakalamak zor.
    birbaşka konu ise kullandığın programların sabıt olmaması- yanı işe göre farklı programlar devreye girebiliyor.veya cok seevrek kullandıgın bı render motorunu yenısı cıktı su daha ıyı denıldıgınde kurcalamak ıcın (en azından) gereklı sıtemnın olması gerekıyo.
    yanı iş için bilgisayar bilgisayar için iş.bilgisayar yoksa o işi pas geciyaorsun veya ıdareten yapıosun.sonrada standart işler çıkmaya başlıyor...(mimari sorunlar harıc olarak bilgisayar yorumu)
    bende senın gosterdıgın arastırma yolunda ılerlerken guzel bısy buldum... tum cpuları hatta bayaa eskılerı bıle test etmısler puanlamıslar.bı goz at ıstersen
    http://www.maxwellrender.com/index.php/benchwell
  • quote:

bende senın gosterdıgın arastırma yolunda ılerlerken guzel bısy buldum... tum cpuları hatta bayaa eskılerı bıle test etmısler puanlamıslar.bı goz at ıstersen

oooo hocam bu site iyiymişşş bak.... hoşuma gitti.. saolun.

Bence de en iyisi kendiniz biraz vakit ayırıp araştırırsanız hem fikir edinmiş olursunuz hemde Bilgisayarınızı daha kısa sürede kafanız rahat bi şekilde toplarsınız.
    Değilse forumda herkes teorik olarak bi öneride bulunacaktır. Buradaki Çoğu kimsemiz GTX 690 mış, SLI GTX 780 miş kullanmadığımızdan, 3D çizim yapmış birileri olmadığımızdan çok da iyi sonuçlar, öneriler sunamayabiliriz...

Umarım istediğiniz, en iyi fiyat / performans bilgisayarını toplarsınız.
    Kolay gelsin....

• quote:

Orijinalden alıntı: arycanda66

quote:

oooo hocam bu site iyiymişşş bak.... hoşuma gitti.. saolun.

Bence de en iyisi kendiniz biraz vakit ayırıp araştırırsanız hem fikir edinmiş olursunuz hemde Bilgisayarınızı daha kısa sürede kafanız rahat bi şekilde toplarsınız.
    Değilse forumda herkes teorik olarak bi öneride bulunacaktır. Buradaki Çoğu kimsemiz GTX 690 mış, SLI GTX 780 miş kullanmadığımızdan, 3D çizim yapmış birileri olmadığımızdan çok da iyi sonuçlar, öneriler sunamayabiliriz...

Umarım istediğiniz, en iyi fiyat / performans bilgisayarını toplarsınız.
    Kolay gelsin....

+1

Forumda bu konularda bilgili bir iki kisi gordum, isimleri tam hatirlamiyorum. Renderfarm ile bir konu vardi, belki onu bulabilirsin.
    Onun disinda SLI GTX 780'mis falan kim nerede, nasil kullanmis ?
    Benchmarklarda kendinizde gorebileceginiz gibi bazi programda, bazi islemde Firepro ortaligin tozunu atiyor, bazi yerlerde TItan cosuyor.
    Bu islerde mukemmel bir sistem yok gordugum kadariyla.

Bu programlari ne kadar ust seviyede kullaniyorsunuz bilmiyorum ama bence kaliteli orta karar bir sitem kurup (i7 + SSD + GTX / Firepro), bazi parcalari zamanla elden gecirmekte bir secenek.

ilk konfigurasyonda gozume batan tek nokta, islemcinin desteklemedigi frekansta RAM'e para yatirmaya ne gerek var ?
    http://ark.intel.com/products/75122/

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.