Şimdi Ara

MİMARLIK VS İNŞAAT VS BİLGİSAYAR VS ELEKTRİK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok kararsız kaldım lütfen yardımcı olun.Bu 4 meslek arasında kaldım ve maddeler halinde size sıkıntı çektiğim noktaları anlatıcam.Her bir meslekte olumlu yönler var.Fikir verebilir yol gösterirseniz sevinirim.Mf4 sıralamam 48k

Mimarlık:Çok geçerli bi meslek ağırlığı var.Özel sektörde ve kamuda iş olanağı var.Erciyes-süleyman demirel-pamukkale mimarlık geliyor.içlerinden sdü daha köklü ve eğitimi iyi diye biliyorum.Gel gelelim ben mimarlık yapabileceğimi düşünmüyorum.Bazı mekanik fizik dersleri aşırı gözümü korkutuyor.Ayrıca çok kaliteli üniler değil gideceğim yerler.

Elektrik:Şu an aklıma en çok bu yattı.Özeli var fakat devlette atama sıfır diyebiliriz.Kocaelide tutuyor.Dersleri zor diye biliyorum ama elektrik manyetizma ilgi alanıma giriyor uğraşabilirim.

Blgisayar:Sene başından beri bunu istiyordum ama olmadı.Açıkçası gebze teknikten daha düşük puanlara sahip ünilerin bilgisayar için yeterli olduğunu düşünmüyorum.Gazi üni anadolu üni osmangazi üni araştırdım çok olumlu şeyler yok.Gelme ihtimali olan gebze veya dokuz eylül var.Eğer olursa zaten süper olur.

İnşaat:Herkesin bildiği gibi hiç bitmez denilen sektör.Fakat 1milyon tane mezunu var.Özelde paran veya çevren varsa güzel.Atamaları iyi ama burada da dersler aşırı korkutuyor.Mukavemet dinamik akışkanlar vs...Bitirebileceğimi düşünmüyorum.

• mezuna kal?
  • Mimarlık oku mimar selim gibi ol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mezundum zaten hocam 65kdan çektim gidicem artık.Bi odtü itü olmayacağı için değmez 1 seneye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thrain

mezundum zaten hocam 65kdan çektim gidicem artık.Bi odtü itü olmayacağı için değmez 1 seneye.

yazdıklarına baktım takıldığın nokta uni hayatı olmuş, uni bir şekilde bitiyor zorsa zor bitecek o kadar insan bitiriyor

önemli olan sen 40 sene yapacağın iş olarak hangisini kendine iş hayatında daha yakın görüyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Decline Dumbell Press

quote:

Orijinalden alıntı: thrain

mezundum zaten hocam 65kdan çektim gidicem artık.Bi odtü itü olmayacağı için değmez 1 seneye.

yazdıklarına baktım takıldığın nokta uni hayatı olmuş, uni bir şekilde bitiyor zorsa zor bitecek o kadar insan bitiriyor

önemli olan sen 40 sene yapacağın iş olarak hangisini kendine iş hayatında daha yakın görüyorsun?

hocam haklısın aslında dediğim gibi elektrik ve bilgisayarı kendime daha yakın buluyorum fakat elektrik sadece kocaelide geliyor.Puanım baya heba olacak.Bİlgisayarda gebze son sınır olduğunu düşünüyorum bazı ünilere baktım memnun olan pek yok.,inşaat mimarlık da ders bitirememe korkum var.Çevremdeki herkes o sıralamayı yaptıysan her türlü biter okul diyo.Cidden kafam çok karışık bilmiyorum napıcam

• Sizi şuradaki hangi dersler korkutuyor?https://dbp.erciyes.edu.tr/Program/P3.aspx
  • merhaba50 kullanıcısına yanıt
    genel olarak bi ara bakmıştım bu ünide yok sanırım statik mukavemet yapı statiği vs gibi ağır mekanik konular çok itici geliyo.Ayrıca el becerim ve çizimim de sıfırdır.Mesela bi elektrik müh. dersleri de çok ağır ama en azından uğraşabilirim meraklıyım diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.