Şimdi Ara

Mini Cooper Countryman S ALL4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
37.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar, oncelikle konunun acilis amaci bu araci almayi ciddi ciddi dusunmemdir. Tabi benim arastirmalarimin yani sira sizin bilgi ve fikirlerinizin de yardimci olacagini dusunuyorum.
    Ilk sorum mini cooperin kendi sitesinden baktigim fiyat listesine gore MINI Cooper S Countryman ALL4 fiyati 32.752 euro (76.884), buna ragmen galerilerin getirdigi ayni arac cok daha ucuk fiyatlara satilmakta. Acikcasi ben buna pek anlam veremedim, donanimsal fark bu segmentteki bir aracta bu kadar ciddi fiyat farklari ortaya cikarir mi yoksa bu tamamen galerilerin sisirme fiyat politikasimi ?

bu arac ne S nede ALL4 duz countryman ve ikinci el fiyat € 39.500 ???????
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mini-2011-model-mini-cooper-1-6-countryman-48047525/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mini-2011-model-mini-cooper-countryman-1-6-s-all-4x4-51465726/detay/? € 42.000 ????

Bir diger sorum MINI Cooper SD Countryman ALL4 (Dizel) otomotik sanziman ulkemize ne zaman gelecek yada gelecekmi ? bu konuda bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

En son ve can alici soru bu fiyat bu araca verilirmi olucak tabi yorum yaparken acimasiz olmamak lazim, farkli bir arac oldugu icin hosuma gitti, ayni paraya A3 1.6 TDI da alinabilir yada farkli bircok secenek ama model - fiyat karsilastirmasi yapmaliyim sonucta karar vermeden once.

Arac hakkinda biraz bilgi

Motor özellikleri 1,6 litre, 4 silindir/16V
    Maks. çıkış/bg/devir 5.500 dev/dak'da 184 bg
    Maks. tork/devir 1.600-5.000 dev/dak'da 240 Nm (Overboost fonksiyonu ile 1.700-4.500 dev/dak'da 260 Nm)
    Hızlanma 0-100 km/sa 7,6 sn
    Azami hız 215 km/sa
    Hızlanma 80-120 km/sa (4. / 5. vitesler) 7,1 sn / 8,6 sn
    Yakıt tüketimi (şehir içi) 8,3 lt/100 km [10,1]
    Yakıt tüketimi (şehir dışı) 5,6 lt/100 km [6,0]
    Yakıt tüketimi (kombine) 6,6 lt/100 km [7,5]
    CO2 emisyonu 154 gr/km [175]
    Yüksüz ağırlık (EU) 1.385 kg
    Maks. izin verilen ağırlık 1.780 kg
    Maks. izin verilen tavan ağırlığı 75 kg
    Bagaj kapasitesi (min. - maks.) 350/450 - 1,170 litre
    Depo hacmi (yaklaşık) 47 litre
    Boyutlar (U x G x Y) 4.110 x 1.789 x 1.561 mm
    Şanzıman 6 ileri manüel, ya da opsiyonel olarak, 6 otomatik şanzıman

• çok güzel araba,mini yetkili bayisinden 32 000 euro ya mini countryman s all4 biraz zor,iyi bir donanımda en az 40-45 000 euro arası bir fiyata denk geliyor.

gidip görüşmenizde fayda var,donanımlı mini cooper s ler 32-35 000 euro arası,countryman s all4 lar 45 000 euro lara çıkıyor..
  • benim de ileride ciddi şekilde düşündüğüm bir araç..

32.752 euro baz fiyatın 40 binlere çıkması bence de normal..çünkü opsiyon listesi bir hayli kabarık..

ALL 4 olmasına çok da gerek yok gibi..değil mi?

A3 ve Countryman çok farklı araçlar..countryman'in bir tarzı var bence..onun için herkese hitap etmiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Kowalski

benim de ileride ciddi şekilde düşündüğüm bir araç..

32.752 euro baz fiyatın 40 binlere çıkması bence de normal..çünkü opsiyon listesi bir hayli kabarık..

A3 ve Countryman çok farklı araçlar..countryman'in bir tarzı var bence..onun için herkese hitap etmiyor..
    benim evin önünde kırmızı beyaz s all4 var . çok güzel araç ama bence pahalı . all4 bence çok gerekli değil.ama farklı bir araç. zevk için alınabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: culers

benim de ileride ciddi şekilde düşündüğüm bir araç..

Biliyorum A3'u kiyaslama yapmak amacli yazmamistim hem suan kullandigim arac oldugundan hem de fiyatlari yakin oldugundan ornek verdim. Acikcasi bu arac ne ile kiyaslanmali onu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChymerA

Biliyorum A3'u kiyaslama yapmak amacli yazmamistim hem suan kullandigim arac oldugundan hem de fiyatlari yakin oldugundan ornek verdim. Acikcasi bu arac ne ile kiyaslanmali onu bilmiyorum.

bütün mini modelleri gibi kıyas kabul etmeyen bir araç zaten..

şahsen ben çok beğeniyorum..teknik verileri de gayet iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Arkadaşlar yorumumu yanlış anlamayın

bana göre cooper ileride çok çabuk demode olabilecek bir tarzda geliyor

40.000 euro'dan bahsediliyor

pazarlıkla 45.000 euro ya Mercedes C180 AMG düşünmek daha iyi olur bence

daha da düşürmek için AMG paketi çıkartın.

10 sene sonra bile mercedes clasını korur ama cooper bana çok çocuksu geliyor sanki oyuncak.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2011-0-km-c180-cgi-amg-52367424/detay/

bence tam tersi..

mini'nin tasarımları retrodur..modelleri demode olmaz..

C serisi tamamen değişecektir ileride ama şu an çıkan ve çıkacak olan mini modelleri birbirinden aman aman

farklı olmayacak..bunu eski kasa cooperlara ve C serilerine bakarak görebiliriz zaten..

ha size hitap etmiyodur o ayrı elbette..

• quote:

10 sene sonra bile mercedes clasını korur ama cooper bana çok çocuksu geliyor sanki oyuncak.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2011-0-km-c180-cgi-amg-52367424/detay/

herkes beğenmez zaten,özel ve tarz bir araba.

bana göre c180 in bir tarzı yok,fakat bir mini ye biniyosan otomobile bakış açın,hayat tarzın vs. değişiktir..

• quote:

Orijinalden alıntı: donnaiolo

quote:

herkes beğenmez zaten,özel ve tarz bir araba.

bana göre c180 in bir tarzı yok,fakat bir mini ye biniyosan otomobile bakış açın,hayat tarzın vs. değişiktir..

Alıntıları Göster
    Çok özel bir araba countryman... bana kaporomu yaktıracak kadar özel hem de

ama yukarıdaki fiyatlar biraz yüksek gözüktü bana.. elimdeki teklif beyaz içi siyah kumaş döşeme ALL4 steptronic şansıman 184 hp 1.6 sooper s turbo.. biri açılır çift tavanlı 17" jantlı kol dayama ve varbon colour line'lı, bir de üzerinde çift çizgiler olan bir araç 36000€

Alternatifi (aslında farklı araçlar ama benim arada kaldığım olarak söylüyorum) 52750€ ye 1.8 tfsi beyaz iç siyah audi a5 160 hp multitronic.. 17" jantlı cam tavanlı ve extra direksiyonu bir de ışık paketi dışında pek dolu bir araç değil..

dediğim gibi aynı gam araçlar değiller ama countryman MTV dilimi, 4 çeker oluşu, aynı tüketim miktarı, en azından eşit prestiji ve biraz daha yüksek beygir gücüyle sanki bir adım önde.. eksisi de sportiflik yerine sevimlilik kurtarır mı? ve hazırdaki araçların hiçbirinde xenon far olmayışı..

• quote:

Orijinalden alıntı: FRODO555

Çok özel bir araba countryman... bana kaporomu yaktıracak kadar özel hem de

ama yukarıdaki fiyatlar biraz yüksek gözüktü bana.. elimdeki teklif beyaz içi siyah kumaş döşeme ALL4 steptronic şansıman 184 hp 1.6 sooper s turbo.. biri açılır çift tavanlı 17" jantlı kol dayama ve varbon colour line'lı, bir de üzerinde çift çizgiler olan bir araç 36000€

Alternatifi (aslında farklı araçlar ama benim arada kaldığım olarak söylüyorum) 52750€ ye 1.8 tfsi beyaz iç siyah audi a5 160 hp multitronic.. 17" jantlı cam tavanlı ve extra direksiyonu bir de ışık paketi dışında pek dolu bir araç değil..

dediğim gibi aynı gam araçlar değiller ama countryman MTV dilimi, 4 çeker oluşu, aynı tüketim miktarı, en azından eşit prestiji ve biraz daha yüksek beygir gücüyle sanki bir adım önde.. eksisi de sportiflik yerine sevimlilik kurtarır mı? ve hazırdaki araçların hiçbirinde xenon far olmayışı..

Alıntıları Göster
    merhabalar
    bana pepper donanım fiyatı 34500 euro fiyat verdiler
    all4 modeli, 5 koltuk ve 5 kapılı..
    siz aracı kullanmaya başladınız mı ve deneyimleriniz nedir.?
    çok ciddi düşünüyorum. artı ve eksileri paylaşırsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: radokan

merhabalar
    bana pepper donanım fiyatı 34500 euro fiyat verdiler
    all4 modeli, 5 koltuk ve 5 kapılı..
    siz aracı kullanmaya başladınız mı ve deneyimleriniz nedir.?
    çok ciddi düşünüyorum. artı ve eksileri paylaşırsanız sevinirim

Alıntıları Göster
    Bu arabanın cok kimse tarafından bilinmeyen bir özelliğini söyleyeyim. Mevcut durumda Mercedes Sls Amg, Mercedes G serisi (Piyasada en sağlam araclardan kabul edilir) gibi araçları üreten, zamanında Grand Cherokee, Mercedes ML üretimi yapmış Magna Steyr gibi kaliteli bir fabrika tarafından üretilmektedir. Yurtdışında Bmw 3 ve Audi 4 serisinden yüksek fiyatlı satılan ve daha kaliteli olan bir araçtır. Zaten firma Bmw çatısı altında bulunmatadır. Bu saydığım özellikler bile bu araca neden güvenilmesi gerektiğini açıklıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebrak

Bu arabanın cok kimse tarafından bilinmeyen bir özelliğini söyleyeyim. Mevcut durumda Mercedes Sls Amg, Mercedes G serisi (Piyasada en sağlam araclardan kabul edilir) gibi araçları üreten, zamanında Grand Cherokee, Mercedes ML üretimi yapmış Magna Steyr gibi kaliteli bir fabrika tarafından üretilmektedir. Yurtdışında Bmw 3 ve Audi 4 serisinden yüksek fiyatlı satılan ve daha kaliteli olan bir araçtır. Zaten firma Bmw çatısı altında bulunmatadır. Bu saydığım özellikler bile bu araca neden güvenilmesi gerektiğini açıklıyor.

Alıntıları Göster
    mini bu modeliyle miniklikten çıktı bence eski tarzı sevimliliği kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 22 Aralık 2011; 10:40:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

mini bu modeliyle miniklikten çıktı bence eski tarzı sevimliliği kalmadı

Alıntıları Göster
    Çok güzel bir araç özellikle genç nesil için. Bizden geçti artık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNR GT

Çok güzel bir araç özellikle genç nesil için. Bizden geçti artık..

Alıntıları Göster
    Verilen paraya yazık o paraya neler alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

Alıntıları Göster
    Magna Steyr gibi kaliteli bir fabrika tarafından üretilmektedir.bu konuyu bilmiyordum daha doğrusu araştırma yapmadım.

aracı çok iyi biliyorum evt bir tek eksiği bi-xenon farsız oluşu,diğer özellikleri harika koltukları, sürüş şekli, direksiyonun ele oturması,uzun boylu bile olsak inip binmede kolaylığı,orjinal müzik sistemi çok çok iyi değil ama araç içinde yeterli ses kalitesine sahip.yol bilgisayarı çok kullanışlı sağ elinin altında kullanıma hazır.

Yakıt tüketimi çok fazla şaşırtıcı,ben çok sıkışık trafikte kullandım tüketimi çok çok az.

aracın direksiyonuna geçtiğiniz zaman bütün gözler sizde ,hele ki cafcaflı bi renk e sahipseniz ,birde orjinal şeritlerini ,ayna kapaklarını,ön tampon havalandırması kapaklarını getirtip araca uygulatırsanız bence çok harika bir tad olur hayatınızda.

ben çok beğendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmazcann

Magna Steyr gibi kaliteli bir fabrika tarafından üretilmektedir.bu konuyu bilmiyordum daha doğrusu araştırma yapmadım.

aracı çok iyi biliyorum evt bir tek eksiği bi-xenon farsız oluşu,diğer özellikleri harika koltukları, sürüş şekli, direksiyonun ele oturması,uzun boylu bile olsak inip binmede kolaylığı,orjinal müzik sistemi çok çok iyi değil ama araç içinde yeterli ses kalitesine sahip.yol bilgisayarı çok kullanışlı sağ elinin altında kullanıma hazır.

Yakıt tüketimi çok fazla şaşırtıcı,ben çok sıkışık trafikte kullandım tüketimi çok çok az.

aracın direksiyonuna geçtiğiniz zaman bütün gözler sizde ,hele ki cafcaflı bi renk e sahipseniz ,birde orjinal şeritlerini ,ayna kapaklarını,ön tampon havalandırması kapaklarını getirtip araca uygulatırsanız bence çok harika bir tad olur hayatınızda.

ben çok beğendim.

Alıntıları Göster
    MINI Cooper S Countryman ALL4 Sürüş İzlenimi'nin anlatıldığı bir site buldum ,güzel araç

http://otomobiltutkunu.com/?p=2370

• quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

örnekle desteklersen "NELER" havada kalmaz dostum

o paraya güzel bir saatte alabiliriz aslında

• quote:

MINI Cooper S Countryman ALL4 Sürüş İzlenimi'nin anlatıldığı bir site buldum ,güzel araç

Su memlekette Dogru duzgun test yazisi okuyamayacakmiyiz. Araba ile gunler gecirmis, yakiti kokluyormus, ancak herhangi bir veri yok, AMA kokluyor iste ordan anla artik. Ortadaki ekran cokkullanisli imis, onu da cogu kimse Pahali diye almaz. Arabanin gurultu durumu nasil, benzer araclara gore + - nedir, suspansiyon konforu ne alemde falan filan.
    Ben araci test etmistim, mini cooper surus olarak farkli oldugunu direksiyonu ve Yol tutusu ile hiddettiriyor. Turbosuz versiyon daha gurultulu, s olan ise yuksek devirlerde gurultulu, motor ve Yol sesi duyuluyor, tabi ben 18 inc jantli kullandim, 17 inc daha makul olabilir suspansiyonlar biraz sert, yakitta 4x2 de sehir ici 8-8,5 olur bence. 10 dk lik teste benden bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ycg61

quote:

Su memlekette Dogru duzgun test yazisi okuyamayacakmiyiz. Araba ile gunler gecirmis, yakiti kokluyormus, ancak herhangi bir veri yok, AMA kokluyor iste ordan anla artik. Ortadaki ekran cokkullanisli imis, onu da cogu kimse Pahali diye almaz. Arabanin gurultu durumu nasil, benzer araclara gore + - nedir, suspansiyon konforu ne alemde falan filan.
    Ben araci test etmistim, mini cooper surus olarak farkli oldugunu direksiyonu ve Yol tutusu ile hiddettiriyor. Turbosuz versiyon daha gurultulu, s olan ise yuksek devirlerde gurultulu, motor ve Yol sesi duyuluyor, tabi ben 18 inc jantli kullandim, 17 inc daha makul olabilir suspansiyonlar biraz sert, yakitta 4x2 de sehir ici 8-8,5 olur bence. 10 dk lik teste benden bu kadar.

Alıntıları Göster
    MINI Cooper S Countryman ALL4 siyah üzeri kırmızı uygulanması çok güzel olmuş, aracı daha bi ayrı kılmış diğerlerinden.

.

• quote:

MINI Cooper S Countryman ALL4 siyah üzeri kırmızı uygulanması çok güzel olmuş, aracı daha bi ayrı kılmış diğerlerinden.

.

Alıntıları Göster
    Yaklaşık 2 hafta önce Mini Countryman D aldım. Daha bi kilometre olmadan bi ankara gittim geldim. 900 km yolu 160 liraya aldım ki bilirsiniz daha motor ilk alışma süresi için gayet başarılı, daha %10 düşmesini bekliyoruz. İşçilik konusunda galiba insanların gidip saçma sapan nissan juke gibi araçlarla kıyaslanmamalı kesinlikle işçilik kalitesi çok başarılı. aracın bence tek sıkıntısı 2 satırlık ekranları ve çok küçük olması ama ben gerçekten pek umursamadım desem yeridir. bu arada eski mini kullanan varsa aynı yol tutuşunu bunda da görmek mümkün yani bence harika. bu arada böyle bir yol tutuşunu sağlaMak için sert bir amaartisör ve kabin içi yolda ki her detayı hissedilmesi:)) ben herşeylerini uzun araştırmalar sonunda aldım. birde bu araçta bence bu tarzı yani hafif bir retro tarzı seven herkes için kullanışlı olması. Bu arada izlenimlerimden bir ikisini daha paylaşmak isterim. bu aracı almadan önce insignia ve s60 dizel kullandım inanın kabin içi süper gürültülü araçlar. mini de bunu duymak hatta dışından dizel veya benzinli olmasını ayırmak gayet zor. bi kaç yorumda 120 den sonra gürltülü diyorlar ama ben pek hala hissedemedim. Neyse inşallah yorumlarım işinize yarar Ne alacaksınız şimdiden hayırlısı olsun...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.