Şimdi Ara

Modem!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar laptop aldığım için eve wireless modem aldım evdeki normal kullandığım internet hızı 10 mbps idi fakat bu modemi kullanmaya basladığımdan beri sürekli 0.90 mbps de. 192.168.0.1 adresine girip modeme reboot yaptığımda yine 10 mbps olarak kullanıyorum fakat 2 dakika sonra tekrar yavaşlıyor. Normali

CONNECTION STATUS:

Qwest Broadband:
    CONNECTED

2103/645KBPS

ISP Status:

CONNECTED böyle fakat reboot yaptıktan sonra 12203/958 oluyor . Lütfen biri yardım etsin çıldırmak üzereyim. Teşekkür ederim

• Modem ayarlarından ADSL kısmına girin. Orada otomatik olan parametreyi manuel olarak ADSL2 gibi bir parametreye ayarlayıp kayıt edin o şekilde deneyin.
  • Modem ayarlarindan kastiniz 192.168.0.1 gibi bisey mi
  • Onu tam olarak kestiremedimde
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalecgos00

Modem ayarlarindan kastiniz 192.168.0.1 gibi bisey mi

evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: nco

quote:

Modem ayarlarindan kastiniz 192.168.0.1 gibi bisey mi

evet

Alıntıları Göster
    Merhaba,

İnterneti wireless üzerinden kullanıyorsun değil mi? Civarınız da wireless kullanıcısı oldukça çoksa, ilk olarak wireless frekans kanalı değiştirip deneme yapmalısın.

Bunun için, modemin arayüzüne girip kablosuz ağ ayarlarından kanal değişikliği yaparak deneyebilirsin. Standart olarak wireless kanalı modemler de "1" olarak gelir. Sen bunu "11" olarak değiştirip denemelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProbLem!

Merhaba,

İnterneti wireless üzerinden kullanıyorsun değil mi? Civarınız da wireless kullanıcısı oldukça çoksa, ilk olarak wireless frekans kanalı değiştirip deneme yapmalısın.

Bunun için, modemin arayüzüne girip kablosuz ağ ayarlarından kanal değişikliği yaparak deneyebilirsin. Standart olarak wireless kanalı modemler de "1" olarak gelir. Sen bunu "11" olarak değiştirip denemelisin.

Alıntıları Göster
    Aynı sıkıntı bendede olmuştu 8mbit bağlantı 2mbitte sabitlenmişti. Yapacak bişi kalmadığında ttneti aradım konuştugum kişi oradan resetledi birşeyleri ve hız 8mbite geri yükseldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ns.xombe

Aynı sıkıntı bendede olmuştu 8mbit bağlantı 2mbitte sabitlenmişti. Yapacak bişi kalmadığında ttneti aradım konuştugum kişi oradan resetledi birşeyleri ve hız 8mbite geri yükseldi.

Alıntıları Göster
    Cevap yazan arkadaslara cok tesekkur ederim. Problem! Sana ayrica bi sorum olacak hocam etrafimda wifi kullanan iki komsum var ve ben interneti hem kablosuZ hemde kablolu kullaniyorum. Ben 192.168.0.1 adresine girdigimde dedigin frekans degistirme bolumunu goremedim bu orada tam olarak nasil belirtiliyor yardimci olabilir misin?
  • quote:

Cevap yazan arkadaslara cok tesekkur ederim. Problem! Sana ayrica bi sorum olacak hocam etrafimda wifi kullanan iki komsum var ve ben interneti hem kablosuZ hemde kablolu kullaniyorum. Ben 192.168.0.1 adresine girdigimde dedigin frekans degistirme bolumunu goremedim bu orada tam olarak nasil belirtiliyor yardimci olabilir misin?

Alıntıları Göster
    dedigin olayin wireless ile alakasi yoktur... modemin arayüzünce adsl modulasyon kisminda multi moda getirip dene... birde modem ile telefonu hattini ayiran spiliteri kontrol et.. arzali olabilir... düzelmezse direk evine gelen telekom hattini modeme tak dene... hizda degisiklik yoksa internet hizmeti aldigin firmanin destek hattı arayıp hattını kontrol ettir..

• quote:

"kanal" olarak geçiyor
  • quote:

Modem arayüzünde Kablosuz Ağ Ayarları olması lazım. Oradan kanal ayarını değiştirip deneyeceksin.
  • Hepsini denedim fakatv ayni. Mertkibar hocam söylediğin şeyi tam anlayamadım biraz açarsan...
  • Yok mu arkadaslar su sorunu tamamen cozecek biri?
  • quote:

Yok mu arkadaslar su sorunu tamamen cozecek biri?
    Arkadaşlar konu hala güncel bi çözüm bulabilmiş değilim artık çözelim şu sorunu...
  • quote:

Arkadaşlar konu hala güncel bi çözüm bulabilmiş değilim artık çözelim şu sorunu...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar sitede bilgisayar ve bilgisayarla ilgili şeyleri incik cıncık edip herşeyi bilen insanlar doluyken benim bi küçücük modem sorunuma çözüm bulan çıkmayacak mı yani ? Ben anlayamıyorum her konuya mesaj atan var hatta bildigim konularda bende yardım ediyorum ama benim konuma neden yardım edilmiyor bunu anlayamıyorum

• quote:

Alıntıları Göster
    hız düşmeden önce ve düştükten sonra,
    modem arayüzünden, ulaşılabilir hız, snr sınırı bilgilerinin olduğu bölümü
    birde kablosuz ağ ayarlarının görüntülerini verebilir misin
  • quote:

Orijinalden alıntı: nco

Alıntıları Göster

Bu düşükken

Buda reebot yaptıktan sonra tam verimli kullandığım bağlantı. Ama ikinci resimdeki olay sadece 1 dakikalığına sürüyor sonra 1. resim..

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkjb

Resimleri paylaştım dostum..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjkjb

Resimleri paylaştım dostum..

Alıntıları Göster
    ttnet ten, sınırlama falan olmadığını söylediler mi?

• quote:

Bu düşükken

Buda reebot yaptıktan sonra tam verimli kullandığım bağlantı. Ama ikinci resimdeki olay sadece 1 dakikalığına sürüyor sonra 1. resim..

Alıntıları Göster
    başka bir modem bulabilirsen onunla bir deneme yap...
    telekomdan mı modemdenmi önce onu anlayalım...

ondan önce modemi arkadaki minik switch den resetle
    bilgileri tekrar gir... ve yeniden hız testi yap...

bir de hız testi mi yapıyorsun yoksa sadece modemin içindeki
    değerlerden mi şikayetçisin... internetten adsl speed test yaptın mı...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.