Şimdi Ara

Modem Ve ios Cihaz Uyumsuzluğu (Çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sorum kısaca şu; modem ve cihaz(ipad-iphone) uyumsuzluğu diye bir şey olabilir mi?

Bu soruyu şundan soruyorum; türk telekomun verdiği modemi kullanıyordum ve artık yüksek ping ve sık sık kopma sorunları nedeniyle modemi değiştirmeye karar verdim. Tp-link td w-8968 modemini aldım. Kurdum, son çıkan firmware güncellemesini yükledikten sonra kullanmaya başladım. İlk gün herşey güzeldi ancaaaaaaak sonradan şöyle bir sıkıntıyla karşılaşmaya başladım. Speed test yaptığımda 900 hatta bazen 1500 ping görüyorum ve 3megabit olması gereken internet hızım 0.1-0.2 megabit olarak ölçüyorum. İnternette herhangi bir sayfa açamaz hale geliyorum. Bu 15 dakika falan sürüyo sonra tekrar normalleşiyor ve yarım saat sonra tekrar aynı sorunu yaşıyorum. Buarada ben ipad air2 kullanıyorum bu ölçümleri onunla gerçekleştiriyorum. Ev arkadaşım laptopundan ölçtüğünde ise ping 15 internet hızıda 2.40 megabit civarında çıkıyor, ki bu olması gereken değer(akk dolduğu için). İpad'te sorun mu var diyorum ama alalı daha 1 ay olmadı ve modemi değiştirmeden önce interneti ben ipadimden, arkadaşımın laptobuna kıyasla daha verimli kullanıyordum ve speed testlerde daha yüksek değerler ölçüyordum. İpadimde jailbreak yok. Arkaplanda çalışan tüm uygulamaları kapattım ölçtüm vs. birşey değişmiyor.
    Dedimki acaba ipad de mi sorun var. İphone 5s cep telefonumla ölçtüm ve sonuçlar ipad'de aldığımla aynı. Arkadaşım android telefonuyla ölçtü onun hız değerleri yüksek ve internet kullanırken sorun yaşamıyor. Bu olayın sebebiyle ilgili tahmininiz nedir acaba?
    Uzuun uzun anlattım zahmet edip okuduysanız şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KadiRocK -- 23 Mart 2016; 22:43:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum ilk aklıma gelen kablosuz tipi olarak b/g/n gibi seçimler vardır ayarda. Onları kontrol edip değiştirerek deneyebilirsin. Muhtemelen kablosuz tipi uymuyor ipadlere ya da senin ipad de sorun var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğiniz yere girdim baktım ve 11bgn olarak ayarlıymış. 11b, 11n, 11bn olmak üzere 3 ayar daha vardı hepsini denedim be 11bn ayarı benim işimi çözdü. Müthiş hızlandı ve kafam rahatladı. Size çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz
  • KadiRocK kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Başligı uygun hale getirirseniz baskasinada faydasi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.