Şimdi Ara

Monitör Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar,son bir haftadır her akşam aksamaksızın elektrik kesintileri oldu burada.Ve bunlardan birinde benim monitöre bişhiler oldu.Özellikle siyah rengin hakim olduğu ortamlarda ekranda soldan sağa doğru bir takım gölgeler oluşuyor.Resim açtığım ya da hareketli görüntülerde (video vs.)buolay fark edilmeyecek kadar az.Ama bir note pad ya da word dökümanı açtığımda her satır sağ tarafa doğru siyah bir gölge bırakıyor.Aynı şey siyahın hakim olduğu bir winamp skin'i kullandığımda da oluyor.Bu konuda bir fikri olan var mı?Bir arkadaşım elektron tabancasında sorun olabileceğini söyledi.(Neyse o zıkkım)

• monitörün arkasında bir devre cıplak kabloları var sakın ha fiş
    takılıyken dokunama oralara .. oraya elektirik veren alttaki trafodada olabilir arıza elektirik kesilmesinde ilk o arızalanır yanındaki kondansitörleri vede diotlarıda kontrol ettir ....
  • Monitörün Degauss özelliği varsa yapmanı öneririm, sadece 1 kez! belki düzelir..
  • Degauss yok ya,keşke olsaydı.Bir baktıriim o zaman Ufcan dediğin yerlere.İkinize de teşekkürler.
  • Degauss yerine demagnet de yazıyo olabilir.Eğer öyle bişey yoksa ne yazık ki tamircinin yolunu tutacaksın gibi gözüküyor..
  • Büyük ihtimalle öyle görünüyor.Hay ben bu TEK'in...
  • fişi çekikken bile uğraşma sakın
    monitörün içinde hep elektirk var :)
    ben denedim çarptı :)
  • aslında tam olarak tüpünde elektrik oluyo 10.000 volt civarı ancak akım yüksek olmadığından sadece çarpar ve savurur :)....bu arada biraz bekle monitör konusunda bi iki gün bekle belki düzelebilir....demagnet özelliği yoksa ve renklerde kayma varsa+degauss özelliği yoksa 1 gün bekle derim...
  • Evren zaten 6 gün oldu.Yoksa bir kaç gün bekleyip açtım topic'i:)Ama anlamadığım sadece siyah renklerde sorun oluyo.Dur unutmazsan sonra bir screen shot alıp koyarım buraya.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.