Şimdi Ara

Monitörde Arıza Var!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler benim arkeolojik değere sahip bi bilgisayarım var. Son zamanlarda büyük sıkıntılar veriyor..

1. Bilgisarımı kapatırken normal bilindik şekilde kapatıyorum, ancak bilgisayar kapandıgı halde kapanmıyor. Yani bilgisayar kapanıyor ancak kasa hala çalışıyor! Fişi çekmeden kapatamıyorum.

2. Datron marka eski bi monitörüm var. Bilgisayar çalışırken, monitör birden tak diye kapanıyor, garip sesler çıkarıyor, cızırtı yapıyor. Monitör kapandıktan sonra açma tuşuna basıyorum gene açılmıyor. Monitörün prize uzanan kablosunu çıkarıp takıp monitöre 2 tane vurup, biraz salladıktan sonra kendine geliyor fakat bikaç saniye sonra tekrar kapaınyor, tekrar aynı şeyi yapıyorum. Bu olay bilgisayarı açtıgım ilk 2 - 3 saat sıralarında oluyor ama bi süre sonra bu arızayı vermiyor. Benim elektronikci dayım var kendisine sordum ve powerın bozulmuş, dengesiz güç ayarlaması yapıyor dedi bende bi size sorayım dedim.

• 1-beli sen farketmiyorsunudr programı sonlandır flan gelıyordur yada sistemıunde sıkıntılar vardır
    2-anlasılan ekranın tüpünde yada güç aktarımında bır problem var yanı donanımsal bısey...
  • Evet Psu arızalı ve bulunduğun yerin elektrik gerilimi oynak anladığım kadarıyla.Ups ile kullanmalısın.
  • Hani eski televizyonlarda olurdu ya. Bi süre sonra çalışmaz halk arasındada tüpü bitti derlerdi.
    Heh işte ondan olmaya başlamış :)

Çok açıklayıcı oldum dmi ama :P
  • Yardımlarınız için teşekkürler, yapıcak bişey yok mecbur psu degiştircez eger oda olmassa benim m.ö. kalma bilgisayarı müzeye kaldıracam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.