Şimdi Ara

Monitörü Laptoba Bağlama Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Monitör almak istiyorum ancak şu anlık masaüstü bilgisayar alamayacağım için monitör laptoba bağlamam gerekiyor.

Laptop i5 8300h işlemci, gtx 1050ti ekran kartına sahip. 1 hdmi çıkışı, 1 mini displayport'a sahip. Laptobun kendi monitörü 60 hz.

Alacağım monitör 144 hz olacak muhtemelen, bu ekran kartı ve bu çıkışlar ile monitörden 144 hz almam mümkün müdür? Bu hz değerini almak için monitörde bakmam gereken farklı bir özellik var mıdır?

• Yukarı
  • Yukarı
  • Yukarı
  • Ekran kartı monitörün hz'ini etkilemiyor diye biliyorum. Monitör özelliklerinde 144hz yazıyorsa yeterlidir. 1050 de fena bir kart değil zaten. 144hz hdmi ile de alınıyor, dp ile de. Bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Bazı yorumlarda hdmi ile 144hz kullanamayanlar da oluyor kullanabilenler de. Ama dp ile sıkıntı yaşayan görmedim hiç.

• trkgncr kullanıcısına yanıt

Teşekkürler cevap için hocam. Alalım bakalım ne yaşarız.

• faruk_17 kullanıcısına yanıt

Hocam ne yaptınız aldınız mı monitörü? Ben de merakımdan evde artık kullanmadığın laptopı açıp 144Hz monitör bağladım ama ayarlarda 75Hz üstünü göremedim. Ama laptop 10 yıllık falan bu arada.

Merhaba hocam, almadım henüz monitörü. Araştırma aşamasındayım. Sebebini bilmiyorum ancak birden çok sebebi var gibi. Ancak hangisidir bilemiyorum.

Aldım monitörü hocam. Kendi kutusunda gelen hdmi kablo ile 144 hz alabiliyorum.

Sevindim hocam, güle güle kullanın.

Siz naptınız? 144 Hz alabildiniz mi?

Ben direkt kasa ile kullandığım için bir sorun yaşamıyorum da siz sorunca merakımdan laptopı açıp ona bağlamıştım. Ama laptopda 144hz alamadım. Ekran kartı AMD HD7xxx serisi bir şeydi, ondandır muhtemelen.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.