Şimdi Ara

MSI 8800GT Zilent | İnceleme görünümlü izlenimcik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MSI 8800GT Zilent'ın incelemesi DH Forumlarında hiç yapılmadığı için ve birkaç arkadaş inceleme beklediği için mini bir inceleme yapmak istedim. İsterseniz buna inceleme yerine başka bir şey de diyebilirsiniz. Forumdan birkaç arkadaşa söz verdiğim için mahçup olmak istemedim ve tüm incelemeleri toptan yapacak şartlar belki oluşmaz diye böyle midi inceleme yolunda ilerleyen bir mini inceleme oldu GPU ısısı normalde 37-39 arası değişiyor. 1 saat trackmania nations aralıksız oynadığımda 50 ve biraz üstünde oynadı.

Test içeriğini elimden geldiği sürece güncelleyecem. OC konusunda pratik bilgim olmadığı için ilk aşamada bununla uğraşıp hemen performans izlenimi almak istemedim. Herşey stok halde. İlerleyen günlerde İşlemci ve Ekran Kartı üzerinde hız aşırtma yapacam.

Bu ekran kartı Zalman'ın VF1000 modelini kullanıyor. Yalnız bakır petekler yerine alimunyum versiyonunu kullanılmış.

Oyun performansları olarak Crysis ve COD4 gibi oyunları da yükleyerek eklemeler yapılacak. (sc broodwar ve cm 01/02 gelenekçiliği ve sistem yetersizliği nedeniyle bu tür oyunlardan ister istemez uzak kaldım. sc2 arefesinde biraz oyun dünyasına farklı türlerde de olsa dalmak gerek.)

3d Mark testinde işlemcinin aldığı puan düşük mü yoksa normal mi çıkan değer ? işlemciye stok fanla ne kadara kadar getirebilirim. 3,6yı rahat stok fanla görürüm sanırım ? Ekran kartı için OC yeteneği iyi diyorlar ama bakacaz.

Şimdilik bu kadar. Sevgiler, saygılar...

Kutu İçeriği :

ekran kartı
    1 adet dvi-vga dönüştürücü
    tv bağlantı kablosu
    s-video bağlantı kablosu
    güç dönüştürücü
    kurulum ve kullanım klavuzları
    driver ve overclock programının yer aldığı cd

8800GT'nin Zalman versiyonlusunun ilk partisinde yukarıdaki standart kutu içeriği yanında "Colin McRae: DIRT" ve "Lord of the Rings Online: Shadows from Angmar" (14 günlük ücretsiz erişim dahil) oyunları da vardı. Tahminim şudur ki, MSI'nın ilk parti alıcılarına kıyağıydı. Çünkü benim kutudan çıkmadı. Zaten kutunun üzerinde oyunla ilgili yerin üstüne "Live Update Online" etiketi yapıştırılmış.

Sistem :
    MSI P35 Platinum
    Intel E8400
    MSI NX8800GT Zilent
    2gb Kingston ddr2 800
    250gb seagate
    Fsp BluestormII 500

Yazılım :

Win XP 32bit Home
    3D Mark 06 1.10

Sistemdeki hiçbir bileşene hız aşırtma yapılmadı. Hepsinin stok hali.

• Bence puanın güzel en azından benimkisine göre ben 9500 puan alıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: levyeli

Bence puanın güzel en azından benimkisine göre ben 9500 puan alıyorum.

ekran kartına hiç oc yaparak denediniz mi peki ? aradaki fark işlemciden diyecem ama teorik olarak olamaz.

SM2.0 Score : 5806
    HDR/SM3.0 Score : 5517
    CPU Score : 2838
    toplam : 12315

çıktı benimki.

o zaman bu 3dmark intel işlemcilere kıyak mı geçiyor, bundan bunu mu çıkarıyoruz ki ?
  • merak ettiğim birşey var. gpu-z ile yukardaki tabloda da görüldüğü gibi sıcaklık 31,8 gösteriyor. sensor view programıyla oda sıcaklığında 37-39 aralığında. hangisi daha sağlıklı bir bilgilendirme sunuyor bize ?
  • intelin core teknolojisi amd yi geride bırakıyo 3dmark da..
  • mini inceleme çok güzel olmuş çok teşekkürler,sıra geldi oc yapmaya
  • quote:

Orjinalden alıntı: E.Berkan

mini inceleme çok güzel olmuş çok teşekkürler,sıra geldi oc yapmaya

başlangıç seviyesi oc yaptım (ekran kartı ve işlemciye) fazlasını gözüm yemedi şimdi. 13kyı buldu. iyi güzel bir oc standartıyla daha iyi şeyler sonuçlar almak mümkün gibi.

• oc yaparak denemedim ama çok fazla farkedeceğini sanmıyorum. Benimkisi tamamen işlemci ve anakarttan kaynaklanıyor. o yüzden böyle düşük puan alıyorum fakat oyunlardaki performansından memnunum baya.
    quote:

Orjinalden alıntı: gios

quote:

Bence puanın güzel en azından benimkisine göre ben 9500 puan alıyorum.

ekran kartına hiç oc yaparak denediniz mi peki ? aradaki fark işlemciden diyecem ama teorik olarak olamaz.

SM2.0 Score : 5806
    HDR/SM3.0 Score : 5517
    CPU Score : 2838
    toplam : 12315

çıktı benimki.

o zaman bu 3dmark intel işlemcilere kıyak mı geçiyor, bundan bunu mu çıkarıyoruz ki ?

• 13k gayet iyi bence,E8400'ü 1.35V civarında 450Fsbde çalıştırırsın gibime geliyor ram oranınıda 1:1 yaptın mı tadından yenmez :)
  • ekran kartı rahat bir şekilde aşağıdaki değerlerde fink atıyor.

gpu clock : 726
    memory clock : 2090
    shader : 1815

işlemciyi 3,4e yakın tuttum. bu şekilde sorunsuz gibi herşey. son kez 3dmark yaptım. şimdilik bu kadar. işlemci için ileri derece ocye gidildiği vakit tekrar güncellerim. bundan sonraki güncellemelere oyunlar üzerinden devam edecem. saygılar..

• quote:

oc yaparak denemedim ama çok fazla farkedeceğini sanmıyorum. Benimkisi tamamen işlemci ve anakarttan kaynaklanıyor. o yüzden böyle düşük puan alıyorum fakat oyunlardaki performansından memnunum baya.

evet haklısınız, işlemci ve anakart çok etkili. ekran kartı oc için çok elverişli şekilde çalışıyor. halen daha soğuk ve sessiz. oyun performansını üst seviyedeki oyunlarda daha denemedim. bakalım.. saygılar..

quote:

Orjinalden alıntı: E.Berkan

13k gayet iyi bence,E8400'ü 1.35V civarında 450Fsbde çalıştırırsın gibime geliyor ram oranınıda 1:1 yaptın mı tadından yenmez :)

şu an tokum işin şakası bir yana fazla bilgi sahibi olmadan fazla ileriye gitmenin gereği yok diye düşünüyorum. umarım ilk aşama istediğiniz doğrultuda bilgiler vermiştir. saygılar...

• işlemciye abanmayı ztn stok fanla düşünme bile ilerde daha iyi bir işlemci sogutucusu aldıgın zaman saglam bir oc yaparsın işlemciye,ekran kartı da suan gayet güzel degerlerde,bu kartla ilgili kafamdaki butun soruları cevapladın cok makbule geçti valla :)
  • güzel bir mini inceleme sağol...kart kaliteli
  • oyunları yavaş yavaş topladım. oyun incelemelerini toplu olarak ekleyecem.

crysis, cod4, bioshock, assasins's creed bunları toplam 5-6 saat aralıksız ara vermeden oynadım can sıkıntısından, sıcaklık 53 dereceyi bu kadar yüklenmeden sonra. gerçekten sıcaklık konusunda beklediğimden çok ama çok daha iyi çıktı. üstelik hız aşırtma da yaptım. bunda belki kasa içi havalandırmamım etkisi de vardır. ön ve arkada 12lik fan var. kasa cooler master cent. 532. zotac amp niyetiyle yola çıkmıştım, alacağım yerde msi zilent ve palit sonic vardı. msi tercih ettim. hiç pişman olmadım. palit alsaydım da pek sorunla karşılaşmıcaktım diye tahmin ediyorum. oyun incelemeriyle görüşmek üzere
  • oyunları da eklersen iyi olur baya :) benim almayı düşündüğüm kasa da cm 532 yada 534,cm534 gozume daha hoş duruyor fakat sanki onden iyi hava alamayacak gibi duruyor,ekran kartıyla ilgisiz oldu ama memnun musun kasandan ???
  • evet gayet memnunum. orta sınıf olarak bence güzel bir seçenek. thermaltake m9 ve cm532 sevdiğim kasalar. havalandırma gayet güzel. 534'ün yan paneli de aynı zaten bununla. benim ön panel hoşuma gidiyor 532de ayrıca. power ve usb, kulakık girişlerinin tepede olması ve kasamı yere koymamdan ötürü bunu tercih etmemdeki nedendi.
  • kasanın içinde ön fan takma yerinin arkasında harddisk takma yeri var küçük bir kutucuk onu cıkarmayı düşünüyorum daha iyi bir hava akımı olması için ama bu seferde harddisk acaba fazla ısınıp sorun cıkarır mı onu çözemiyorum,hoş kasada ilk başta ön fan yok galiba :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.