Şimdi Ara

Mülteci değil Türk Askeri 'Mehmetçik' İmza Kampanyası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aşağıdaki imza kampanyasına katılımınızı bekliyorum.

http://imzakampanyam.com/askeri-ktm-lerin-kabul-ve-toplama-merkezi-sartlari-iyilestirilsin-imza-kampanyasi

Her yıl binlerce anne baba, gözü gibi baktıkları evlatlarını vatani görevlerini yapsınlar diye askere gönderirken, TSK'nın Doğu ve Güneydoğu'da terör olaylarına karşı kurduğu ve askeri birliklere konvoy halinde asker gönderilmesi amaçlanan Kabul ve Toplama Merkezlerindeki manzara yürek dağlıyor.

Güneydoğu'daki birliklerine ulaşmak için KTM'ye getirilen Mehmetçiklerin beton üzerinde üst üste uyumaya çalıştığı görülüyor.

“BİR GECE KOĞUŞTA, BİR GECE YEMEKHANEDE YERDE YATTIM”

Bir forum sitesinde “farukaan” rumuzlu kişi, Diyarbakır KTM'de yaşadıklarını şöyle anlatıyor: Bir gece koğuşta kaldım, bir gece yemekhanenin içinde yerde uyudum.. Koğuştaki yastıklar yağdan parlıyordu artık.. O kadar pis bir yer hayatımda görmedim, tuvaletlerde su bulamıyorduk vs...

Hakikaten Güneydoğu'ya giden askerlerimiz daha birliklerine varmadan, askerliğe lanet etmeye başlıyor.. Acı ama gerçek bu.. Benim değerim bu kadar mı diye düşünüyor insan ister istemez...

Onlar bizleri korumak vatanımızı beklemek için güvenlik şartları sebebiyle KTM'lere giriyor. Devletimizin bekası uğruna kendi sağlıklarından oluyorlar. KTM ordumuz için doğru bir seçim olabilir ama buraların sağlık,temizlik ve sosyal aktivite eksiklikleri gibi uygulamadaki sorunlarının giderilmesi Mehmetçiklerimizin şartlarının iyileştirilmesi gerekmektedir.

Daha birliğine bile katılmadan Mehmetçiklerimizi askerlikten soğutmaya kimsenin hakkı yok.

Mehmetçiklerimizin bu eksik uygulamayı hak etmediğini düşünüyorsanız siz de bir imza atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elzem67 -- 19 Eylül 2012; 17:09:20 >

• Pek ciddiye alinacagini dusunmuyorum ancak hem mesajim bulunsun eve gidince linke bakayim hem de up olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum Doğuda askerlik yaptım ve KTM lerde çok kaldım durum gerçekten anlatıldığı gibi içler acısı !!! Yazsam ağzın açık kalır . Geri terhis olurken Van il jandarma KTM de şartları biraz düzeltmişlerdi . Nasıl ve neden diye sorarsan ordaki kötü şartları bazıları facede falan paylaşmış Ve bazı üst düzey yetkililer görmüştü . Ama komutanlar hıncını hasta masta olması hiç farketmez orda kalan askerlerden yani bizlerden çıkarıyolardı bağırıp çağırıyolar süründürüp alayına iş veriyolar bizi boş bırakmamaya çalışıyolardı sabah 6 dan akşam 8 e kadar koğuşları kitliyorlar içeri almıyolardı bizi . Anlayacağın imza toplarsın şikayet edersin gene acısını erlerden çıkarırlar söylimm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.