Şimdi Ara

mutluluk gerçek midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    soru açık ve net

• Gerçek nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Gerçek nedir?
    mutluluk sanaldır ve görecelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep Impact

mutluluk sanaldır ve görecelidir.

Alıntıları Göster
    Öncelikle mutluluk nedir, gerçek nedir? Bunu anlamak gerekir. Sonra analiz etmek daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: feat

Öncelikle mutluluk nedir, gerçek nedir? Bunu anlamak gerekir. Sonra analiz etmek daha mantıklı.

Alıntıları Göster
    Böyle soyut ve göreceli konuları irdeleyip felsefi geyiklere dalmanın bir anlamı yok bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Really

Böyle soyut ve göreceli konuları irdeleyip felsefi geyiklere dalmanın bir anlamı yok bence.

Alıntıları Göster
    Bu konuyla ilgili başka bir başlık var ve aynı muhabbetin etrafında dönüyoruz.
    quote:

bencede İmzan çok iddalı sence insan bilimle fenle herşeyi çözebiliyormu!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Gerçek nedir?
    quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

Gerçek nedir?

Yazdığınla ilgili bir konu var zaten neden aynı şeylerin etrafında dönüyorsunuz.
    Böyle devam edince birşeylerde ilerliyormuyuz sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

quote:

Gerçek nedir?

Yazdığınla ilgili bir konu var zaten neden aynı şeylerin etrafında dönüyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Gerçektir elbette, tıpkı acı gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaotika

Alıntıları Göster
    Bizim her gün çok az tattığımız hoş duygu.

Bir çok türü var;
    Sevgili ile birlikte olunduğunda yaşanan,
    Sevdiğimiz insanlarla karşılaştığımızda duyulan,
    Kendimiz, çocuğumuz, bir yakınımız başarılı olduğunda hissedilen,
    Takımımız galip geldiğinde yaşanan,
    Uzun bir aradan sonra yediğimiz, içtiğimiz bir üründen alınan lezzet,
    Uzun bir aradan sonra yeniden gitiğimiz yerde yaşanılan,
    Düşündüğümüzde nostalji yaşadığımız bir anı

vs. duygular bütünü mutluluktur. Belirtisi, çoğunlukla bugün insanımızın yüzünde çok ender gördüğümüz gülümsemedir. Avrupalı insan gibi bol gülümseyen insanların yaşadığı bir coğrafya olmamız dileğiyle...

• quote:

quote:

Gerçek nedir?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: abdullahors84

Orada arkadaşa diğer konudan ötürü bir ithaf, tatlı bir eleştiri vardı.

Ardı ardına mesaj yollamak yerine bir önceki mesajını değiştirebilirsin.
    Kaldı ki ne yazacağıma müsaade et de ben karar vereyim.

İstesen forumu silelim. Zaten google, internet var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest

Bizim her gün çok az tattığımız hoş duygu.

Bir çok türü var;
    Sevgili ile birlikte olunduğunda yaşanan,
    Sevdiğimiz insanlarla karşılaştığımızda duyulan,
    Kendimiz, çocuğumuz, bir yakınımız başarılı olduğunda hissedilen,
    Takımımız galip geldiğinde yaşanan,
    Uzun bir aradan sonra yediğimiz, içtiğimiz bir üründen alınan lezzet,
    Uzun bir aradan sonra yeniden gitiğimiz yerde yaşanılan,
    Düşündüğümüzde nostalji yaşadığımız bir anı

vs. duygular bütünü mutluluktur. Belirtisi, çoğunlukla bugün insanımızın yüzünde çok ender gördüğümüz gülümsemedir. Avrupalı insan gibi bol gülümseyen insanların yaşadığı bir coğrafya olmamız dileğiyle...

Alıntıları Göster
    İnsanların çoğu Haz,Keyif,Neşe vs. Mutlulukla karıştırıyo.Bu duyguları tattığı zaman Mutlu oldum zannediyor ama gerçekte kendini kandırıyo.

1- Mutluluk Bedenin hissesettği değil Ruhun hissettiği şeydir yani mutluluk ruhun halidir bedenin değil.

2- Mutlululuk kesintisiz ve mutlak olandır ölümden ötesini kapsamayan Mutluluk olmaz.

3- Kesintiye uğrama riski taşıyan hiç bişey mutluluk olamaz.Haz ve neşe veren her ne olursa olursa olsun Kesintiye uğrama ihtimalini düşündüğünüz anda içinizi hemen bi hüzün kaplar. Neşe kaynağı ne kadar büyükse kaybetme korkusuda o kadar büyük olur.Yaşamayı seviyorum der insanlar peki ya Ölümü ??

Sonuç : Mutluluğun kaynağı ALLAH'tır.Mutluluk ALLAH'tan çağlar.ALLAHsız bir mutluluk arayışı abesle iştigaldir..

Hürmetler..

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Varolan her şeyi çözebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Really

quote:

Varolan her şeyi çözebiliyor.

Alıntıları Göster
    kavramları fazla sorgulamadan bir de şu açıdan bakalım;

gerçek : çok sevdiğiniz güzel bir eşiniz var, bu yüzden mutlusunuz..

olay 1 : eşinizin sizi aldattığı konuşuluyo arkadaş çevrenizde, size gelip direk biirşey söyliyen yok ama devamlı kulağınıza bu şekilde duyumlar geliyor. siniriniz bozuluyo. eşinize farklı davranmaya başlıyosunuz. aslında böyle bir olay yok, eşiniz suçsuz ama siz mutsuzsunuz..

olay 2 : eşiniz sizi aldatıyor. ruhunuz duymuyor. hiçbirşeyden kuşkulanmıyorsunuz, kulağınıza da gelen birşey yok. herşey normal, siz mutlusunuz..

tekrar sorayim, mutluluk gerçek midir

• quote:

Orijinalden alıntı: planck

olay 1 : eşinizin sizi aldattığı konuşuluyo arkadaş çevrenizde, size gelip direk biirşey söyliyen yok ama devamlı kulağınıza bu şekilde duyumlar geliyor. siniriniz bozuluyo. eşinize farklı davranmaya başlıyosunuz. aslında böyle bir olay yok, eşiniz suçsuz ama siz mutsuzsunuz..

olay 2 : eşiniz sizi aldatıyor. ruhunuz duymuyor. hiçbirşeyden kuşkulanmıyorsunuz, kulağınıza da gelen birşey yok. herşey normal, siz mutlusunuz..

Alıntıları Göster
    "mutluluk cennete kayıp pirinç tanesi"

bu söze azda olsa inanınca mutluluk gibi bişey olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: planck

Alıntıları Göster
    mutluluk göreceli bir kavramdır....
    hep mutluluğun arayışı içindeyiz ama bir türlü bulamayız çünkü öle bişe yok...kabul ettiğimiz bi kavram ama özünde nerde,nasıl,ne bilmiyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: asiküheylan

mutluluk göreceli bir kavramdır....
    hep mutluluğun arayışı içindeyiz ama bir türlü bulamayız çünkü öle bişe yok...kabul ettiğimiz bi kavram ama özünde nerde,nasıl,ne bilmiyoruz

Alıntıları Göster
    quote:

mutlukuğu ben göremiyorum. matematiğinide yapamıyorum. fiziğede indirgeyemiyorum. senmi çelişkilisin ben mi yalan söylüyorum?. genelde görmediğin şeyleri inkar edersinde!!

• quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

quote:

mutlukuğu ben göremiyorum. matematiğinide yapamıyorum. fiziğede indirgeyemiyorum. senmi çelişkilisin ben mi yalan söylüyorum?. genelde görmediğin şeyleri inkar edersinde!!

Alıntıları Göster
    Mutluluk hissi tamamen insan beynindeki kimyasallar ile alakalı bir şey. Bunu aslında insan beynine indirgemek bile yanlış. Memelilerin büyük bir çoğunluğunda mutluluk ve mutsuzluk hissi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

quote:

Alıntıları Göster
    mutluluk bir beklentinin gerçekleşmesi anıdır ve gerçektir diye düşünüyorum ben.

aksi halde herşeyi olan bir insan hiç mutsuz olmazdı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drazy -- 14 Nisan 2007; 22:05:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M

Mutluluk hissi tamamen insan beynindeki kimyasallar ile alakalı bir şey. Bunu aslında insan beynine indirgemek bile yanlış. Memelilerin büyük bir çoğunluğunda mutluluk ve mutsuzluk hissi var.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Mertallica

Yukarıda yazmıştım kardeş yeniden vurgalayaym Mutluluk bedenin hali değil Ruhun halidir.Haz,Neşe,Keyif ve eğlenceyi Mutlulukla karıştırıyosun

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

quote:

Orjinalden alıntı: Mertallica

Yukarıda yazmıştım kardeş yeniden vurgalayaym Mutluluk bedenin hali değil Ruhun halidir.Haz,Neşe,Keyif ve eğlenceyi Mutlulukla karıştırıyosun

Alıntıları Göster
    Soru açık ve net de,orta okul münazara soruları gibi bir şey bu...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.