Şimdi Ara

Müziklerden davulu çıkarmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi müzikleri davulsuz hale getirmem için bir program veya yol var mı ? Şimdiden Teşekkürler.

• Öyle birşey yok, onun yerine drum backing track var. Atıyorum yutubda -şarkı ismi - drum backing track- şeklinde arattırdığında (no drums da olur) istediğin şeyi bulmuş olursun. Örnek veriyorum enter sandman drum backing track, enter sandman no drums, enter sandman drumless (enter sandmani örnek vermemin nedeni popüler bir parça olması, popüler olmayan parçaları malesef bulamazsın.)
    Onun dışında dediğin şekilde müzik dosyasından bir programla bir enstrümanı silmek mümkün değil.
  • Master kayıtları lazım. Yoğsa silemen. Master kayıtları da bulaman. İmkansız aşkların adamı olma derim.
  • Youtube'daki davulsuz şarkıları biliyorum ama onlar da kısıtlı, zor da olsa bi yolu yok mu ya ?
    Davulun sesini en aza indirsek mesela , çünkü aradığım şarkıların davulsuz versiyonlarını bulmam imkansız ve bulmam ya da yaratmam lazım
  • Teker teker uğraşırsan at dosyaları Soundbooth'a, Audacity'e, ama hem kafayı yersin hem de tatminkar bir sonuç alamazsın. Çünkü bir FLAC, MP3 dosyasında "bu davul sesi" diyen bir parametre yok, hepsi bütün olarak bir ses duvarı oluşturuyor. Şarkının ayrı ayrı master kayıtları olmadan çok zor.
  • Mesajda geçen terimleri araştırıp öğrendikten sonra tekrar geleceğim buralara [:D

Teşekkürler.
  • vocal track veya guitar track diye şarkı sonlarına yazıp aratırsan şarkının davuldan arınmış tam altyapısını belki bulamayabilirsin ama çoğunu bulabilirsin onun dışında nasıl yapılır bilemiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.