Şimdi Ara

Napıcam bu Q9300'ü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar işlemcim q9300,Çekirdek ısı değerleri önceden de biraz yüksekti ama 3 gün önce işlemci fanının ayaklarındaki plastik kancaları kırdıktan sonra yeni bir fan aldım(.Öncekinin aynısıydı,sadece markası Coolermaster idi.)
    PC nin ilk açılışındaki değerler aşağıdaki gibidir.

http://img299.imageshack.us/img299/2514/q9300.gif

Daha sonra 15-20 dk sonra ise aldığı değerler,

http://img87.imageshack.us/img87/2104/q93002.gif

Bundan sonra ise bazen 3-4 saat sonra PC kapanıyor.Hele de oyun oynanırsa....

Selamlar...

• Hocam işlemci fanının tam oturduğuna emin misiniz ve ayrıca fanı takarken temal macun kullandınız mı??
  • Hayır termal macun kullanmadım.Fanın iyice yerleştiğinden emin sayılırım.Macun kullansam mı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: matem@tiqçi

Hayır termal macun kullanmadım.Fanın iyice yerleştiğinden emin sayılırım.Macun kullansam mı..

Kullanman gerekiyor. Hemen hemen aynı sorun başıma gelmişti daha önce..
  • duzgun takamamissin kesinlikle

yani fan problemi
  • Aldığınız fanın altında macun hazırda gelmiş olabilir tekrar sürmeden önce dikkat edin 2 kata çıkmasın sizin süreceğinizle genelde stok fan benzerleri bir kat sürülü geliyorlar.
    Bu arada ne fan aldınız?
  • macunsuz olmaz en az 30 derece farkedecek göreceksin soğutucu düzgün temas etmiyor çünkü macunsuz
  • bence macun u o kadar abartmatın.. sadece faydası oluyor soğutmaya..3-5 derece belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

Aldığınız fanın altında macun hazırda gelmiş olabilir tekrar sürmeden önce dikkat edin 2 kata çıkmasın sizin süreceğinizle genelde stok fan benzerleri bir kat sürülü geliyorlar.
    Bu arada ne fan aldınız?

ya işlemciyle verilen fanın aynısından,sadece coolermasterin ve ortası yani işlemciye değen kısım bakır ve öncekine göre daha derli toplu.

Ayrıca Malatya gibi bir yerde soğutma amaçlı bir fan bulamadım.20 tl ye gidip mecburen bu fanı aldım.
    Sistemim:Q9300 cpu, GB EP45 Ds3l anakart,2 gb 800 mhz ram,ATİ RADEON 2600 XT ekran kartı,Fsp 350 w ps,Asus vento a9 kasa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

olay sadece macunda değil tabii ki ama düzgün takarken fanı macun da sürülse zararı olmaz kesinlikle...

kaliteli bir termal macun çok ciddi manada farka sebep olabiliyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.