Şimdi Ara

Nihayet ! AIR ALERT 4 ; 2008 versiyonu - GRAVITY BREAK ne demişti ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
81.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AIR ALERT bittikten 1 hafta sonra zıplama birden artar bunun özelliği bu AIR ALERT III te söylemişti..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Y!g!T

quote:

Orjinalden alıntı: LastDestruction

quote:

Yani videoda denen bacaklariniz agrir , ziplamaniz azalir sozleri bende tam anlamiyla olmadi. Yarin yani cuma bu haraketleri iyice kasarak yapacagim.

Bu dediğin bütün haftalar için mi geçerli ? Arkadaşım 15. haftaya geldi ve daha hiç zıplamasında gelişme göremedi de..?

Video da sadece ilk 11 gunde boyle diyor. 11. gunden sonra ziplamaniz artarmis. Ben daha ilk haftadayim. 15. haftaya kadar gelip de hic ziplamasinda artis olmamasi garip.

Evet garip biraz ... Neyse bakalım artık bu arada soruma Selçuk abi falan da cevap verebilirse sevinirim ... Eskiden 305 e çift el basabiliyordu ama şimdi onu da yapamıyor ... Gelişmeyi bırakın azalmış durumda ...

quote:

Orjinalden alıntı: TechN9ne

AIR ALERT bittikten 1 hafta sonra zıplama birden artar bunun özelliği bu AIR ALERT III te söylemişti..

15.haftayı yaptıktan 1 hafta sonra artar mı yani ? En az 20cm artması söyleniyor çünkü en fazla da 35cm ki bu kadar gelişeni de gördüm ben ... Program bittikten 1 hafta sonra 20cm artar mı yani birden ?

• quote:

Yok herhalde dogru yapmadim ben bu haraketleri.

Simdi eve geldim. 45-50 dk kadar basketbol oynadim. Ayaklarimda cok az agri sizi var. Ziplamam da normal gozukuyor. Yani videoda denen bacaklariniz agrir , ziplamaniz azalir sozleri bende tam anlamiyla olmadi. Yarin yani cuma bu haraketleri iyice kasarak yapacagim.

herkeste öyle olacak diyemeyiz Yiğit, sen maşallah sporcu ve formda birisin galiba.

bence, hareketleri doğru yapıp yapmadığına gerektiği kadar dikkat et sonrası da kuruntudur de. evham yapma.

canını fazla sıkma. bir de başlarken ve bitirirkenki germe hareketlerinde acele etmezsen tutulma ve ağrı sızı olmaması gayet normal.

benim 3. hafta bitti işte. sadece son antrenman sonunda quadricepsleri az gerdim o yüzden hafif sertleşme var.

onun dışında bir problem yok çok şükür

haftaya daha çok dikkat etmem gerektiğini anladım yani.

bir de bu ilk 11 günde zıplamanın düşmesi mesela 75 - 80 cm zıplayanlar için geçerli olabilir.

çünkü başlangıçta bu kadar zıplayabilen insanların kasları iyice esnektir ve bu sayede bu kadar zıplıyorlardır.

fakat Air Alert'e başlayınca ilk haftalar kasları farklı hareketlerle karşılaşıp ona adapte olana kadar

bir süre sert olacak ve bu yüzden geçici olarak başlangıçtaki esnekliğinin gerisine düşecektir.

bu da zıplamanın azalması için gayet mantıklı bir sebep.

fakat ilk on gün bittikten sonra vücut ona alışmış olacak ve tekrar zıplaması artmaya başlayacaktır.

ona bakarsan benim de zıplamam düşmedi ilk haftalar fakat artış da olmadı.

fakat sadece bu 3 hafta içinde ( yağtığım ekstra hareketler de var tabi )

üst calfler ile quadriceps ler baya belirginleşmeye başladı.

şimdilik zıplamamaı ölçmüyorum ancak bu gelişmeler beni yeterince motive ediyor şimdilik.

diğer taraftan 15 hafta yapıp da zıplamam artmadı diyen insana gülerim.

bence böyle bir şeyin olması çok mantıksız. ya hareketleri düzgün yapmamıştır, ya da verilen programı asmıştır.

doğrusu o arkadaşın, hareketleri nasıl yaptığını görmek isterdim.

motivasyonunu kaybettirecek sözlere kulak asma derim. başlarda basket sahasında sık sık karşılaştığımız bizim üniversitenin koçu

benim air alert yapmama kızıyordu. git fundamental çalış, boş işlerle uğraşma diyordu

fakat ben hiç moralimi bozmadım. basketbolcu olmak istemediğimi zaten yaşımın çoktan geçmiş olduğunu,

pozisyonum için kısa olduğumu falan söyledim. smaç çalışmayı bir tutku olarak gördüğümü ve çok istediğimi söyledim.

artık antrenman yaparken fazla karışmıyor. hatta body salonunda üst kısım egzersizleri çalışırken gaza bile getiriyor

sonuç olarak;

sen başla, ve "direğe tırmanan kurbağa" hikayesindeki gibi

"sağır kurbağa" ol. sonuçta smaç yapan sen olacaksın inşallah

her şey gönlünce olsun, zıplaman da istediğin kadar artsın dileklerimle,

• quote:

Orjinalden alıntı: LastDestruction

Arkadaşım 15. haftaya geldi ve daha hiç zıplamasında gelişme göremedi de..?

Oğuz kardeş, bence problem Air Alert'te değil arkadaşının onu uygulama şeklinde olmalı.

şu soruların cevabını net olarak arkadaşından almanı isterim:

- Air Alert'in 33 dakika süren videosunu baştan sona kadar izlemiş mi: ya da kaç kere izlemiş ?

- Videoda söylenenleri tam olarak anlayabilecek seviyede İngilizcesi var mı? çünkü bildiğim kadarıyla henüz bu videonun altyazısı hazırlanmadı.

- yeteri kadar izledi ve anladı ise; verilen tekrar ve set sayılarına ne kadar dikkat etmiş?

- setler arası dinlenme sürelerine, bu süre boyunca yapması gerekenlere ne kadar dikkat etmiş?

- her antrenmandan önce ne kadar ısınma ve açma germe hareketi yapmış?

- antrenman sonunda soğuma ve germeye ne kadar zaman ayırmış?

- günlük uyuma düzenine ve antrenmanlar arası sürenin en az 18 saat olması gerektiğine ne kadar dikkat etmiş.

- psikolojik olarak ne kadar hazırlanıp antrenman yapmış?

- videonun başında mutlaka ve ısrarla tavsiye edilen sözleşmeyi hazırlayıp kendi kendine söz vermiş mi?

bu saydığım bütün maddeleri, 33 dakikalık videoda ayrıntılı bir şekilde anlatıyor. kendi eklemem falan yok.

altyazı hazır olunca rahatça bakabilirsiniz.

kimse kusura bakmasın ama bu saydığım maddelerde aheste hareket etmiş, ısrarla vurgulanan "TUTKU" dan uzak bir

çalışma periyodu geçirmişse Air Alert işe yaramıyor demek bence haksızlık olur.

ben ilk başladığımda zıplamam 55 cm civarındaydı. ve liseden beri neredeyse hiç basket oynamamıştım.

çok atletik biri de değilim. hatta çoğu hareketi eksik yapmama rağmen (şimdi anlıyorum ancak)

ilk 5 haftada zıplamamı 70- 75 cm'e kadar çıkardı.

sakatlandığım için bırakmak zorunda kaldım ama.

demekki bitirebilseydim, şimdi çift el ters gömerdim herhalde.

benim fikirlerim böyle. arkadaşına iyice bir sor istersen,

• Cevap verdiğin için teşekkürler Selçuk abi Birçok kez izledi hareketleri de düzgün yapıyormuş hatta bazılarını tek set halinde yapıyormuş daha zor olsun diye yani daha çok geliştirsin diye ... Mesela 12.haftada 3 x 400 burnout u 1 x 1223 (Fazladan 23 yapıyordu uğurlu gelsin diye ) ... En son 14. haftayı yaptı bu hafta yani son günü de 6-7 dakika sürmüş hatta dinlemeden yapmaya çalıştığı için ...

O dediklerinin de hepsini yapıyormuş sadece ingilizce olmadığından videodakileri anlamamış ama zaten biliyormuş hepsini hareketlerden falan ... Bir de hareketler sonunda o açma germeyi fala yapmıyormuş sadece masaj yapıyormuş ama zaten bu bacak kaslarını geliştirmez heralde ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Vertigo. -- 20 Nisan 2008; 19:17:38 >

• Oğuz çok şaşırdım doğrusu, sen yine de ne eksik ne fazla videoda denileni tam olarak yap. mutlaka faydasını görürsün.

artık yüzde 1 ihtimal diyebileceğim bir şey arkadaşına çıkmış ama nasip demekki.

bir anlam veremedim yani
  • Abi yapan ben değilim ... Yapan Elevator yani İlkkan tanırsın sen de ... Onun zaten bu konuda bilgisi çok yüksektir ama o da bu olanlara anlam veremediğinden size de danışmayı tercih etmiş ... Onun zıplaması 95cm falan olduğundan olabilir heralde bazı yerlerde çömez kas grubuna göre falan diye yazıyormuş ... 11. haftadayken bile çok yorgun halde yapmış 15 i ( değişiklik olsun diye 1 günlüğüne 15 i yapmış ) ... Sanırım program ağır değil ... Yine de 15 i yapıcam diyor ne olur ne olmaz ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Vertigo. -- 20 Nisan 2008; 19:39:54 >
  • arkadaslar benim yas 16 boy 184 kilo 64.ben şimdi 315-320 potanın panyasına ısınıca parmağımın ucuyla değiyorum.ben air alert 3 ü yarım yamalak yapıyıordum.ama şimdi sonuna kadar yapıcam.sizce zorlada olsa smac basmam mümkünmü(bu arada boy lastik gibi habire uzuyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6B729B06B -- 20 Nisan 2008; 22:41:01 >
  • air alert 4'e bu sabah saat 5de başladım

*air alerte başlamadan önce 10 dakika ısındım

*hareketleri ayakkabıyla yaptım

*bölümler ve hareketler arası 2şer dakika bıraktım

acaba eksiğim var mı? bişeyler daha eklemelimiyim yoksa herşey tamammı?

emeği geçen herkese çok teşekkür ederim

• bende başlamayı düşünüyorum ama yaş 14 yaparsam problem olur mu boy açısından
  • Arkadaşlar öncelikle selamlar buraya cevap yazmak için üye oldum :D ben air alert 3 ü bitirdim 9 mayıs 2008 cuma günü yani 8 gün önce fakat zıplamamda hiçbir değişiklik görmedim air alerttan bana kalan güzel bir kondüsyon (ki 15.haftada 100 ip atlama yapabildim) ve sol bacağımda hafif bir ağrı oldu :D hatalı yapmış olabilirim çünkü ısınma hareketlerini çok az yaptım hatta ilk haftalar hiç yapmadım, bir de evde çıplak ayak yaptım (sakatlanma yaşamadım çok şükür) fakat yine de bu kadar zıplamanın bir etkisi oalcaktır diye düşünüyorum. sizin görüşleriniz nelerdir merak ettim, sizce umudumu yitirmeden ağrılarımın geçmesini, kaslarımın dinlenip kendisine gelmesini beklemeli miyim, yoksa umudu kesmeli miyim? :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turnstiller -- 17 Mayıs 2008; 18:42:59 >
  • Haftada 3 4 gün basket oynuyorum -son bir aydır- ve bir ısınmaya gerek olmadığını düşünüyorum ancak yine de bilen arkadaşlara sormak istiyorum.Programa direk başlamalı mı yoksa bir hafta ısınmalı mı?
    Ayrıca programlara başlamadan önce ne tür ısınmalar yapmak yararlı olur ?
  • program öncesi ısınmalar konusunda bilgim yok ama programa bakarsan zaten ilk hafta hafif kondisyonuna güveniyorsan başla direk bence : )
  • 3. haftada bacaklarımda acayip ağrılar oldu bıraktım
    artık sadece ip atlıyom
    belki bir gün tekrar başlarım
    herkese kolay gelsin
  • Abicim süpersin. Süper anlatım biraz geç buldum kusura bakma.. Bu yaz 2.0 da bende varım ok! Hadi kib by!
  • bacaklardaki yağları eritmek çok önemli zıplama ve havada kalma süresi acısından bencede
    herkesin bildiği gibi bu program herkeste aynı etkiyi yapmıyor örneğin ben..
    74 kg 1.80 boy la başladım programa 6 hafta sürdürdüm ( yazılılar yüzünden bıraktım ) 63 kg 1.82 yim şu anda
    yerimde 3.05 i çekebiliyorum ve topu kavrayabilirsem smac basıyorum ..
    air alerti her yapmamda ertesi gün daha yükseğe sıcradığımı ve daha uzun süre kaldığımı hissediyordum ve bacaklarım inceliyordu.calısmalar sonunda yani 6 hafta calısma ve 1 ay dinlenme sonunda en az 25 cm arttı zıplamam bu yaz air 4 yapmayı düsünüyorum .. son olarak
    ısınma hareketlerini başlarken ve bitirirken yapın ayakkabıyla zıplayın sağlıklı kalın

• quote:

Orjinalden alıntı: sefa3027

bende başlamayı düşünüyorum ama yaş 14 yaparsam problem olur mu boy açısından

kendi sitesindfe başlama yaşı olarak 11 i göstermişti bi problem olcağını sanmıyorum zaten hareketler de uzamanı engellicekk hareketler değil
  • siz siz olun sakın fazla yüklenmeyin kaslarınıza yoksa 3gün yürüyemezsiniz ağrıdan sızıdan
  • seLam ben yeni üye oLdum air aLert 4 e bugün baslayacağım. Birkaç sorum oLcak.Squat Hops sadece Çarşamba günLeri mi yapılacak? Vede günler yine aynı mı meseLa 1.hafta Pazartesi-Çarşamba-Cuma 2.hafta Salı-Çarşamba-Perşembe mi? Bide=) 15. Hafta Pazartesi-Salı-Perşembe -Cuma mı? Eğer böyleyse Squat Hopsu yapmayacak mıyız?=) Neyse sanırım bu kadar yeter..Simdeden teşekkürler..
  • valla arkadaşlar bende hayırlısıyla bugun başlıyorum boyum 2 00 olmasına rağmen sadece cemberi çekebiliyorum 20-25 cm daha fazla zıplamama yararsa bu program süper olur başka bişi istemem. Paylaşım için çok saol yoksa bugun 3 e başlıyodum

ama bende şöyle bir yorum yapmak istiyorum

sanki bunlar biraz hafif geldi bana bakalım yapınca görcez ama 2 saatlik bir antremandan sonra bize 2000 ip atlattırıyorlarsa bunlar nası zorlasın ki

sadece çömelerek sıçramada zorlanıyorum o da kilom ve geçmişten gelen diz sakatlığım oldugundan umarım işe yarar ve bu sezonu süper geçiririm =)

Paylaşım için tekrar saol
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.