Şimdi Ara

Nihayet ! AIR ALERT 4 ; 2008 versiyonu - GRAVITY BREAK ne demişti ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
81.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1.2 set 20 tane olunca 2x20 oluyo dime(biliyorum ama başkasından duymadan rahat etmem yapım gereği)
    2.Mesela 2 set 10 tane diyo bi seti yapıp bikaç dakka sonra diğerini yapmak zorunda mıyım yoksa birini sabah birini akşam yapsam olur mu?
    3.Bu hareketlerin hepsini birden bi kerede yapmalı mıyım yoksa okulda her teneffüs bi set bişe yapsam olur mu?
    4.Etkileri daha çabuk görebilmek için 1 hafta ara verip 2 haftalık yapmak yerine önce 2 haftalık yapıp sonra 1 hafta ara versem olur mu?
    5.Okulda tuvalette yapabileceğim ısınma hareketleri bilen var mı(Yani oturmadan)?
    6.İlk teneffüs ısınıp 40 dakka sonra hareketlere başlasam olur mu her teneffüs bi daha mı ısınıcam?
    7 ÇOK ÖNEMLİ(Benim için)!!!!.Olur olmaz yerlerde squat yapmaya bayılırım şimdi bunlar yoruyo kasları ben bikaç haftadır günde toplam 50 ye yakın squat yapıyodum ve bu programı bulmadan biraz önce her teneffüs 20 tane çeksem mi diyodum (evde de aklıma geldikçe oturum 10 tane yapıyorum bikaç gündür)(bu arada rekorum zıplayarak 50) bi sakatlık çıkar mı acaba?

VE EN ÖNEMLİSİ BUNLA 3.NÜN AYNI ETKİLERİ GÖSTERECEĞİNE PEK İNANMIYORUM AÇIKÇASI 3.SÜ KASLARI DAHA ÇOK GÜÇLENDİRİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM SİZ NE DİYORSUNUNZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mta_taha -- 30 Mart 2009; 22:38:16 >

• bildiğim kadarıyla
    1.dediğin gibi 2 set 20 = 2x20
    2.setler arasında uzun zaman olmaması gerekiyor.
    3.hepsini bi seferde yapsan daha ii olur ayrı ayrı yaparsan günün ısınma hareketleriyle geçer
    4.ara verdiğin her hafta bir önceki haftayı tekrar etmen gerekiyor o yüzden sık ara verme.
    5.google'da stretching diye arat bulursun
    6.cevabı soru 3'de
    7.çömelerek sıçrama yerine squat koyabilirsin. ama sen yinede bence fazla zorlama

air alert 3 ve 4 bu konuda fikrim yok.
  • 13 yaşındayım 1,57 m boyum var. 55 kg'ım. yapsam olur mu acaba? ayrıca boyuma da etkisi olur mu?
  • gerçi 11 yaşından itibaren yapabilirsin fakat daha yaşın küçük şimdiden heves etmişsin ama biraz daha beklemeni tavsiye ederim bünyen kaldırmayabilir çünkü sanıldığı kadar kolay bi program değil.Boyuna olumlu etki gösterir derdim eskiden sorsaydın fakat şimdi bazı şüphelerim var.Sen en az 2 sene daha bekle
  • selam ben erz den burak.. air alert 3 ile 4 arasında bi fark var mı.. ayrıca 3un video sunu alabilecegim bildiginiz link var mı??....
  • Benim de merak ettiğim soru 3 ile 4 arasında fark olup olmadığı? Yani sanki 3 daha iyi geliştirir gibi geldi bana. Bir de internette 4le ilgili çok az şey var.. Hep 3 ile ilgili bilgiler verilmiş. 3 daha iyi olduğu için olabilir mi? Ben internette rasgele air alert 4 diye aratıyım dedim ve öyle buldum yoksa 3e başlıcaktım..
  • 3 daha ağır bi program hemde sakatlanma riski çok daha yüksek
    yok ben zoru seviyorum hem de sakatlanmak da önemli değil diyosanız 3 ü yapın
  • ben 3 ü yapıyorum cidden zor ama olsun bırakmıcam sonra advencedı da yapcam inş.
  • bacak kasıda yapıyormu bu program kastan kasıt hacim yapması
  • Bu yaz düzenli olarak bu programı yapmayı düşünüyorum boyum 1.65 kilo 48 3.05 in panyasının 2/4 parmak boyu değebiliyorum 3.0 larinde çemberine zor zar değebiliyorum bn 75 cm olarak ölçtüm zıplamamı sizce ne kadar fayda sağlar ve de air alert 3 emi 4 emi başlamalıyım ve programı uygulamdan önce hangi ısınma hareketlerini yapmalıyım vede squat hopsu wednesday only yazıo sadece aftada çarşamba günlerimi yapıcaz lütfen yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheFade0ut -- 30 Haziran 2009; 3:11:14 >
  • benim boy 1.72 kilo : 74 3.05 potanın panyasına deyebiliyorm.. ellerim uzunda degil parmaklarım da kısa..

buna ragmen şuan panyaya değebiliyorm... ve daha air alert yapmadım... ilk okuldan beri basketbol oynuyorm ve 4. sınıftan beri clube gidiyorm... şuan 11. sınıf bitti...
    yaş 17 boyum ne kadar olur acaba bilemem ama en büyük hayalim tabiki smaç basmak... air alert ile olacagını sandıgım bir şey... boyum bu gidişle 1.80 i bulacaktr bana göre...

basamam endişesi içerisinde bunu yapmak istemedigimden dolayı air alert e başlamamıştım... fakat orjinal boyda potalara basamazsam en azından biraz kısasına basarım diye düşündüm :D yani kendimi tatmin ediyorm :D

11.07.2009 Air alert 4e başlıyorm fakat bir sorum var..

2 tane resim vardı birisinde diyorki pazartesi carsamba cuma yapıcaksın digerinde diyo salı perşembe cumartesi

ben hangisini yapıcam ? 2 sinden birini yapmam gerek bunların arasındaki fark sadece günlerin arasındaki farkmı ?

• quote:

Orjinalden alıntı: TheFade0ut

Bu yaz düzenli olarak bu programı yapmayı düşünüyorum boyum 1.65 kilo 48 3.05 in panyasının 2/4 parmak boyu değebiliyorum 3.0 larinde çemberine zor zar değebiliyorum bn 75 cm olarak ölçtüm zıplamamı sizce ne kadar fayda sağlar ve de air alert 3 emi 4 emi başlamalıyım ve programı uygulamdan önce hangi ısınma hareketlerini yapmalıyım vede squat hopsu wednesday only yazıo sadece aftada çarşamba günlerimi yapıcaz lütfen yardım

20 ila 35 cm arası zıplamana katıyor bu program
    air alert 4 daha yeni ve sakatlanma riski düşük bi program olduğu için 4 ü yapmalısın.
    ısınma konusunda ise
    ilk bi 10 dk koş
    sonra açma germe hareketlerini yaptıktan sonra başlıyabilirsin
    çömelerek sıçramada sadece çarşamba günü yapılacak

• quote:

Orijinalden alıntı: airalert

quote:

Orjinalden alıntı: DeSeitri1

Tabloda bulunan, 1-3-5-7-9-11-13-15 haftalarında sadece pazartesi çarşamba cuma pazar
    2-4-6-10-12-14 haftalarında sadece salı-perşembe-cumartesi mi yapıyoruz?

eet doğru

Bu kesin doğru demi;?
  • Benim bildiğime göre 1-3-5 gibi tek sayılı günler p.tesi-çarşamba-cuma yapılıyor. 2-4-5 gibi çift rakamlı olanları ise salı-çarşamba-perşembe yapılıyor. Ama yinede bu çarşamba fizik tedaviye gidip soracağım Air Alert'ı.

Air Alert 4'ü bitirdikten sonra Air Alert Advanced'de yapılabiliyor mu? Yoksa sadece 3'ten sonra mı yapılabiliyor?

Ayrıca AA4'te, AA3'te ki gibi zıplama bir anda mı artıyor? Yoksa düzenli bir artış içinde mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnlyWar -- 1 Aralık 2009; 7:03:10 >
  • slm millet ben 1.78 boyunda 63 kiloym zorldağmda çembere deyebiliorm şöyle bi 4.-5 santime ihtyacm war bu proram en az 20 cm sıçratıomuş dorumu uygulamşş birinden bilgi sahbi olmak isterim
  • Selam, yazın başlamıştım Air Alert 3'e fakat tatil nedeniyle kesmek zorunda kaldım şimdi bu pazartesi 4'e başlayacağım inşallah.Bir sorum var boyum 175-177 falan kilom 70 standart 3.05'lik potanın panyasına deyebiliyorum.Bu programı uygularsam bittiğinde rahat smaç basabilir miyim ?
  • Konu açılalı baya olmuş ama belki cevap gelir diye yazıyorum şimdi ben air alert 3ü yapıyorum ama onda çömelerek sıçrama hergün oyüzden 4 le karıştrdım yani hareket sayısı aynı ama sadece çömelerek sıçrama çarşamba günü benim sorum şu çömelerk sıçramada baldır yere paralel olacak şekilde 14 kere zıplıoyrum 3-5 inch sonra 15incide 30-40 cm zıplıyorum bu hareketlerin toplamını 1 olarak alıyorum 15 defa yapılcaksa 14 kalmış oluyor yani..yoksa farklı bi şekildemi yani 14 kere az zıplayıp 15incide fazla zıplayınca toplamı bir olmuyormu lütfen cevap verin arkadaşlar ilk haftada 4x15 toplamda 60x14 defa baldırım yere paralel zıplıyorum 60x1 defada en yükseğe zıplıyorum ve çok zorluyor 15. hafta 5x50 var
    tşkler
  • Bu thurst up lar nası olacak ya hiç yormuyo beni birbirine benziyolar burnoutla
  • quote:

Orijinalden alıntı: gravitybreak

quote:

Orjinalden alıntı: kaybedenhepsinialır

Sormamda bir sakınca yoksa,sana ne olduğunu öğrenebilir miyim?

Yok estağfirullah, ne sakıncası, ben de bu soruyu sormanı bekliyordum

2007 ocak ayı başında air alerte başlamıştım ve 5. haftada dizimden çok feci bi sakatlık yaşadım.

eşya taşırken oldu ama zaten antrenmanlardan illallah demiştim bahane oldu, bıraktım. sonra gaza gelip bi kere daha başladım, o da 3. haftada patladı.

sebep şuydu, aşağıdaki resimde gösterdiğim yerlerde kemik çok feci acıyordu. ve sonunda dayanamadım bu acılara ve bıraktım.

o inanılmaz acıya rağmen başlarda ben de seviniyordum, kaslar çıkıyor diye .

alakası yokmuş. sırf ısınma ve germeyi yapmadığım içinmiş. valla çok daha kötüsünden Allah korumuş

yaptığım saçmalığı şimdi daha iyi anlıyorum.

hani millet diyor ya alışık olmayanlar yapınca eve giderken bacaklarınız tutmuyor diye.

tamamen saçmalık. doğru düzgün ısınıp güzel bir stretching yapan birine böyle şeyelr kolay kolay olmaz.

olsaydı basketçilerin yürüyemez hale gelmeleri gerekirdi. tamamen bilinçsizlik.

dediğim gibi 2. haftadayım, ısınma hareketlerini, açma germeyi dikkatlice ve etkili bir şekilde yapıyorum

evde canım sıkıldı diye kafadan atma burnout yapmıyorum, şimdi hiç bir ağrı yok çok şükür.

aynı bölgede bende de sürekli ağrı oluyor.Doktora gidicem ama üşeniyorum.Arkadaşlarda kas gelişmesinden diyorlar

• bende yeni başlıcam inşallah geç değildir 17 yaşındayım boy 1.83 smaç basmak istiyorum ısınma için ne önerirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.